Czy odradzić przyjaciółce przeprowadzkę zagranicę?

Agnieszka obawia się, że jej koleżanka robi życiowy błąd.
Czy odradzić przyjaciółce przeprowadzkę zagranicę?
Fot. Unsplash (Grant Thomas)
24.09.2021

Moja przyjaciółka Magda jest wspaniałą osobą, ale ostatnio trochę się w życiu pogubiła. Po bolesnym rozstaniu z narzeczonym uznała, że chce zacząć nowe życie. Wymyśliła, że rzuci pracę (a wiem, że ją bardzo lubi i nieźle w niej zarabia) i wszystkie oszczędności przeznaczy na przeprowadzkę do Madrytu. Nikogo tam nie zna, nie zna też języka, więc jeśli miałaby gdzieś podjąć pracę, to najpierw chyba na zmywaku.

Zobacz także: Przez mój wzrost nie mogę znaleźć chłopaka

To zupełnie nie w jej stylu, żeby porzucać rodzinę, znajomych, dobre życie, które ma tutaj i rzucać się na zupełnie obcy kraj, jakim jest dla niej Hiszpania. Wiem, że teraz bardzo cierpi, chce sobie w jakiś sposób odbić swoje smutki, ale podejmowanie pochopnych decyzji pod wpływem problemów sercowych jest moim zdaniem złe. Miesięczny urlop – tak, ale żeby od razu rzucać wszystko i się przenosić w nieznane?

Chcę ją wspierać we wszystkim i powinna robić to, co czuje, ale może powinnam z nią porozmawiać albo zaproponować sesję u psychologa, żeby potem nie żałowała, że odeszła z dobrej pracy. Tam będzie zupełnie samotna, tu ma przecież mnie, rodzinę, przyjaciół.

Agnieszka

Czy Agnieszka powinna odradzić przyjaciółce przeprowadzkę zagranicę? Zagłosuj:

61 % tak
39 % nie

Polecane wideo

Metamorfozy uczestników „Top Model”. „Celowo ją oszpecili”
Metamorfozy uczestników „Top Model”. „Celowo ją oszpecili” - zdjęcie 1
Komentarze (29)
Ocena: 4.59 / 5
gość (Ocena: 5) 27.09.2021 15:32
Nic nie odradzaj, czemu, w najgorszym wypadku wróci po paru miesiącach, może przeżyje super przygodę, może się trochę nauczy hiszpańskiego, może kogoś późną, weź wyluzuj, jak tam sobie nie poradzi to pojedzie gdzie indziej i znajdzie pracę. Ja też wyemigrowalam i nie żałuję
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 25.09.2021 15:50
Czemu odradzić ? Pare lat i kupi mieszkanie a nawet dom bez kredytu na 30 lub więcej lat.trzeba tylko mieć łeb na karku
zobacz odpowiedzi (3)
gość (Ocena: 5) 24.09.2021 23:31
Jasne że odradzić. Emigrowanie teraz w tym czasach jest lekkomyślne.
zobacz odpowiedzi (2)
gość (Ocena: 5) 24.09.2021 19:48
Mieszkam w UK, spotykałam się przez kilka lat z Hiszpanem też mieszkającym w UK, byłam w Hiszpanii wiele razy. Po pierwsze: Hiszpanie mieszkający w swoim kraju słabo mówią po angielsku, więc ciężko się dogadać nie znając języka, nie mówiąc już o znalezieniu pracy. Po drugie, sytuacja finansowa Hiszpanów jest kiepska i nie jest to raczej kraj, do którego się jedzie do pracy chyba, że do sezonowej pracy w polu razem z Marokańczykami. Po trzecie: Madryt jest miastem drogim, więc nie mając dużego zaplecza finansowego na początek będzie bardzo ciężko, wręcz tego nie widzę. Mam kilkoro znajomych Polaków pracujących w Hiszpanii, ale mówią po hiszpansku, nauczyli się zanim tam wyjechali i wszyscy pracują w międzynarodowych firmach, gdzie liczy się to, że są Polakami (handel z Europa Wschodnia, więc język polski jest atutem). Niemniej jednak życzę szczęścia, bo też spakowałam się 8 lat temu i wyjechałam sama w nieznane z pieniędzmi na przeżycie przez miesiąc. Obecnie kupiłam dom z mężem, mamy 2 auta, wycieczki zagraniczne 2x w roku, żyje nam się dobrze, ale kiedy ja wyjeżdżałam były chyba teoche inne czasy I jeszcze dało się jakoś zarobić.
zobacz odpowiedzi (2)
gość (Ocena: 5) 24.09.2021 19:28
Niech wyjedzie... W Polsce jest coraz gorzej... Polityka i pandemia dzielą ludzi... No i ta ksenofobia Polaków mi bardzo przeszkadza. Spotkałam sie z strasznymi zachowaniami. Niechce żyć w takim kraju a do rodziny będe co jakiś czas przyjeżdzać w odwiedziny.Sama też chce wyjechać ale dlatego, że chce zmienić życie, zrobić coś dla samej siebie.Żyć wśród życzliwych ludzi. Znam takich zagranicą i kochane miejsce gdzie człowiek czuje sie tam spokojniejszy. Tylko w mym przypadku zbieram jeszcze budżet na realizacje tego marzenia. Każdy człowiek to indywidualna jednostka i wie co dla niego jest najlepsze. Nie wtrącaj sie.
odpowiedz

Polecane dla Ciebie