Czy umówić się na randkę z obcokrajowcem, jeśli słabo znam angielski?

Gosia obawia się blokady językowej.
Czy umówić się na randkę z obcokrajowcem, jeśli słabo znam angielski?
Fot. pexels
13.01.2022

W weekend zaczepił mnie na ulicy chłopak. Okazało się, że jest Niemcem. Zapytał, czy wybiorę się z nim w tym tygodniu na piwo. Wymieniliśmy się numerami telefonu i on do mnie pisze od tamtej pory. Piszemy po angielsku, choć ja często muszę się niestety posługiwać translatorem.

Zobacz także: Czy da się stworzyć związek z kimś, kto nie pociąga mnie fizycznie?

Chciałabym się z nim spotkać, bo był całkiem przystojny, ale obawiam się po pierwsze blokady językowej, a po drugie z tego, co zrozumiałam, on ma tutaj rodzinę i będzie za jakiś czas wracał do siebie. Przyjaciółki radzą, żebym poszła na randkę, poćwiczyła swój angielski i dobrze się bawiła.

Dla mnie sprawa jest bardziej skomplikowana. Boję się, że się ośmieszę, albo co chyba gorsze, mnie się spodoba spotkanie i będę chciała to kontynuować, a on za jakiś czas stąd zniknie. Póki co bilans wychodzi mi na nie, ale chętnie się dowiem, czy któraś z was randkowała z obcokrajowcem, słabo znając angielski.

Gosia

Czy umówić się na randkę z obcokrajowcem, jeśli słabo znam angielski? Zagłosuj:

62 % tak
38 % nie

Polecane wideo

Polka znalazła się w rankingu najpiękniejszych twarzy świata. Zajęła naprawdę wysokie miejsce
Polka znalazła się w rankingu najpiękniejszych twarzy świata. Zajęła naprawdę wysokie miejsce - zdjęcie 1
Komentarze (33)
Ocena: 4.88 / 5
gość (Ocena: 1) 09.02.2022 12:48
Po francusku się dogadasz jak złoto.
odpowiedz
Ewelina (Ocena: 5) 29.01.2022 18:39
Poznalam azjate jestem z nim bardzo szczesliwa ma szacunek do mnie jest delikatny czuly zgadzamy sie bardzo dobrze sa roznice kulturowe zawsze znajda sie osoby obcy ktore krytykuja
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 29.01.2022 18:28
Poznalam azjate jestem z nim bardzo szczesliwa dodaje mi
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 14.01.2022 10:02
Miałam takie same obawy kiedy poznałam mojego Amglika, że się zblokuję i będzie niezręcznie ale zaryzykowałam bo to był pierwszy facet, który rzeczywiście próbował mnie poznać, zrozumieć i był w 100% sobą!!! Totalnie inna mentalność! Teraz po 3 latach związku I 2 latach mieszkania razem wiem, że było warto! Ja śmigam po angielsku, a on troszkę mówi po polsku.
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 14.01.2022 08:26
W krakowskim klubie poznałam Brytyjczyka. On nic po polsku, a ja po angielsku słaaaabo, oj słabo. „Przegadaliśmy” cała noc, na migi, dukając itd. On chciał wiedzieć jak najwiecej o mnie, a ja o nim. Ten Brytyjczyk od 10 lat jest moim mężem :-)
odpowiedz

Polecane dla Ciebie