Czy związek z facetem, który nie szanuje swojej mamy, ma sens?

Martyna zauważa sygnały ostrzegawcze.
Czy związek z facetem, który nie szanuje swojej mamy, ma sens?
Fot. Unsplash (Corey Motta)
28.09.2021

Oskar jest pewnym siebie, zdecydowanym facetem. To mnie w nim ujęło pół roku temu, kiedy zaczynaliśmy randkować. Podobał mi się jego sposób bycia i to, że wie, czego chce. Ogólnie układało się między nami dobrze, dopóki nie usłyszałam pierwszy raz, jak rozmawia z mamą przez telefon. Odnosił się do niej w sposób bardzo pretensjonalny i pozbawiony szacunku. Dla mnie to nie do pomyślenia, zwłaszcza że Oskar nie pochodzi z patologicznej rodziny, a z mamą nie ma żadnych traum. Wychowywała go sama, kiedy ojciec wyjechał zagranicę i już nie wrócił.

Zobacz także: Pożyczyłam facetowi kasę. Teraz jest już moim byłym…

Zdążyłam ją już poznać osobiście, bo kilka razy byliśmy u niej na obiedzie. To spokojna, dobra, życzliwa osoba, a Oskar traktuje ją strasznie. Nie rozumiem dlaczego. Podnosi na nią głos bez powodu, z igły robi widły, lekceważy ją lub po prostu siedzi z nosem w telefonie i ją ignoruje, kiedy ona do niego mówi. Czasem szczerze mi za niego wstyd.

Dodam tylko, że w stosunku do mnie nie ma takich zachowań. Potrafi być naprawdę czuły i kochany. Próbowałam kilka razy rozmawiać z nim o jego relacji z mamą, ale za każdym razem urywał temat.

Poważnie zastanawiam się, czy brnąć w to dalej. Skoro nie szanuje kobiety, która go urodziła i która ma do niego tyle serca, to czy mnie spotka w przyszłości podobny los z jego strony? Co robić?

Martyna

Czy Martyna powinna być w związku z mężczyzną, który nie szanuje swojej mamy? Zagłosuj:

 

12 % tak
88 % nie

Polecane wideo

Horoskop miłosny na jesień
Horoskop miłosny na jesień - zdjęcie 1
Komentarze (21)
Ocena: 4.81 / 5
Stella189 (Ocena: 5) 08.11.2021 11:16
Niech od niegonodejdzie,uzasadniając swoją decyzję. Lub mu piwiexwprost,że jak nie przestanie tak się zachowywać to go pożegna. Według mnie powinna zrobić to pierwsze i nie wiązać się z kimś kto źle traktuje matkę.
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 15.10.2021 13:54
To wszystko prawda, są okropne matki nie zasługujące na szacunek. Ale zauważyłam, że kobiety samotnie wychowujące dzieci, zwłaszcza synów - jedynaków, same często nieświadomie uczą ich tego lekceważenia. wyrzekają się własnych celów i potrzeb, wszystko dla ukochanego synka. Ja nie jestem ważna, tylko on, pójdę do domu starców, żeby synek miał mieszkanie dla siebie. Mężczyzna wyrasta w przekonaniu, że jego potrzeby są najważniejsze, jeśli nie jedyne. Póżniej tego samego oczekuje od żony i nie rozumie, co jest nie tak. Wychował się bez ojca, który dałby mu dobry przykład troski, opiekuńczości wobec kobiety. O ile ten ojciec sam umiałby taki być.
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 29.09.2021 00:36
Seniorzy rodu jacy by oni nie byli, zawsze powinni mieć szacunek u młodych To jest prosta zależność - jeśli nie szanujesz dziadka, nie szanujesz też ojca, nie szanujesz ojca, nie szanujesz też syna, czyli swojego męża. Ty tu akurat jesteś w porządku. Twój facet jest problemem. Nie szanując swoich daje Tobie jasno do zrozumienia że nie uszanuje także Ciebie, Twoich rodziców, rodziny, znajomych Będzie postępował według własnego uznania. Zastanów się co robisz.
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 29.09.2021 00:00
Skoro ucina temat, to coś jest na rzeczy. Może jego mama wcale nie jest taka złota, jak ci się wydaje. Bardzo łatwo połknąć stereotyp, że każda mama jest (i zawsze była) cudowna.
zobacz odpowiedzi (1)
gość (Ocena: 5) 28.09.2021 16:15
Proponuje porozmawiac najpierw z jego mama dlaczego on tak sie zachowuje. Moze powinnyscie sie zjednac przeciwko niemu zeby juz nie podskakiwal tak, bo to wiadome juz teraz, ze to samo bedzie robic z toba
odpowiedz

Polecane dla Ciebie