Czy powiedzieć chłopakowi, że odezwał się do mnie mój eks?

Paulina obawia się niepotrzebnej zazdrości.
Czy powiedzieć chłopakowi, że odezwał się do mnie mój eks?
Fot. Unsplash (Elia Pellegrini)
21.09.2021

Dwa lata temu rzucił mnie chłopak, z którym spotykałam się od czasów liceum. Wszyscy sądzili, że się pobierzemy, łącznie ze mną. Zamiast zaręczyn, było jednak rozstanie. Tłumaczył się kryzysem i tym, że on już sam nie wie, czego chce od życia. Ja podejrzewałam raczej zauroczenie jakąś inną kobietą, choć nigdy nie przyłapałam go na gorącym uczynku.

Ponad rok dochodziłam do siebie i nie chciałam wchodzić w nowe związki. Wolałam dać sobie czas. Przemka poznałam przypadkiem, przez znajomych. Poczułam, że to jest to, zaiskrzyło od razu. Zaczęliśmy się spotykać i od kilku miesięcy jestem bardzo szczęśliwa.

Zobacz także: Kocham faceta, który mnie nie docenia

Kiedy już prawie udało mi się zapomnieć o moim eks, on nagle do mnie napisał. Zapytał, co u mnie słychać, jak się czuję, i czy miałabym ochotę na wspólną kawę. Odpisałam, że u mnie w porządku i że się z kimś spotykam. Na kawę nie chciałam się spotkać. Napisał, że w takim razie ponowi prośbę za miesiąc.

Powinnam powiedzieć o tym swojemu obecnemu chłopakowi? Nie zamierzam spotykać się z moim byłym, bo chcę już zamknąć tamten rozdział na dobre. Chcę być szczera z obecnym partnerem, ale obawiam się, że będzie niepotrzebnie zazdrosny o byłego i wszystko się między nami popsuje.

Co robić?
Paulina

70 % tak
30 % nie

Polecane wideo

Waży 440 kg i szuka miłości. Dla kandydatki na żonę ma ścisłe wymagania
Waży 440 kg i szuka miłości. Dla kandydatki na żonę ma ścisłe wymagania - zdjęcie 1
Komentarze (8)
Ocena: 4.5 / 5
gość (Ocena: 5) 21.09.2021 11:23
Po co mu w ogóle odpisywałaś. Jeszcze tekst odezwę się za miesiąc, czeka na Twoje niepowodzenie?
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 21.09.2021 10:20
Powiedz byłemu wzrost żeby do ciebie nie pisał. Ani za miesiąc ani nigdy. A obecnemu niby po co mówić? Przecież gościa spławiłaś. Co innego gdybyś chciała się spotkać.
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 21.09.2021 09:22
Ja bym go najpierw zablokowała, żeby nie kusił losu tym bardziej, że obiecał się jeszcze odezwać, a później powiedziała o tym partnerowi. Osobiście wychodzę z założenia, że jak dowie się ode mnie o takich rzeczach, to wie, że jestem z nim szczera. Jak dowie się przypadkiem, to kto wie co sobie pomyśli, a moje tłumaczenia choćby szczere nie są wiarygodne. U nas mówienie sobie o takich rzeczach pozwala na pełne zaufanie, bo nie wiadomo, co by się działo on wie, że całą prawdę zna ode mnie. Przykładowo kiedyś dostałam od niego smsa, czy mój brat przypadkiem nie jest w naszym mieście. Odpisalam, że jest i zapytalam dlaczego pyta. W ciągu godziny kilku znajomych doniosło, że chodzę z jakimś typem po galerii. Wie, że gdyby to był ktoś inny wiedziałby ode mnie przed spotkaniem, więc od razu założył, że to on. Mieliśmy z tego bekę, ale wyobrażam sobie, co mogło z tego wyniknąć jakby choć raz przyłapał mnie na kłamstwie w takiej sprawie, a później kilka osób mówi mu, że mnie widzi z obcym mężczyzną, a jedna, że widziała jak się do niego przytulam. Tym bardziej, że ze względu na różne miejsca zamieszkania przed związkiem większość jego znajomych nie zna mojego btata, a pewnie nawet nie wie, że go mam.
odpowiedz
gość (Ocena: 1) 21.09.2021 09:07
Po co? Rozdział zamknięty, tym bardziej, że nie zamierzasz do niego wracać. A nawet jeśli jakimś cudem aktualny chłopak by się dowiedział, nic złego nie zrobiłaś. gdybyś spotkała się z byłym to jasne, ale tak to po co masz mu mówić?
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 21.09.2021 07:53
Powiedz. Takie rzeczy wychodzą wcześniej czy później na jaw.
zobacz odpowiedzi (1)

Polecane dla Ciebie