Czy sąsiad może mnie nagrywać?

Renata ostatnio miała z nim nieprzyjemną sprzeczkę.
Czy sąsiad może mnie nagrywać?
Fot. Unsplash (Notavandal)
31.12.2021

Od października mieszkają nade mną nowi sąsiedzi. To trzech chłopaków, którzy są bardzo problematyczni. Ciągle jest u nich głośno, na klatce śmierdzi papierosami i trawką. Na balkonie non stop mam niedopałki. Nie mam pojęcia, kto tam mieszkał przed nimi, ale wcześniej było cicho, czysto i spokojnie.

Pracuję zdalnie, więc cały dzień siedzę w domu. Oni najczęściej też, bo muzyka dudni u nich całymi dniami. Chyba boją się policji, bo po 22:00 ściszają. W weekendy oczywiście zabawa do rana.

Zobacz także: Czy narobię córce problemów, nadając jej podwójne nazwisko?

Ostatnio w ciągu dnia nie wytrzymałam już tych hałasów i postanowiłam do nich pójść. Jeden z tych chłopaków mi otworzył, więc poprosiłam go, żeby ściszyli muzykę. Zaczął się ze mnie nabijać, więc zaczęliśmy się kłócić. W tym czasie jego kolega zaczął nagrywać mnie telefonem. To mnie zaskoczyło. Powiedziałam tylko, że nie ma prawa robić takich nagrań bez mojej zgody.

Zastanawiam się, czy mogę zażądać od niego skasowania tego materiału. Nie chcę, żeby krążyło za jakiś czas po Internecie, wyjęte z kontekstu lub ośmieszające mnie w jakiś sposób. Jak to załatwić? I czy oni mieli prawo mnie nagrywać podczas sąsiedzkiej sprzeczki?

Renata

Czy sąsiad może mnie nagrywać? Zagłosuj:

16 % tak
84 % nie

Polecane wideo

Horoskop: Ten miesiąc w 2022 roku będzie dla Ciebie najgorszy
Horoskop: Ten miesiąc w 2022 roku będzie dla Ciebie najgorszy - zdjęcie 1
Komentarze (12)
Ocena: 5 / 5
gość (Ocena: 5) 16.04.2022 22:11
Zgłoś na policję. On nie miał prawa nagrywać Cie bez twojej zgody. Nagrywanie i robienie zdjęć bez pozwolenia jest karalne.
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 01.01.2022 12:07
Nie, nie ma prawa. Zgłoś sprawę na policję.
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 31.12.2021 20:41
niestety buractwo, chamstwo i prostactwo zalęgło się teraz w miastach a nie mają pojęcia o kulturze. Też mam takich sąsiadów chamów którzy wynajmuja mieszkanie pode mną i puszczają głośne basy kiedy chcą. A niech wracają skąd przyszli, do swojej koziej wólki.
zobacz odpowiedzi (1)
gość (Ocena: 5) 31.12.2021 18:12
zgłoś na policję.
odpowiedz
agata (Ocena: 5) 31.12.2021 12:35
Jestem zaskoczona ze jeszcze nie wezwalalas policji. Ja dzwonie na policję nawet w południe jeśli sasiad włącza basy. Zawsze przyjeżdżają i dają pouczenie albo mandat. Nigdy nie orzyszlid o mnie z info ze zgłoszenie jest niezasadne. Dzwoniąc na 112 mowie ze zgłaszam naruszenie miru domowego. Raz tylko pytali czy mam taki zapis w regulaminie wspólnoty. Wiec ładnie go zacytowałam. W XXI wieku mamy słuchawki bezprzewodowe dóbr jakości. Nie będę słuchać okropnej łapanki jeśli tego sobie nie życzę i wole w tym czasie poczytać książkę. Polecam dzwonić na 112. Pomaga.
zobacz odpowiedzi (2)

Polecane dla Ciebie