Czy powinnam zapisać przyjaciółkę do psychologa bez jej zgody?

Iwona poważnie martwi się o jej stan.
Czy powinnam zapisać przyjaciółkę do psychologa bez jej zgody?
Fot. iStock
01.10.2021

Tydzień temu moją przyjaciółkę rzucił partner. W ogóle się tego nie spodziewała, bo wydawało jej się, że wszystko układa się między nimi ok. Okazało się jednak, że on ma kogoś na boku i bezceremonialnie ją zostawił. To ją strasznie dobiło psychicznie. Do tego stopnia, ze poważnie się o nią martwię.

Ciągle płacze, straciła wiarę w siebie, nic jej nie cieszy, na nic nie ma ochoty. Tylko mnie do siebie dopuszcza, dlatego spędzam z nią tyle czasu, ile tylko mogę. Radziłam jej, aby wybrała się do psychologa i przepracowała rozstanie ze specjalistą, ale ona nie chce nawet o tym słyszeć. Stwierdziła, że sama musi się pozbierać do kupy.

Zobacz także: Kocham faceta, który mnie nie docenia

Bardzo się o nią martwię. Nie chcę, żeby przez niewartego jej faceta popadła w depresję albo coś sobie zrobiła. Chciałabym za jej plecami umówić jej wizytę u psychologa, zawieźć ją tam i postawić ją przed faktem dokonanym, ale nie wiem, czy to na pewno dobry pomysł. Ufa mi i nie chcę, żeby to zaufanie do mnie straciła.

Nie wiem, co robić. Proszę o podpowiedzi.

Iwona

Czy Iwona powinna zapisać przyjaciółkę do psychologa bez jej zgody? Zagłosuj:

12 % tak
88 % nie

Polecane wideo

Wiek mentalny znaków zodiaku. Kto jest największym dzieckiem, a kto jest nad wyraz dojrzały?
Wiek mentalny znaków zodiaku. Kto jest największym dzieckiem, a kto jest nad wyraz dojrzały? - zdjęcie 1
Komentarze (16)
Ocena: 4.5 / 5
gość (Ocena: 1) 04.10.2021 12:28
Nie, minie jej tylko potrzebuje czasu... każdy przez to przechodził...
odpowiedz
G. (Ocena: 5) 03.10.2021 20:00
Przychylam się do komentarzy: daj jej czas. Myślę, że jeśli będzie to się przedłużac i pogłębiać to porozmawiaj i zaproponuj specjalistę
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 03.10.2021 07:22
Ja tak miałam jak mój partner odebrał sobie życie. Lepiej soedzaj z nią dużo czasu i pozwalaj się wypłakać. Napewno za jakiś czas stanie na nogi.
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 02.10.2021 15:14
Może najpierw ty się udaj do psychiatry
zobacz odpowiedzi (1)
Lola (Ocena: 5) 01.10.2021 17:11
Dopiero tydzień minął. Daj jej czas, bądź wspieraj, gdzieś zabierz, każdy potrzebuje czegoś innego. Jeśli będziesz wiedziała, że sobie nie radzisz, a ona ciągle nie może tego przeboleć wtedy rozmawiaj z nią, zaproponuj psychologa, działaj. Myślę, że narazie musi to przeboleć.. Daj jej czas
odpowiedz

Polecane dla Ciebie