Czy malowanie szafek w kuchni to dobry pomysł?

Diana marzy o drobnej odmianie tego pomieszczenia, ale obawia się zarysowań i odprysków.
Czy malowanie szafek w kuchni to dobry pomysł?
Fot. pexels (Houzlook Com)
08.12.2021

Zawsze lubiłam oglądać programy o remontach i metamorfozach wnętrz, ale nigdy sama nie pomalowałam żadnego mebla. Teraz chodzi za mną odnowienie mojej starej kuchni, bo ta obecna już po prostu mi się nie podoba. Chcę to zrobić jak najniższym kosztem, bo z finansami teraz krucho i pomyślałam, że najtańsze będzie odmalowanie szafek kuchennych i płytek ściennych.

Zobacz także: On nie chce, żebyśmy się zabezpieczali

O płytki się nie boję, z tym pójdzie gładko, ale malowanie mebli to już wyższa szkoła wtajemniczenia. Zastanawiam się też, czy malowanie szafek w kuchni w ogóle ma sens, bo tam przecież łatwo o zarysowania, odpryski, plamy. Nie wiem, jak farba będzie na to reagować. To nie jest komoda, która stoi w sypialni i jest praktycznie nieruszana, tylko meble kuchenne, które są narażone na wilgoć, parę, wysokie temperatury.

Proszę o rady wszystkie z Was, które takie malowanie szafek kuchennych mają za sobą. Jak Wam się zachowuje farba na tych meblach?

Pozdrawiam,

Diana

78 % tak
22 % nie

Polecane wideo

Jak będziemy malować paznokcie w 2022 roku? Wizażyści zdradzili najgorętsze trendy
Jak będziemy malować paznokcie w 2022 roku? Wizażyści zdradzili najgorętsze trendy - zdjęcie 1
Komentarze (4)
Ocena: 5 / 5
gość (Ocena: 5) 08.12.2021 13:10
Moi rodzice odmalowali sobie meble w salonie i efekt zadziwiający. Stare brązowe meble zmieniły kolor na szare. Sama mam w planach odmalowanie kuchennej witryny na biało .
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 08.12.2021 09:42
Są specjalne farby do kuchni które są odporne na parę, wodę itd. Smialo można malować, wyglądaja jak nowe za parę groszy
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 08.12.2021 09:28
Zależy z czego te meble. Jeśli drewniane, to po uprzednim przygotowaniu powierzchni, możesz spróbować. Jeśli płyta laminowana może być różnie (nie wiadomo w jakim stanie i jakiej jakości jest laminat). Jeśli MDF, to może się udać (odradzam malować foliowany). Wszystko zależy od tego, jakie masz narzędzia, jaka farba i czy dasz radę sama odpowiednio przygotować elementy do malowania. Może zorientuj się czy nie rozsądniejsze okaże się wymienienie frontów. Praktycznie każda hurtownia płyt czy nawet market budowlany, oferuje cięcie i oklejanie płyty laminowanej (jeśli nie masz kasy, to proponuję płytę właśnie, zwłaszcza, że teraz są naprawdę ładne kolekcje). Zlecasz wykonanie formatek(wymiary przecież masz) i zostaje tylko wywiercenie otworów na zawiasy i uchwyty. Ja wolałabym to rozwiązanie, ale pracuję u producenta mebli, przywykłam do wysokiej jakości i razi mnie fuszerka i niedoróbki.
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 08.12.2021 05:52
Znam trzy pary, które odmalowany kuchnie. Efekt wow.
odpowiedz

Polecane dla Ciebie