Dowiedziałem się, że narzeczona ma problemy psychiczne. Uciekać?

K. jest załamany.
Dowiedziałem się, że narzeczona ma problemy psychiczne. Uciekać?
Fot. Unsplash (Francisco Gonzalez)
26.11.2021

Moja dziewczyna jest miła, uśmiechnięta, zazwyczaj. Czasami ma takie doły, że nie wiem o co chodzi, ale prosiła mnie bym nie pytał. Dlatego nie pytałem. Nie pytałem również o jej przeszłość. Bo prosiła. Dziwiłem się, ale nie pytałem. Moja siostra twierdzi, że ona musi mieć coś do ukrycia, że unika kontaktów z rodziną, wyjechała do innego miasta i ani słowem się nie odzywa na temat swojej przeszłości.

Pewnego dnia totalnie pijany zacząłem się z nią na ten temat kłócić. Żądałem by powiedziała mi o co chodzi z tą ucieczką. Zaczęła płakać. Milczała. Wkurzony wyszedłem. Nie przeprosiłem jej za to, a ona się ciągle gniewała. Potem jakoś ucichło i od tamtej pory obserwowałem ją. Kiedyś jak psychol przejrzałem wszystkie jej dokumenty, wypisy szpitalne i inne teczki, które trzyma w domu. Czułem się jak gnój, ale liczyłem, że czegoś się dowiem. Nic nie znalazłem.

Zobacz także: Kolega zachował się wobec mnie niestosownie, gdy u niego nocowałam

Byłem bliski zostawienia jej, gdy ona zanosząc się płaczem powiedziała, że nie jest jeszcze gotowa, ale kiedyś na pewno powie mi całą prawdę. Mieliśmy brać ślub. W końcu od ponad roku jesteśmy zaręczeni, ale ja postanowiłem, że dopóki nie dowiem się czegoś o niej, nie będzie ślubu.

Ostatnio moja dziewczyna miała niegroźny wypadek w pracy, ale musiała pojechać do lekarza. Poprosiła mnie, bym przywiózł jej parę rzeczy i zabrał do domu. Skręciła kostkę i leżała w domu przez parę dni. Nie wiem co się ze mną stało, ale przeszukałem jej torebkę, jak spała.

Znalazłem lekarstwo. Za cholerę nie wiedziałem co to jest, wiec odłożyłem tabletki do torebki i zacząłem szukać odpowiedzi w internecie. „Leczenie epizodów ciężkiej depresji. Zapobieganie nawrotowi epizodów ciężkiej depresji. Leczenie zaburzeń lękowych z napadami lęku”. To tylko kawałek z tego co piszą o tym leku w internecie. Czytałem mnóstwo tak długo, aż rozpłakałem się jak mały bachor. Jak mogłem nie wiedzieć, że moja narzeczona jest chora? Czemu mi do cholery tego nie powiedziała?

Od tygodnia nie mogę się z tym uporać. Raz mam ochotę spakować się i skończyć ten związek. Innym razem mam ochotę ją objąć i powiedzieć, że wszystko już wiem i że nie musi już się martwić. Czasami myślę, że zawsze przy niej będę, a za chwilę mam ochotę oddalić się jak najdalej.

Co ja mam do cholery jasnej zrobić?

K.

Czy K. powinien zakończyć ten związek? Zagłosuj:

28 % tak
72 % nie

Polecane wideo

Znaki zodiaku, z którymi nikt nie chce się umawiać. Będą długo szukać miłości
Znaki zodiaku, z którymi nikt nie chce się umawiać. Będą długo szukać miłości - zdjęcie 1
Komentarze (124)
Ocena: 4.65 / 5
gość (Ocena: 5) 09.07.2022 18:07
W sumie trudno coś doradzić. Depresja to ciężka choroba, czasami kończy się tragicznie. Najgorsze w tym wszystkim jest to, że dziewczyna ukrywała prawdę przed facetem ,który jej się oświadczył. Na dłuższą metę nie utrzymałaby tego w tajemnicy. Powinni szczerze porozmawiać i sobie wszystko wyjaśnić.
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 30.11.2021 05:35
Odciecie od rodziny i stany lekowe maja zwiazek... Nie opowie dopoki nie poczuje sie bezpiecznie
odpowiedz
Małgorzata (Ocena: 1) 29.11.2021 23:07
Skoro kobieta i do tego szurnieta to uciekaj jak najszybciej i jak najdalej. Dwa w jednym. Nic dobrego.
zobacz odpowiedzi (3)
gość (Ocena: 5) 29.11.2021 14:40
A może to wcale nie chodzi o te leki? Nie o depresje ani stany lękowe ale coś co ją spododowało? Coś czego sie wstydzi albo o czym nie jest w stanie rozmawiać.. Może jest ofiarą jakiegoś przestępstwa, molestowania czy gwałtu? Być może przeżyła traumę... Porozmawiaj o swoich podejrzeniach ale nie obwiniaj jej bo skoro boi sie mówić to znaczy ze są jakieś powody.. Chyba ze nie jesteś w stanie tego udźwignąć to jej to powiedz i odejdź ale nie rób z niej winnej..
odpowiedz
Adam (Ocena: 5) 28.11.2021 13:12
Na tym portalu widać, że kobiety to PODLE ZMIJE BEZ SERCA! ZWYKLE QRWY!
zobacz odpowiedzi (8)

Polecane dla Ciebie