Dowiedziałem się, że narzeczona ma problemy psychiczne. Uciekać?

K. jest załamany.
Dowiedziałem się, że narzeczona ma problemy psychiczne. Uciekać?
Fot. Unsplash (Francisco Gonzalez)
26.11.2021

Moja dziewczyna jest miła, uśmiechnięta, zazwyczaj. Czasami ma takie doły, że nie wiem o co chodzi, ale prosiła mnie bym nie pytał. Dlatego nie pytałem. Nie pytałem również o jej przeszłość. Bo prosiła. Dziwiłem się, ale nie pytałem. Moja siostra twierdzi, że ona musi mieć coś do ukrycia, że unika kontaktów z rodziną, wyjechała do innego miasta i ani słowem się nie odzywa na temat swojej przeszłości.

Pewnego dnia totalnie pijany zacząłem się z nią na ten temat kłócić. Żądałem by powiedziała mi o co chodzi z tą ucieczką. Zaczęła płakać. Milczała. Wkurzony wyszedłem. Nie przeprosiłem jej za to, a ona się ciągle gniewała. Potem jakoś ucichło i od tamtej pory obserwowałem ją. Kiedyś jak psychol przejrzałem wszystkie jej dokumenty, wypisy szpitalne i inne teczki, które trzyma w domu. Czułem się jak gnój, ale liczyłem, że czegoś się dowiem. Nic nie znalazłem.

Zobacz także: Kolega zachował się wobec mnie niestosownie, gdy u niego nocowałam

Byłem bliski zostawienia jej, gdy ona zanosząc się płaczem powiedziała, że nie jest jeszcze gotowa, ale kiedyś na pewno powie mi całą prawdę. Mieliśmy brać ślub. W końcu od ponad roku jesteśmy zaręczeni, ale ja postanowiłem, że dopóki nie dowiem się czegoś o niej, nie będzie ślubu.

Ostatnio moja dziewczyna miała niegroźny wypadek w pracy, ale musiała pojechać do lekarza. Poprosiła mnie, bym przywiózł jej parę rzeczy i zabrał do domu. Skręciła kostkę i leżała w domu przez parę dni. Nie wiem co się ze mną stało, ale przeszukałem jej torebkę, jak spała.

Znalazłem lekarstwo. Za cholerę nie wiedziałem co to jest, wiec odłożyłem tabletki do torebki i zacząłem szukać odpowiedzi w internecie. „Leczenie epizodów ciężkiej depresji. Zapobieganie nawrotowi epizodów ciężkiej depresji. Leczenie zaburzeń lękowych z napadami lęku”. To tylko kawałek z tego co piszą o tym leku w internecie. Czytałem mnóstwo tak długo, aż rozpłakałem się jak mały bachor. Jak mogłem nie wiedzieć, że moja narzeczona jest chora? Czemu mi do cholery tego nie powiedziała?

Od tygodnia nie mogę się z tym uporać. Raz mam ochotę spakować się i skończyć ten związek. Innym razem mam ochotę ją objąć i powiedzieć, że wszystko już wiem i że nie musi już się martwić. Czasami myślę, że zawsze przy niej będę, a za chwilę mam ochotę oddalić się jak najdalej.

Co ja mam do cholery jasnej zrobić?

K.

Czy K. powinien zakończyć ten związek? Zagłosuj:

27 % tak
73 % nie

Polecane wideo

Znaki zodiaku, z którymi nikt nie chce się umawiać. Będą długo szukać miłości
Znaki zodiaku, z którymi nikt nie chce się umawiać. Będą długo szukać miłości - zdjęcie 1
Komentarze (51)
Ocena: 4.92 / 5
gość (Ocena: 5) wczoraj 23:26
Jak lubisz problemy to zostań
odpowiedz
gość (Ocena: 5) wczoraj 22:52
Ja biorę antydepresanty a po prostu miałam lekkie stany lękowe. Przed nikim tego nie ukrywam, nawet sama się z tego śmieje. Bardzo dużo ludzi ma takie epizody w swoim życiu, staje się to co raz mniej zadziwiające. A gościu przeżywa jakby miała conajmniej schizofrenię
odpowiedz
gość (Ocena: 5) wczoraj 18:08
Moze sam zacznij rozmowe?
odpowiedz
gość (Ocena: 5) wczoraj 15:30
Cyt, ..Jak mogłem nie wiedzieć, że moja narzeczona jest chora? Czemu mi do cholery tego nie powiedziała?,, - Bo się bała, że weźmiesz ją za wariatkę ?! Tak się składa że ja cierpię na nerwicę lękową od dziecka i też swojemu facetowi o niej nie powiedziałam, właśnie ze strachu, ze względu na głupie domysły, czy chęć zostawienia mnie. Więc rozumiem twoją dziewczynę jak najbardziej. Nie chcemy żeby ktoś nas traktował jak psycholki, bo nimi nie jesteśmy, a mnóstwo ludzi ma depresję, nerwicę, schizofrenie i ciul wie co jeszcze i się leczą u psychiatry. Ale nikt oczywiście tego na głos nie powie bo to temat tabu. Właśnie przez głupich ludzi nie mówimy na głos, na co chorujemy, bo chcemy być traktowane jak NORMALNE, zdrowe osoby.
zobacz odpowiedzi (4)
gość (Ocena: 5) wczoraj 12:48
Dziewczyna przyjemniej się leczy. Ty też może powinieneś zwrócić uwagę na swoje zdrowie i postępowanie. Ciekawe, jak często latasz po mieście totalnie pijany?
odpowiedz

Polecane dla Ciebie