Czy rozstać się z facetem, który nie chce mieć dzieci?

Karolina w tym momencie nie myśli o byciu mamą, ale nie wyklucza tego w przyszłości.
Czy rozstać się z facetem, który nie chce mieć dzieci?
Fot. Unsplash (Chris Yang)
06.01.2022

Od 7 miesięcy jestem w związku z Rafałem. Początkowo oboje traktowaliśmy tę relację raczej jak zabawę, ale stopniowo robi się coraz poważniej. Rozmawiamy już m.in. o tym, żeby od marca ze sobą zamieszkać. Padły słowa o miłości i deklaracje na przyszłość. W czasie jednej z takich rozmów Rafał powiedział, że nie chce mieć dzieci.

Stwierdził, że woli powiedzieć mi to od razu, aby nie było w przyszłości niedomówień i nieporozumień. On ma 35 lat, więc to nie jest studencik, który co chwilę zmienia zdanie. Rafał nie przepada za dziećmi i dlatego nie chce mieć własnych. Uważa, że nie sprawdzi się w roli ojca i wyznał mi to otwarcie. Dodał, że jeśli z tego powodu będę chciała odejść, on to w pełni zrozumie.

Zobacz także: Czy narobię córce problemów, nadając jej podwójne nazwisko?

Poprosiłam o czas na przemyślenie tego, bo to jednak wyznanie dużego kalibru. Ja mam 28 lat i póki co nie myślę o rodzeniu dzieci, ale nie wiem, co będzie za trzy, cztery lata. Może zmienię zdanie i zapragnę zostać mamą?

Nie wiem, czy być w związku z Rafałem i zobaczyć, jak to się rozwinie, czy rozstać się już teraz. To trudne, bo kocham go i jest nam razem dobrze….

Karolina

Czy rozstać się z facetem, który nie chce mieć dzieci? Zagłosuj:

65 % tak
35 % nie

Polecane wideo

Wybrano najpiękniejszą kobiecą twarz na świecie. Jej właścicielka zachwyca urodą i jest zmienna jak kameleon
Wybrano najpiękniejszą kobiecą twarz na świecie. Jej właścicielka zachwyca urodą i jest zmienna jak kameleon - zdjęcie 1
Komentarze (31)
Ocena: 4.87 / 5
Kasza (Ocena: 1) 07.01.2022 18:25
To oddaj mi go ja nie chcę mieć dzieci tak samo jak on
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 07.01.2022 17:30
To Ty masz problem. Niby nie chcesz mieć dzieci, ale może w przyszłości będziesz chciała mieć. Najpierw zastanów się czego Ty chcesz.
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 06.01.2022 19:37
Tak.. rozstać się. Serio o takie rzeczy trzeba się pytać ? Chyba logiczne że w takiej kwestii nie ma kompromisu.
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 06.01.2022 13:55
Rozstań się i daj mu spokój.
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 06.01.2022 13:07
Nie boici się chcieć mieć dzieci? Świat umiera. Kończą się czysta woda, powietrze, lasy płoną lub są wycinane. Huragany, susze, powodzie. Jak można mieć sumienie sprowadzać nowego człowieka na to wszystko?
zobacz odpowiedzi (3)

Polecane dla Ciebie