Czy odejść od 27-letniego partnera, który nigdy nie pracował?

Dominika zastanawia się, czy ten związek ma sens i przyszłość.
Czy odejść od 27-letniego partnera, który nigdy nie pracował?
Fot. Unsplash (Adrian Swancar)
31.07.2021

Adama poznałam ponad rok temu. Nie podobał mi się fizycznie, nasze poglądy były zupełnie różne... Uważałam go nawet za faceta, z którym nigdy nie chciałabym być. Życie zadecydowało inaczej. Spojrzałam na niego łaskawszym okiem. Wiedziałam, że mu się podobam.... Między nami zaiskrzyło gwałtownie, może w ciągu kilku dni. Jesteśmy od roku parą. 

Adam okazał się wspaniałym facetem. Rozumiemy się bez słów, troszczy się i szanuje mnie jak nigdy nikt inny.. Zawsze brakowało mi tego, co mam teraz. Niestety, z powodu błędów z przeszłości ma słabe doświadczenie zawodowe, a bardziej jego brak.

Przez to nie potrafi znaleźć pracy. Wiem, że się stara i robi co może, jednak mnie ta sytuacja wykańcza. 

Polecamy także: Rodzice kupili mi mieszkanie. Teraz chcą decydować o jego wystroju

Znajomi oraz rodzina co chwilę pytają mnie, czy coś znalazł. Ja świecę oczami i głupio go usprawiedliwiam mimo, że nie mam już na to ochoty. On jest 6 lat starszy ode mnie, a utrzymują go rodzice, z którymi oczywiście mieszka. Nie rozpoczął nigdy studiów, nie ma żadnego fachu. Wiem, brzmi strasznie. Ludzie postrzegają mnie na pewno jako idiotkę, która nie myśli, jednak nie wiedzą, jak jest gdy jesteśmy sami, w jaki sposób rozmawiamy i rozwiązujemy konflikty.

U mnie w rodzinie nigdy się nie przelewało; chcę ciężko zapracować sobie na lepszą przyszłość. Mam świadomość, że gdy wpadłabym, nie miałabym w nim żadnego oparcia finansowego, a jedynie obciążylibyśmy swoich rodziców. 

Mam pustkę w głowie.. Czy zagrozić mu rozstaniem, jeśli się nie opamięta? Czy dać mu ostateczny termin? Jak rozmawiać z nim, by nie wybuchał gniewem?

Dominika

Czy odejść od 27-letniego chłopaka, który nigdy nie pracował?

87 % tak
13 % nie

Polecane wideo

Internauci krytykują sylwetkę Julii Dybowskiej: „Nie wygląda to zdrowo”
Internauci krytykują sylwetkę Julii Dybowskiej: „Nie wygląda to zdrowo” - zdjęcie 1
Komentarze (40)
Ocena: 4.85 / 5
gość (Ocena: 5) 14.08.2021 22:06
Powiem tak, jeśli jest leniwy i nie rwie się do pracy to raczej się nie zmieni. Miałam faceta co leżał tylko na kanapie i mu podziękowałam. Mój obecny partner nawet jak nie mieliśmy roomby do sprzątania to brał się za odkurzanie, pomaga mi w obowiązkach i oczywiście normalnie pracuje. Ta zmiana partnera wyszła mi na dobre. :)
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 01.08.2021 23:56
Średnia wieku osób, które wbijają na rynek pracy to własnie 27 lat - kiedyś sprawdzałam. Być może zawyżają ten wiek kobiety, które odchowały dzieci i dopiero zaczęły pracować około 30stki? A może wieczni studenci, a może doktoranci (jest ich coraz więcej)? Myślę, że 27 lat to nie tak źle - nie ma co sobie pluć w brodę za 'blędy przeszłości' tylko zacząć od czegokolwiek. Ze średnim wykształceniem można znaleźć prace w obsłudze klienta, w call center czy w gastronomii. Jeśli nikt nie odpowiada na jego CV, to zawsze jakiś znajomy może go gdzieś polecić do korpo na słuchawkę. A dalej będzie już z górki ;)
zobacz odpowiedzi (2)
gość (Ocena: 5) 01.08.2021 09:50
Boisz się, ze wpadnie w gniew? A ty ile masz czekać aż zacznie się zachowywać jak dorosły człowiek? Już dawno powinnas wpaść w gniew i postawić mu ultimatum, albo najlepiej go zostawić, bo ludzie się nie zmieniają aż tak. No pracoholikiem się raczej nie stanie, prędzej pójdzie do byle jakiej pracy, żeby Ci zamknąć usta, a po 4 miesiącach się zwolni i powie, ze był mobbing. Daj sobie z nim spokój, serio.
odpowiedz
Katarzyna (Ocena: 5) 31.07.2021 23:36
W sumie ten facet ma rację. Skończyłam dwa rodzaje studiów i w międzyczasie musiałam coś robić. Opiekunka do dziecka na czarno to nie jest coś co da się wpisać do CV. Podobnie jak bezpłatne staże i praktyki czy letniego erasmusa. Teraz i tak mnie nikt nie zatrudni, bo wszyscy pytają się o dziecko a ja nie mam faceta. Po co się denerwować jak sytuacja wygląda tak jak wygląda.
zobacz odpowiedzi (1)
gość (Ocena: 5) 31.07.2021 21:30
Nie studiował i nie pracował nigdy? To co on robi całymi dniami? O czym można z nim rozmawiać?
zobacz odpowiedzi (2)

Polecane dla Ciebie