Czy iść na drugą randkę tylko dlatego, że to kolega mojej przyjaciółki?

„Pierwsza nie należała do udanych, ale moja przyjaciółka twierdzi, że to ktoś idealny dla mnie”.
Czy iść na drugą randkę tylko dlatego, że to kolega mojej przyjaciółki?
Fot. Unsplash (Joshua Rawson Harris)
30.11.2021

Od dłuższego czasu jestem sama i tak naprawdę powoli zaczęłam wątpić w to, że znajdę jeszcze kiedykolwiek kogoś wartościowego. Na aplikacjach randkowych sami pajace lub oszuści, a przynajmniej ja na takich trafiałam. Wtedy moja przyjaciółka stwierdziła, że zeswata mnie ze swoim kolegą, który właśnie przeprowadził się z Krakowa do Warszawy. Ucieszyłam się na ten pomysł i chętnie umówiłam na randkę. Z jej opowieści wyłaniał się zaradny, ogarnięty, miły facet. Na zdjęciu wyglądał w porządku, choć kompletnie nie mój typ.

Zobacz także: Kolega zachował się wobec mnie niestosownie, gdy u niego nocowałam

Poszliśmy do knajpki, ale muszę przyznać, że spotkanie przebiegało w dość niezręcznej atmosferze. Rozmowa często się urywała. Ja jestem gadatliwa, więc starałam się podawać różne tematy do dyskusji, ale jego odpowiedzi były głównie jednowyrazowe. Ciągle mówił: „To co jeszcze powiesz”. Już w pewnym momencie miałam tego serdecznie dość, męczyłam się tylko.

Ogólnie chłopak jest serdeczny, ale między nami nie kliknęło, przynajmniej z mojej strony. Ja mu się podobno bardzo spodobałam, bo tak powiedział mojej przyjaciółce. Zaprosił mnie też na kolejną randkę. Nie wiem, czy dalej w to brnąć, czy odpuścić. Nie chcę robić przykrości przyjaciółce, która bardzo lubi mnie i jego i w jej oczach bylibyśmy idealną parą. Może się przecież okazać, że następne spotkanie przebiegnie lepiej. Choć jak mam być szczera, to w to wątpię. Obawiam się też, że jak nie urwę tego od razu i pójdę na koleją randkę to zmarnuję i jego, i swój czas. Co robić?

D.

Czy D. powinna iść na drugą randkę tylko dlatego, że to kolega jej przyjaciółki? Zagłosuj:

48 % tak
52 % nie

Polecane wideo

Jaka suknia ślubna pasuje do Twojego znaku zodiaku?
Jaka suknia ślubna pasuje do Twojego znaku zodiaku? - zdjęcie 1
Komentarze (10)
Ocena: 5 / 5
gość (Ocena: 5) 01.12.2021 10:47
Raz byłam z koleżanki znajomym na randce w tunelu aerodynamicznym w Lesznie, owszem pomysł na randkę super i bardzo mi się podobało latanie. Ale towarzystwo już mniej, gadka nam się nie kleiła było sztywno, więc drugi raz już się nie zdecydowałam. Wiem, że koleżanka chciała dobrze, ale to nie było to.
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 30.11.2021 16:03
Bez przesady. Jedna randka to nie dekada, żeby komuś życie marnować. Jeśli nie odraża Cię bardzo to możesz spróbować, może wtedy był zestresowany albo coś. Jak za drugim razem nie kliknie to wtedy najwyżej odmów
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 30.11.2021 11:58
Zagłosowałam na tak, mimo że generalnie wierzę w tak zwane "pierwsze wrażenie". Ale wiem też, że bywa ono mylne. Są ludzie, którzy potrafią pozytywnie zaskoczyć dopiero przy bliższym poznaniu. Ja zgodziłabym się na spotkanie.
zobacz odpowiedzi (3)
gość (Ocena: 5) 30.11.2021 08:59
Jeśli będziesz chciała całe życie zadowalać innych (tutaj przyjaciółkę), to daleko nie zajdziesz z niczym. Jeśli Ci facet nie odpowiada, to mu podziękuj i tyle. Boisz sie, ze przyjaciółka się obrazi? 😅 P. S. Mam uczulenie na "no i co jeszcze powiesz". Tylko nudziarze tak mówią.
zobacz odpowiedzi (2)
gość (Ocena: 5) 30.11.2021 08:41
Ja mialam pierwsza rankę super na drugiej czar prysł i gosc sie wrecz ośmieszył.. ale dalam szanse na 3 i nie zaluje .. 2 lata pozniej nadal razem wiec mysle ze warto dac moze sie stresowal
odpowiedz

Polecane dla Ciebie