Czy rzucić pracę dla kariery na Instagramie?

Gosia chciałaby zmienić swoje dotychczasowe życie.
Czy rzucić pracę dla kariery na Instagramie?
Fot. Unsplash (Georgia De Lotz)
24.08.2021

Uwielbiam social media. Od kilku lat pracuję jako specjalista właśnie od tych kanałów komunikacji. Znam Instagram jak własną kieszeń i sprawia mi ogromną frajdę prowadzenie własnego konta. Tam, bez żadnych płatnych promocji, udało mi się zebrać już ponad 10 tysięcy followersów.

Wrzucam różne posty, ale większość z nich ma oddźwięk body positive, bo sama jestem większą dziewczyną. Moje wpisy dodają otuchy innym i nie jest to tylko przypuszczenie, a fakt potwierdzony dziesiątkami prywatnych wiadomości.

Zobacz także: Nie chcę mieć hucznego wesela!

Już dwie firmy odezwały się do mnie w sprawie reklamy na moim profilu. To dodało mi skrzydeł i dało do myślenia. Zastanawiam się, czy nie pójść w infuencerkę już tak na poważnie, a nie tylko hobbystycznie. Teraz bardziej skupiam się na klientach mojej firmy niż na własnym koncie. Gdybym sto procent czasu przeznaczyła na rozwój mojego profilu, mogłabym zyskać gigantyczne zasięgi i zacząć na tym zarabiać bardzo dobre pieniądze. O wiele lepsze niż dostaję teraz.

Mam trochę oszczędności, więc bardzo mnie kusi ta opcja. Nikt mi jednak nie zagwarantuje sukcesu. Porywać się z motyką na słońce?

Gosia

Czy rzucić pracę dla kariery na Instagramie? Zagłosuj:

24 % tak
76 % nie

Polecane wideo

Ma naturalnie białe rzęsy i brew. Jej wyjątkowa uroda zachwyciła cały Internet
Ma naturalnie białe rzęsy i brew. Jej wyjątkowa uroda zachwyciła cały Internet - zdjęcie 1
Komentarze (8)
Ocena: 5 / 5
gość (Ocena: 5) 24.08.2021 15:44
Liczba followersow w 2021 nie ma znaczenia. Agencje marketingowe szukają ludzi wpływowych, których ludzie kojarzą, słuchają, utożsamiają się z nimi a nie jakiś random co ma obserwujących ale nikt go nie kojarzy. Kiedyś odpisywałam na maila klientów sieci elektromarketów i np. trafil sie typ co mial 50K na insta i jakies nudne fotki samego siebie... napisal do powszechnie znanego sklepu, ze w zamian za...iphone zrobi im u siebie reklamę buahhahhahahaahha
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 24.08.2021 12:50
10k to nic. Poza tym potrzebujesz niszowego tematu, zeby zainteresowac ludzi. Poza tym lepszy wydaje sie YT, bo jest tesz $ za reklamy.
odpowiedz
Ula (Ocena: 5) 24.08.2021 12:21
Chyba zdurniałaś... do mnie też piszą na insta i proponują jakieś reklamy, ale cenię i szanuję normalną, porządną, odpowiedzialną pracę. Instagram to zabawka. Ogarnij się. Jak będziesz miała w CV tylko takie "doświadczenie" bez jednoczesnego normalnego zatrudnienia czy działalności, to nikt nie będzie Cię traktował poważnie...
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 24.08.2021 10:02
Jaka kariera? Masz dopiero 10 tysięcy to nic, w czasie wolnym takie rzeczy można robić. Śmieszą mnie "zawody" youtuber, celebrytka, blogerka. Chwilowa "kariera" a potem płacz że nie ma normalnego zawodu i kasy.
zobacz odpowiedzi (1)
gość (Ocena: 5) 24.08.2021 09:07
Rzuć dopiero jak się wybijesz. Np .500 k .
odpowiedz

Polecane dla Ciebie