Chłopak chce sam płacić za wynajem mieszkania. Powinnam się zgodzić?

Iza ma wątpliwości, czy to dobre rozwiązanie.
Chłopak chce sam płacić za wynajem mieszkania. Powinnam się zgodzić?
Fot. Unsplash (Charly Pn-k)
02.09.2021

Dokładnie 1 czerwca zamieszkam z chłopakiem po roku znajomości. Pierwszy raz bez rodziców i od razu z facetem. Jestem optymistycznie nastawiona, ale jedna rzecz nie daje mi spokoju.

A konkretnie - słowa mojego chłopaka. On już teraz zapowiedział, że o sprawy finansowe mam się nie martwić. Nawet nie wiem, ile ma kosztować ten wynajem, bo wszystko sam załatwiał. I sam chce płacić. Pozostałe rachunki także.

Zobacz także: On dalej ma Tindera, a jesteśmy razem już od 10 miesięcy…

To miło z jego strony, ale jednak nie chciałabym się czuć jak jakaś utrzymanka.

Zarabia więcej ode mnie, ale to nie powód, żeby mnie utrzymywać. Od razu mu to powiedziałam, to stwierdził, że mogę płacić za inne rzeczy. Np. raz na jakiś czas zrobić zakupy. Ze sprawiedliwym podziałem wydatków nie ma to nic wspólnego.

Mieszkanie i rachunki to pewnie ok. 2 tysięcy, a ja mam wydać kilka stówek w sklepie. Czuję, że to nie jest fair. Wysokość pensji nie powinna mieć chyba nic do rzeczy, skoro mamy żyć razem i traktować się po partnersku.

Pewnie wiele dziewczyn chciałoby być na moim miejscu i usłyszę, że szukam problemu tam, gdzie go nie ma. Ale pomyślcie sobie - facet praktycznie was utrzymuje i wy nic nie musicie. Czy to na pewno fajne uczucie? Szczerze wątpię.

Izabela

Czy zgodzić się na to, aby chłopak sam płacił za wynajem mieszkania? Zagłosuj:

52 % tak
48 % nie

Polecane wideo

150 cm w biodrach i 86 cm w każdym udzie. Modelka z obrzękiem tłuszczowym robi karierę dzięki swoim kształtom
150 cm w biodrach i 86 cm w każdym udzie. Modelka z obrzękiem tłuszczowym robi karierę dzięki swoim kształtom - zdjęcie 1
Komentarze (51)
Ocena: 4.92 / 5
An (Ocena: 5) 29.09.2021 12:23
Za żywność dla dwóch osób w tych czasach zapłacisz spokojnie ponad tysiąc, więc nie miej wyżutów sumienia
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 07.09.2021 03:03
Laski serio takie honorowe jesteście? Facet jest od tego żeby dawał kase. Kobieta ma inne obowiązki
zobacz odpowiedzi (3)
gość (Ocena: 5) 07.09.2021 03:01
Oj jak ja bym chciała faceta który za mnie zawsze zapłaci. Ja bym chciała być utrzymanką i wcale by nie było mi z tego powodu źle :D
zobacz odpowiedzi (1)
gość (Ocena: 5) 06.09.2021 17:29
To świetna sprawa kiedy faceta stać na to, by utrzymać siebie i swoją kobietę. Nie rozumiem Twoich obaw. Jeśli jesteś jego pewna to nie masz się czym martwić. Większość kobiet tak by chciała tylko nie każda się do tego przyzna.
zobacz odpowiedzi (1)
gość (Ocena: 5) 05.09.2021 00:56
My mieszkamy za granica i póki co narzeczony zarabia więcej,wiec on płaci wynajem i resztę rzeczy,a ja tylko zakupy i prąd.To jest fair i sam tak chce,a nie jakieś właśnie zyd haha chociaż nie miałbym nic przeciwsko płaceniu wszystkiego po połowie
odpowiedz

Polecane dla Ciebie