Czy powinnam oddać mu pierścionek zaręczynowy?

Agnieszka i Jan nie są już razem. U kogo powinien zostać pierścionek zaręczynowy?
Czy powinnam oddać mu pierścionek zaręczynowy?
Fot. pexels (Gary Barnes)
02.11.2021

Cierpię i przechodzę teraz bardzo trudne chwile. W zeszłym tygodniu rozstałam się z narzeczonym. Planowaliśmy wesele w przyszłym roku, ale on nagle doszedł do wniosku, że „to nie to”. Podejrzewam, że po prostu znalazł sobie kogoś na boku i dlatego zerwał.

W mieszkaniu nadal jest część jego rzeczy, będzie je wywoził stopniowo, bo dopiero organizuje sobie nowe lokum. Doszliśmy do porozumienia, co zabierze, a co zostawi, ale wciąż zastanawiam się, co powinnam zrobić z pierścionkiem zaręczynowym. Zapytałam Janka, czy chce go z powrotem, ale powiedział, że nie. Mam go sobie zatrzymać.

Zobacz także: Minęły 3 lata, a ja wciąż tęsknię za moim eks

Zostawiłam póki co ten temat, ale wciąż się waham. Pierścionek kosztował niemało, więc chyba powinnam go oddać. Wywołuje we mnie za dużo bolesnych wspomnień. Nie zamierzam go nosić, ale pomyślałam, że mogłabym go sprzedać, a za te pieniądze zrobić sobie jakąś wycieczkę. W ramach rekompensaty za to całe cierpienie. Przyjaciółka twierdzi, że to świetny pomysł, mama mówi jednak, że to nie wypada i że powinnam oddać pierścionek i jak najszybciej zapomnieć o Janku.

Doradźcie, co robić. Pierwszy raz jestem w takiej sytuacji.

Agnieszka

Czy Agnieszka powinna oddać byłemu narzeczonemu kosztowny pierścionek zaręczynowy? Zagłosuj:

46 % tak
54 % nie

Polecane wideo

Horoskop miłosny na LISTOPAD
Horoskop miłosny na LISTOPAD - zdjęcie 1
Komentarze (18)
Ocena: 5 / 5
gość (Ocena: 5) 03.11.2021 18:23
Jeśli to jemu się odwidziało i on ciebie zostawił to zostaw i wyjedź gdzieś. Jeśli kobieta zostawia faceta albo go zdaradza to wypada oddać.
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 03.11.2021 07:31
Jeśli czujesz się skrzywdzona to rzeczywiście sprzedaj ten pierścionek i jedź na wycieczkę, według mnie to najlepsza opcja. Facet się na Ciebie wypiął to dlaczego Ty masz być w porządku. Jedź na wycieczkę !
odpowiedz
Aga (Ocena: 5) 02.11.2021 18:28
Co to za jakieś zaściankowe myślenie, że pierścionek się oddaje? Rzadko kiedy obecnie pierścionki kosztują grube tysiące. Jeżeli nie dochodzi to ślubu, to raczej kobieta jest piętnowana że to z nią coś nie tak. Dlaczego miałaby oddawać ten pierścionek? Żeby były miał łatwiej i taniej i mógł dać kolejnej tę samą błyskotkę? Nieważnie czy to ona zerwała czy nie, pierścionek jest jej i może z nim zrobić co chce. I niech się facet cieszy że nie jesteśmy w XIX wieku, bo musiałby jej wypłacić odszkodowanie z powodu niezrealizowania obietnicy małżeństwa.
zobacz odpowiedzi (2)
gość (Ocena: 5) 02.11.2021 17:53
Sprzedaj, jesli to on zainicjowal rozstanie i nie chce zwrotu to powiedz ze jak nie wezmie to go sprzedaz. Zeby bylo jasne
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 02.11.2021 14:11
skoro powiedział Ci, że nie chce byś oddała, to co mu na siłę chcesz wciskać? sprzedaj i pieniądze przeznacz na coś, lub sobie odłóż, zawsze się przydadzą. Koleś Cię wykiwał i się zawinął a Ty chcesz być 'uczciwa' i oddać bo drogi? mógł myśleć szybciej. nie oddawaj.
odpowiedz

Polecane dla Ciebie