Czy pomalować pokój niemowlaka na szaro?

Ela usłyszała od teściowej, że to kiepski pomysł.
Czy pomalować pokój niemowlaka na szaro?
Fot. Unsplash (Sandro Gonzalez)
05.11.2021

Jestem w ciąży, a termin porodu mam wyznaczony na luty. Zanim urodzę, chcemy z mężem odnowić całe mieszkanie, a zwłaszcza je pomalować, bo przy dziecku będzie to niemożliwe. Ja bym chciała postawić na neutralną szarość, bo taki kolor ścian wygląda dobrze zarówno do ciemnych, jak i jasnych mebli, a pewnie z czasem będziemy wymieniać stare szafy i stół na coś nowocześniejszego.

Zobacz także: LIST: „Nie urodzę dziecka z szacunku do planety”

Szare ściany chciałam również mieć w dziecięcym pokoju. Teściowej nie spodobał się jednak ten pomysł. Stwierdziła, że dziecko powinno mieć przytulny, kolorowy pokoik, żeby dobrze się w nim rozwijać, a szary jest przygnębiający i depresyjny. Może coś w tym jest, już sama nie wiem. Ja jako dziecko zawsze marzyłam o fioletowym lub różowym pokoju, ale czasy się przecież zmieniły.

Na jaki kolor Wy malowałyście pokoje swoich dzieci? Może znajdę tu jakieś ciekawe pomysły, bo wciąż waham się nad tą szarością.

Ela

Czy pomalować pokój niemowlaka na szaro? Zagłosuj:

69 % tak
31 % nie

Polecane wideo

„Od zawsze marzyłam o licznej rodzinie”. Poznajcie 24-letnią mamę, która ma… 21 dzieci!
„Od zawsze marzyłam o licznej rodzinie”. Poznajcie 24-letnią mamę, która ma… 21 dzieci! - zdjęcie 1
Komentarze (18)
Ocena: 5 / 5
Delishya (Ocena: 5) 18.11.2021 22:36
Sam szary będzie smutny i monotonny dla dziecka. I dobrze było by go przełamać kolorem. Biały i czarny to nie kolor. Zabawki są kolorowe, bo dzieci lubią kolory. To rodzice lubią je mniej i mają sterylne biało-szare mieszkania
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 07.11.2021 09:31
My w pokoju syna mamy jasny odcień szarości na trzech ścianach a na jednej sami namalowaliśmy wzór gór 😊 Wszystko ładnie ze sobą współgra. To wasz dom, wasze dziecko i to Wy decydujecie jak pokój dziecka ma wyglądać. Każdy ma prawo wyrazić opinie, ale nie może za was podejmować decyzji. Zróbcie tak, żeby Wam było dobrze 😊
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 06.11.2021 05:16
Uwielbiam szarości. Sama chciałabym postawić na szarości z różem, miętą, błękitem w pokoju dziecięcym.
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 05.11.2021 22:51
Teściowa ma coś czego wy młode niunie jeszcze nie macie - doświadczenie życiowe. Więc jak teściowa, mama, babcia, prababcia coś doradza, to warto posłuchać a nie stawiać się bo moje, bo ja, bo dla mnie. Żadna z was nie jest pępkiem świata. Świat nie kręci się wokół waszych fanaberii. Trochę pokory. Młode jesteście więc mniej mówcie, więcej słuchajcie.
zobacz odpowiedzi (3)
gość (Ocena: 5) 05.11.2021 15:30
Córcia ma szaro- różowy pokój, w takich kolorach są też akcesoria z sensillo. Do tego białe mebelki i łóżeczko. Moja teściowa się nie wtrąca w to jak urządzę pokój dla córeczki. Mam nadzieję, że po urodzeniu też tak zostanie.
zobacz odpowiedzi (1)

Polecane dla Ciebie