Czy zaprosić na ślub ojca, z którym od dawna nie miałam kontaktu?

Beata zastanawia się, czy to dobry pomysł.
Czy zaprosić na ślub ojca, z którym od dawna nie miałam kontaktu?
Fot. Unsplash (Aaron Andrew)
03.09.2021

Moje dzieciństwo nie należało do udanych. Ojciec wychowywał mnie i brata twardą ręką. Wyżywał się na nas za to, że mama wyjechała za pracą do Niemiec. Niektóre lata były naprawdę bardzo trudne. Obrywaliśmy za najmniejsze przewinienie. Nigdy nie doświadczyłam od niego ojcowskiego ciepła.

Mama wróciła z zagranicy, jak miałam 18 lat. Długo nie wytrzymała z mężem tyranem. Wniosła o rozwód mniej więcej po roku od powrotu. Ja wyprowadziłam się wtedy na studia do innego miasta i mocno ograniczyłam z nim kontakt. Widywałam się głównie z mamą. Z nim tylko od czasu do czasu, np. na święta, czy urodziny. Dzwoniliśmy do siebie z roku na rok coraz rzadziej, aż w końcu kontakt zupełnie się urwał. Miałam dość tego, że to głównie ja wychodzę z inicjatywą.

Zobacz także: Chcę dać córce staropolskie imię. Rodzina i przyjaciele je wyśmiali

Teraz jestem zaręczona, wychodzę za mąż za kilka tygodni. Zastanawiam się, czy powinnam odnowić kontakt z ojcem i zaprosić go na swój ślub. Boję się, że kiedyś mogę żałować tego, że go nie zaprosiłam na najważniejszy dzień w moim życiu. Z drugiej strony, po co na moim weselu ktoś, od kogo doświadczyłam tyle złych emocji?

Co robić?

Beata

Czy Beata powinna zaprosić na swój ślub ojca, z którym od dawna nie miała kontaktu? Zagłosuj:

30 % tak
70 % nie

Polecane wideo

Horoskop miłosny na WRZESIEŃ
Horoskop miłosny na WRZESIEŃ - zdjęcie 1
Komentarze (13)
Ocena: 5 / 5
gość (Ocena: 5) 06.09.2021 10:08
Skoro wykreśliłaś go ze swojego życia, to po co będziesz do tego wracać i odnawiać kontakt ? Ja bym nie zapraszała.
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 06.09.2021 07:58
A ja uważam, że łatwo się doradza z pozycji "widza". Dziewczyno jeśli masz wątpliwości to znaczy, że jednak gdzieś tam zależy Ci na kontakcie. Później jak ktoś odchodzi zostaje żal do samego siebie - przerabiałam to. Ja wysłałabym "zawiadomienie" o ślubie i podała numer telefonu. Jeśli zadzwoni - to znaczy ze mu zalezy jesl nie to nie zapraszaj na wesele. Proste
zobacz odpowiedzi (2)
gość (Ocena: 5) 04.09.2021 07:09
Daj spokój. Po co Ci kontakt z toksycznym dziadem?
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 04.09.2021 04:05
Nie zapraszaj. Bo w imię czego? Syndromu sztokholmskiego? Ojciec był tyranem i nigdy nawet nie spróbował tego naprawić. Co innego ojciec po prostu "rozwiedziony", z którym czasem rozluźnia się kontakt, a co innego rodzinny tyran, który Cię krzywdził i zastraszał. Zaproś ludzi, którzy są ważni dla Ciebie, i nikogo innego!
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 03.09.2021 21:42
Ojciec zmiazdzyl Twoje poczucie wlasnej wartosci, jak bylas dzieckiem, jak sie nad Toba znecal. Potem nie wykazywal checi do tego abyscie mieli kontakt. Dziewczyno, gdybys go zaprosila, upokorzylabys sie. Ponizylabys sie. Chcesz tego? Chcesz do konca zycia zabiegac o uwage kogos kto na Twoja uwage nie zasluguje? Nie rob tego! MAsz ojca gnoja i musisz to w koncu zrozumiec. On nie zasluguje na to, zeby byc w tak pieknym momencie zycia swojej corki. Zasluguje co najwyzej na spluniecie. Sama nazwalas go tyranem. Kontakt nalezy miec wylacznie z osobami ktore nas szanuja.
zobacz odpowiedzi (2)

Polecane dla Ciebie