Czy zamieszkać z teściową, zanim przeprowadzimy się do własnego mieszkania?

Justyna ma wątpliwości, czy to dobry pomysł.
Czy zamieszkać z teściową, zanim przeprowadzimy się do własnego mieszkania?
Fot. pexels
16.11.2021

Niedawno udało nam się z mężem sprzedać mieszkanie i kupić nowe, nieco większe. Ze starego musimy się wyprowadzić do końca tego miesiąca, ale do nowego będziemy mogli się wprowadzić dopiero na przełomie kwietnia, maja i jest to niestety wersja optymistyczna. Do tego czasu planowaliśmy coś wynająć, ale teściowa zaproponowała, żebyśmy wprowadzili się do niej.

Zobacz także: On nie chce u mnie zostawać na noc…

Moim zdaniem pomysł ma swoje plusy, bo teściowa powiedziała, że będziemy musieli jedynie dokładać się do rachunków i zakupów. Dzięki temu sporo pieniędzy uda nam się zaoszczędzić. Mimo to naprawdę się tego obawiam. Ona ma niecałe 50 m2, więc mieszkanko na trójkę dorosłych ludzi jest bardzo małe. Nie ma mowy o jakiejkolwiek intymności. Teściowa jest na emeryturze, więc cały dzień siedzi w domu. Mąż jeździ do biura codziennie, ale ja pracuję zdalnie. W mieszkaniu siedziałybyśmy więc ciągle razem. Mamy poprawne relacje, ale daleko im do ideału.

Znalazłam ładne mieszkanie na wynajem, a właściciel zgodził się podpisać umowę na pół roku z możliwością jej przedłużenia. Czeka jednak na naszą ostateczną decyzję. Mąż wolałby wprowadzić się do swojej mamy ze względów finansowych, ale ja chyba skłaniam się ku wynajmowi. Co robić?

Justyna

Czy Justyna i jej mąż powinni zamieszkać z teściową? Zagłosuj:

21 % tak
79 % nie

Polecane wideo

Najnudniejsze znaki zodiaku. Przebywanie w ich towarzystwie bywa prawdziwą torturą
Najnudniejsze znaki zodiaku. Przebywanie w ich towarzystwie bywa prawdziwą torturą - zdjęcie 1
Komentarze (22)
Ocena: 5 / 5
M (Ocena: 5) 28.11.2021 16:27
Lepiej wprowadzić się do teściowej na tak krótki czas. Wynajem to pieniądze wyrzucone w błoto, przeprowadzacie się więc nie stać was na taką ekstrawagancje, lepiej sobie kupić porządniejsze meble do domu.
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 27.11.2021 10:27
Bzdury odzalowac te tysiac nie kupic nowej kiecki nawet zaoszczedzic na jedzeniu ale NIE z tesciowa ktora nie ma zajecia i to na jednej powierzchni
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 27.11.2021 10:23
Nigdy lepiej w jednym pokoju ale z dala od niepracujacej tesciowej Nigdy nigdy nigdy !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 17.11.2021 09:08
Ja mam cudowną teściową i super relacje z nią. Jest dla mnie jak druga mama. Nigdy jednak bym z nią nie zamieszkała. Takie wspólne mieszkanie może wszystko zepsuć. Każdy ma swoje małe nawyki, drobne przyzwyczajenia, które mogą prowadzić do drobnych konfliktów. Nie ma znaczenia jak dobre ma się relacje. Te drobne konflikty zaś mogą powodować z czasem większe spięcia. Nie muszą, ale ja bym nie zaryzykowała. Po co psuć coś, co jest super dla paru groszy?
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 16.11.2021 21:54
Lepiej wprowadzić się do teściowej to tylko kilka miesięcy a zaoszczędzicie parę ładnych tysięcy.
odpowiedz

Polecane dla Ciebie