Czy terapia online ma sens?

Marta chciałaby rozpocząć psychoterapię.
Czy terapia online ma sens?
Fot. Unsplash.com (Priscilla Du Preez)
12.10.2021

Kilka tygodni temu rozpadł się mój kolejny związek. Nie wiem, czy mam pecha do mężczyzn, czy jakiś problem tkwi we mnie, ale chciałabym o tym porozmawiać z psychoterapeutą. Może on mi uświadomi, co robię źle lub nauczy mnie postępować właściwie w moich kolejnych relacjach. Zastanawiam się tylko, czy zdecydować się na terapię online.

Teraz takie sesje przez Internet są bardzo popularne. Przyjaciółka radzi mi jednak, żebym wybrała się do psychologa osobiście. Ona sama kiedyś korzystała z takiej pomocy i mówi, że w gabinecie można poczuć się intymnie. Ona jednak nie mieszka sama, a ja tak. Skoro nikt mi nie będzie w domu przeszkadzał i mnie podsłuchiwał to może terapia online nie jest jednak takim złym pomysłem?

Zobacz także: Czy powinnam zapisać przyjaciółkę do psychologa bez jej zgody?

Czy któraś z Was rozmawiała z psychologiem przez kamerkę? Polecacie takie rozwiązanie?

Marta

Czy terapia online ma sens? Zagłosuj:

67 % tak
33 % nie

Polecane wideo

To będzie najszczęśliwszy dzień w całym październiku. Co los szykuje dla Twojego znaku zodiaku?
To będzie najszczęśliwszy dzień w całym październiku. Co los szykuje dla Twojego znaku zodiaku? - zdjęcie 1
Komentarze (3)
Ocena: 5 / 5
gość (Ocena: 5) 12.10.2021 15:37
Ma sens, ale jak będziesz regularnie na nią uczęszczać, no i przygotuj się na niezłe koszta, bo to nie jest w żaden sposób refundowane.
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 12.10.2021 02:18
W moim przypadku miała sens. Po pierwsze to mniej stresu na początku (w domu jesteś bardziej wyluzowana). Pytania, rozmowa, wywiad przebiegają tak samo jak w gabinecie. No i online możesz sobie wybrać terapeutę z dowolnego miejsca w Polsce. Chyba wszyscy oferują pierwszą sesję/ konsultację gratis. Mnie to pomaga, bo trafiłam na bardzo dobrą terapeutkę. Forma kontaktu nie ma znaczenia.
zobacz odpowiedzi (1)

Polecane dla Ciebie