Czy mój chłopak powinien wiedzieć, ile zarabiam?

Martyna wolałaby to zachować dla siebie.
Czy mój chłopak powinien wiedzieć, ile zarabiam?
Fot. Unsplash (Ghaith Harstany)
20.10.2021

Zawsze irytowało mnie, gdy ktoś dopytywał o moje zarobki. Nie rozmawiam na ten temat z moimi przyjaciółmi, czy nawet rodziną. Ja sama nie pytam o to innych, bo uważam, że nie powinno się zaglądać ludziom do portfela. Nie zarabiam mało, ale też nie jakoś bardzo dużo. Spokojnie starcza mi na życie w Warszawie i małe przyjemności.

Polecamy także: Mąż nie pozwala mi kupować nowych rzeczy

Od pewnego czasu mój chłopak jednak strasznie nalega na to, żebym mu powiedziała, ile zarabiam. On mi się przyznał i tego samego oczekuje ode mnie. Zupełnie nie rozumiem, dlaczego. Nie mamy wspólnego konta, nie jesteśmy małżeństwem, więc po co mu taka wiedza. Jak kiedyś się zdecydujemy na wspólny kredyt to w porządku, wtedy można rozmawiać o finansach. Teraz to jest jednak tylko kwestia zaspokojenia jego ciekawości.

Nie wiem już, co mu odpowiadać, jak porusza ten temat. Czasem wpędza mnie w poczucie winy, że to przed nim zatajam i że najwidoczniej mu nie ufam. Przecież to nie o to chodzi. Po prostu uważam, że zarobki to kwestia osobista i nikomu nic do tego.

Martyna

Czy chłopak Martyny powinien wiedzieć, ile ona zarabia? Zagłosuj:

41 % tak
59 % nie

Polecane wideo

Ta influencerka ma tak przystojnego męża, że zazdroszczą jej kobiety z całego świata
Ta influencerka ma tak przystojnego męża, że zazdroszczą jej kobiety z całego świata - zdjęcie 1
Komentarze (31)
Ocena: 4.48 / 5
Gracjanna (Ocena: 1) 03.08.2022 16:34
Tak. Powinien wiedzieć. Jest to istotne, żeby nie wiązać się z DZIADÓWĄ, którą trzeba będzie sponsorować, bo bardziej jej mało.
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 03.08.2022 15:30
powiedz mu, że się dowie, jak będzie małżeństwem ze wspólnym kontem
zobacz odpowiedzi (1)
gość (Ocena: 5) 03.08.2022 13:44
moze chce wiedzieć, czy sam ma sponsorowac wyjścia czy moze sie dokładac hehehe
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 03.08.2022 13:12
Zaznaczylam nie, ale wylacznie z tego powodu, ze autorka listu zwyczajnie mu nie ufa. Nie ufa na tyle, zeby rozmawiac o tak prywatnych sprawach jak finanse. Zawsze tak jest, jak czlowiek nie ufa, to nie chce sie zwierzac. Dla mnie ten zwiazek nie ma sensu.
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 03.08.2022 11:30
Powiedz mu, to co nam tutaj i tyle. Też uważam że zarobki to każdego indywidualna sprawa i nikt nie powinien wnikać w ten temat i zmuszać partnera do wyjawienia ile zarabia. Przynajmniej, dopóki nie są małżeństwem.
odpowiedz

Polecane dla Ciebie