Czy mój chłopak powinien wiedzieć, ile zarabiam?

Martyna wolałaby to zachować dla siebie.
Czy mój chłopak powinien wiedzieć, ile zarabiam?
Fot. Unsplash (Ghaith Harstany)
20.10.2021

Zawsze irytowało mnie, gdy ktoś dopytywał o moje zarobki. Nie rozmawiam na ten temat z moimi przyjaciółmi, czy nawet rodziną. Ja sama nie pytam o to innych, bo uważam, że nie powinno się zaglądać ludziom do portfela. Nie zarabiam mało, ale też nie jakoś bardzo dużo. Spokojnie starcza mi na życie w Warszawie i małe przyjemności.

Polecamy także: Mąż nie pozwala mi kupować nowych rzeczy

Od pewnego czasu mój chłopak jednak strasznie nalega na to, żebym mu powiedziała, ile zarabiam. On mi się przyznał i tego samego oczekuje ode mnie. Zupełnie nie rozumiem, dlaczego. Nie mamy wspólnego konta, nie jesteśmy małżeństwem, więc po co mu taka wiedza. Jak kiedyś się zdecydujemy na wspólny kredyt to w porządku, wtedy można rozmawiać o finansach. Teraz to jest jednak tylko kwestia zaspokojenia jego ciekawości.

Nie wiem już, co mu odpowiadać, jak porusza ten temat. Czasem wpędza mnie w poczucie winy, że to przed nim zatajam i że najwidoczniej mu nie ufam. Przecież to nie o to chodzi. Po prostu uważam, że zarobki to kwestia osobista i nikomu nic do tego.

Martyna

Czy chłopak Martyny powinien wiedzieć, ile ona zarabia? Zagłosuj:

38 % tak
62 % nie

Polecane wideo

Ta influencerka ma tak przystojnego męża, że zazdroszczą jej kobiety z całego świata
Ta influencerka ma tak przystojnego męża, że zazdroszczą jej kobiety z całego świata - zdjęcie 1
Komentarze (16)
Ocena: 4.75 / 5
gość (Ocena: 5) 20.10.2021 22:09
No nie ufasz mu, a skoro nie ufasz to kopnij go w tylek, bo to nie ma sensu, skoro nie pasujecie do siebie. W zwiazku powinno nie miec sie przed soba tajemnic, a jak jedna strona nie ufa drugiej, to po co z nia jest? Zaplanowanie czegokolwiek RAZEM jest wtedy problematyczne, bo nie wiemy czy ta druga osoba jest w stanie dolozyc sie do wakacji i czy nie bedzie to dla niej duzym obciazeniem finansowym, czy zwyczjanie druga osobe na to stac.
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 20.10.2021 18:27
Nie rozumiem po co on tak drąży? Ja zarabiam więcej od swojego faceta i też się nie chwalę.
zobacz odpowiedzi (1)
gość (Ocena: 5) 20.10.2021 17:59
Ciężko jednoznacznie odpowiedzieć na to pytanie, bo relatywnie mało danych mamy na temat waszej relacji. Mój partner wie ile zarabiam ja i ja wiem ile zarabia on. Nie mieszkamy razem, ale tak po prostu sobie to powiedzieliśmy, łatwiej planować wakacje, wycieczki wspólne, nawet większe wyjścia - czy nam się zepnie taka trakcja przed wypłatą np :D
zobacz odpowiedzi (1)
gość (Ocena: 5) 20.10.2021 10:28
Mój zawsze wiedział ile zarabiam, ja wiedziałam ile zarabia on. Nie mamy przed sobą tajemnic.
odpowiedz
gość (Ocena: 1) 20.10.2021 09:52
Ja miałam sytuacje w drugą stronę i mimo, że jesteśmy małżeństwem, mamy osobne konta, wiem ile mniej więcej zarabia- inna sparawa, że są to różne kwoty
odpowiedz

Polecane dla Ciebie