Czy pozwolić młodszej siostrze ze mną zamieszkać?

Marta została o to poproszona przez swoich rodziców.
Czy pozwolić młodszej siostrze ze mną zamieszkać?
Fot. Unsplash
07.01.2022

Między mną a młodszą siostrą jest 8 lat różnicy. To bardzo dużo i dlatego nasz kontakt nigdy nie był jakoś wybitnie zażyły. Kiedy ja wchodziłam w dorosłość, ona była dzieciakiem, który przesiadywał w moim pokoju i zamęczał moich znajomych swoimi głupkowatymi opowieściami. Potem poszłam na studia, wyprowadziłam się do stolicy, ona została z rodzicami.

Teraz pracuję, jestem zaręczona i mieszkam z narzeczonym w mieszkaniu, które odziedziczyłam po cioci. Moja siostra w zeszłym roku dostała się na studia i zamieszkała z jakąś dziewczyną z ogłoszenia. Niestety słabo się dogadują i siostra przebąkuje, czy mogłaby się wprowadzić do mnie. Proszą mnie o to również rodzice.

Twierdzi, że nie mieszkałaby u mnie za darmo, tylko dokładała się do czynszu, bo ma dorywczą pracę w Warszawie. Mimo to, szczerze mówiąc, nie bardzo to sobie wyobrażam. Mieszkanie jest co prawda trzypokojowe, ale ja i narzeczony potrzebujemy intymności. Nie wyobrażam sobie w tym wieku mieszkać z młodszą siostrą i może jeszcze jej pilnować czy ją niańczyć. Boję się, że to będzie miało zły wpływ na mój związek.

Zobacz także: Były chłopak ciągle mnie nachodzi

To jednak moja siostra i ciężko by mi było zostawić ją na lodzie, bez pomocy. Co robić?

Marta

Czy pozwolić młodszej siostrze ze mną zamieszkać? Zagłosuj:

37 % tak
63 % nie

Polecane wideo

Jakie postanowienie noworoczne będzie dla Ciebie idealne na 2022 rok? Zdradza to Twój znak zodiaku
Jakie postanowienie noworoczne będzie dla Ciebie idealne na 2022 rok? Zdradza to Twój znak zodiaku - zdjęcie 1
Komentarze (29)
Ocena: 5 / 5
gość (Ocena: 5) 10.01.2022 21:58
Ja w wieku 18 lat miałam bardzo złe relacje z rodzicami. Moja siostra, starsza o 10 lat, ściągnęła mnie do siebie, do Niemiec, na studia. Pomogła mi finansowo, mimo ze mieszkała z facetem i była wtedy w ciąży. Po skończonych studiach wróciłam do polski, ułożyłam relacje z rodzicami, zdobyłam świetną pracę. Do końca życia będę jej wdzięczna za wszystko. Gdybym ja miała młodsze rodzeństwo, również pomogłabym w takiej sytuacji. Rodzina jest bardzo ważna i warto sobie pomagać, takie jest moje zdanie.
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 10.01.2022 20:53
Siostra najbliższa rodzina, warto pomóc a nie być egoistą...
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 10.01.2022 14:53
Nie wyobrażam sobie takiej sytuacji i że w ogóle ktoś mógł wpaść na taki pomysł. Skoro zarabia i może się dokładać to równie dobrze może wynająć sobie pokój. A jeśli rodzice są tak wspaniomyslni i tak ochoczo układają innym życie, to może niech się dorzuca dla córki na wynajem kawalerki, co by miała godne warunki xd
zobacz odpowiedzi (2)
gość (Ocena: 5) 10.01.2022 01:13
Wg mnie mieszkanie z siostra i narzeczonym nie jest najlepszym pomysłem bo młodzi ludzie potrzebują intymności. Pytanie czy autorka odziedziczyła mieszkanie w całości? Wtedy bym nie brała siostry do siebie. Jeśli wraz z siostra otrzymały mieszkanie na pol - to siostrze się ono również należy
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 08.01.2022 19:35
Często jest tak, że osoby, które na wszystko musiały zapracować same (np. na każdą złotówkę wkładu własnego) są życzliwe i chętne do pomocy. Natomiast osoby, które start w życie dostają za darmo, jak np. mieszkanie, spadek itp. noszą głowę wysoko, a innych traktują jak potencjalnych wyzyskiwaczy. To nie są żadne statystyki czy badania a wyłącznie moje obserwacje. Ale ten list zdaje się je potwierdzać.
odpowiedz

Polecane dla Ciebie