„Nie chcę iść na wesele znajomych, bo szkoda mi tylu pieniędzy...”

Weronika aktualnie nie może pozwolić sobie na taki wydatek.
„Nie chcę iść na wesele znajomych, bo szkoda mi tylu pieniędzy...”
fot. Unsplash (Bekah Allmark)
03.08.2021

Sezon weselny trwa w najlepsze, ale niestety nie wszystkich na to stać. Pomijam wydatki na sukienkę, fryzurę czy nawet benzynę. Zwyczajnie nie stać mnie teraz na to, aby podarować znajomym kilkaset złotych w kopercie. 

Nie zamierzam bawić się w anonimy, ani kupować im nietrafionego prezentu. Nie jesteśmy już nastolatkami, żeby wręczać sobie własnoręcznie zrobione podarunki. 

Zobacz również: Ile świadkowa powinna włożyć do koperty na wesele 2021?

Pandemia mocno zaważyła na finansach każdego z nas i wcale nie będzie łatwo stanąć teraz na nogi. Nie są to moi najbliżsi przyjaciele, jednak będę miała poczucie winy, że nie pojawiłam się na przyjęciu, mimo zaproszenia z wyprzedzeniem. 

Mówi się, że przez taki ogromny wydatek niektórzy przestali w ogóle pojawiać się na weselach, ale ja w to nie wierzę. Nie wyobrażałam sobie do tej pory, że to może być aż taki problem. Mam 28 lat, a zaproszeń stale przybywa... 

Taki wydatek to dla mnie rezygnacja z wymarzonych wakacji albo potrzebnego sprzętu do domu. Wiem, że po przetańczeniu jednej nocy i zabawie w gronie znajomych, na kolejną rzecz będę musiała odkładać miesiącami. 

Pewnie napiszecie, że każdy wkłada do koperty tyle, na ile go stać. Nie wydaje mi się, żeby ktoś dawał w prezencie "na nową drogę życia" mniej niż 300 złotych... ponieważ tak wypada. 

Sama nie wiem, co powinnam zrobić. Chciałabym zobaczyć swoją paczkę, ale zwyczajnie szkoda mi tylu pieniędzy.

Co zrobiłybyście na moim miejscu? Iść na wesele mimo wszystko czy odpuścić?
Weronika

38 % tak
62 % nie

Polecane wideo

Inspiracje: Efektowne fryzury na wesele 2021 ♥
Inspiracje: Efektowne fryzury na wesele 2021 ♥ - zdjęcie 1
Komentarze (6)
Ocena: 5 / 5
Klaudia (Ocena: 5) 19.08.2021 10:40
Ja takiego podejścia nie mam :P Jak szłam do przyjaciółki to kupiłam jej Roombe, znamy się już tyle lat, że nie było mi szkoda wydać, większej sumy pieniędzy na prezent :)
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 04.08.2021 08:57
Nie chcesz, to nie idź. Ale pamiętaj jedną rzecz- skoro zostałaś zaproszona, to ważniejsza jest twoja obecność, a nie zawartość koperty.
zobacz odpowiedzi (1)
Ona (Ocena: 5) 04.08.2021 06:53
Ja też nie chodzę na wesela, bywam jedynie u najbliższych osób. Zarabiam 2400 na rękę i naprawdę gdy pojawia się pięć zaproszeń na sezon to musiałabym sobie odmówić wszystkiego (dentysty, kupna butów itp) żeby iść na wszystkie i włożyć w kopertę każdemu minimum 500-600 zł od pary. Zawsze trzeba też dojechac, nieraz do kosztów dochodzi nocleg, sukienka, kwiaty lub wino. I jak nic tysiąc złotych pójdzie. Poza tym wcale nie lubię wesel, nie bawię się na nich dobrze. Sama swojego też nie będę miała, wolę skromny obiad dla rodziny po ślubie.
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 03.08.2021 23:41
Ja bym nie poszła i tyle. Osobiście nie lubie wesel, mecze się na nich i z tego powodu tez odmawiam. Przychodzę do kościoła z butelka wina czy tam kwiatkami i tyle. Na Twoim miejscu, jeśli nie byłoby mnie stać na prezent to tym bardziej bym nie poszła.
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 03.08.2021 16:18
Jeśli Ci nie stać i ta jedna noc ma oznaczać dla Ciebie wyrzeczenia to zdecydowanie nie idź, grzecznie odmów, daj jakaś wymowke dobra. Ze znajomymi spotkasz się jeszcze nie raz. Szkoda wiadomo, ale chyba lepiej mieć na wakacje albo coś do domu potrzebnego, jak piszesz, potem mozesz odwiedzić parę młoda po jakimś czasie np po kilku tygodniach , przyjdź z butelką dobrego wina, pogratuluj ślubu, zloz życzenia. Będzie dobrze
odpowiedz

Polecane dla Ciebie