Czy jako druhna mogę założyć czerwoną sukienkę?

Julia usłyszała od panny młodej, że to niewłaściwy kolor.
Czy jako druhna mogę założyć czerwoną sukienkę?
Fot. Unsplash (Laura Chouette)
25.08.2021

Moja przyjaciółka wkrótce wychodzi za mąż, a ja będę druhną. Do ślubu i wesela zostało już mało czasu. Idealnej sukienki na tę okazję szukałam już od dawna, ale do tej pory wpadła mi w oko tylko jedna. Zdecydowałam się ją kupić, bo miała dobrą cenę i naprawdę bardzo ładny krój. Problem w tym, że jest czerwona. To znaczy nie jest to problem dla mnie, tylko dla mojej przyjaciółki.

Ostatnio się spotkałyśmy i zapytała mnie, czy już kupiłam sobie kreację, bo wiedziała, że nie mogłam trafić na nic odpowiedniego przez kilka ostatnich tygodni. Pokazałam jej zdjęcie mojej sukienki, a ona nie kryła rozczarowania. Powiedziała, że przy weselnym stole będziemy wyglądały jak flaga Polski. Ona na biało, ja na czerwono. Dodała, że wolałaby, żebym ubrała się w coś innego, ale do niczego nie będzie mnie zmuszać.

Zobacz także: Nie chcę mieć hucznego wesela!

Teraz jestem w kropce. Wydałam już pieniądze na sukienkę, a paragon niestety wyrzuciłam. Musiałabym inwestować w kolejną, a nie bardzo mnie stać. Z drugiej strony nie chcę zepsuć tego dnia mojej przyjaciółce. Chciałabym, żeby była zadowolona.

Co robić?

Julia

Czy druhna może założyć na ślub czerwoną sukienkę? Zagłosuj:

66 % tak
34 % nie

Polecane wideo

Tak wygląda zwyciężczyni Miss Supranational 2021. Poznajcie Chanique Rabe
Tak wygląda zwyciężczyni Miss Supranational 2021. Poznajcie Chanique Rabe - zdjęcie 1
Komentarze (14)
Ocena: 4.43 / 5
Xxtapeciarkaxx 🏳️‍🌈 (Ocena: 5) 31.08.2021 17:40
Rób co chcesz. Ale ładniejszy byłby róż. 🙃
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 27.08.2021 18:55
Problem wyjęty z dupy.
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 25.08.2021 20:43
Kiedy mnie świadkowa zapytała czy mam jakieś wymagania dotyczące sukni to jej powiedziałam wprost: ma Ci się podobać i masz się w niej swobodnie czuć. Kupiła piękną, krótką sukienkę, w której świetnie wyglądała i którą nosiła potem przy okazji innych imprez. Nie rozumiem skąd takie głupie problemy, są ważniejsze rzeczy niż kolor sukienki…
odpowiedz
Monika (Ocena: 5) 25.08.2021 17:30
Ja mialam czerwona a bylam tez świadkowa i nawet do głowy nie przyszło mojej bratowej, żeby skrytykować kolor mojej sukienki... wez to olej kompletnie, dzisiejsze panny młode to chyba za dużo wymagają od innych a niczego od siebie...
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 25.08.2021 15:57
Moja Światkowa miała Czarną i nawet nie przyszloby mi do głowy, żeby pomyśleć nawet, że może być nieodpowiednia
zobacz odpowiedzi (1)

Polecane dla Ciebie