Czy wyprowadzić się dla faceta do innego miasta?

Basia zastanawia się nad życiową rewolucją.
Czy wyprowadzić się dla faceta do innego miasta?
Fot. pexels
15.07.2021

Od półtora roku jestem z Kubą. On wcześniej pół życia mieszkał zagranicą, wrócił do kraju przez pandemię. Poza mną, nic go w Warszawie nie trzyma. Pracę ma taką, że może ją wykonywać właściwie wszędzie. Z rodziną praktycznie nie ma kontaktu. Ja przeciwnie. W stolicy mam siostrę, a pod Warszawą mieszkają moi rodzice. Tutaj mam też swoje mieszkanie, przyjaciół, pracę. Mimo to rozważam, czy nie wynieść się z Kubą w góry.

Zobacz także: Czy powiedzieć przyjaciółce, że nie podoba mi się jej suknia ślubna?

On od pewnego czasu bardzo często o tym mówi. Nie znosi stolicy, tłumu, smrodu, betonowej dżungli. Chciałby mieć domek w górach, własny kawałek ziemi. Zaproponował, żebym sprzedała swoje mieszkanie i żebyśmy razem zainwestowali w dom na południu Polski. Z jednej strony tego chcę, z drugiej oznaczałoby to zupełnie nowy start. Musiałabym rzucić swoją pracę, oddzielić się od rodziny i przyjaciół. Widywanie ich stałoby się o wiele rzadsze.

Iść za żywioł czy się z tak poważną decyzją jeszcze wstrzymać? Kuba to facet na całe życie, wiem to, ale co z moim dotychczasowym życiem?

Basia

Czy wyprowadzić się dla faceta do innego miasta? Zagłosuj:

34 % tak
66 % nie

Polecane wideo

Tak wygląda dziewczyna „najseksowniejszego nerda na świecie”! Pasują do siebie?
Tak wygląda dziewczyna „najseksowniejszego nerda na świecie”! Pasują do siebie? - zdjęcie 1
Komentarze (11)
Ocena: 4.55 / 5
Calineczka (Ocena: 5) 07.08.2021 18:50
Sprzedaż mieszkanie, a potem drugiego juz nie kupisz w stolicy. , Jeśli coś pójdzie nie tak to zostaniesz na lodzie i jeszcze być może z jego długami gdzieś w Bieszczadach, hehe. Nie jesteście małżeństwem, a budowa domku w górach to na razie marzenia Twojego faceta, nie wiesz, czy kiedykolwiek się to ziści. Miłość miłością, ale trzeba być ostrożnym w sprawach finansowych. Za dużo oszustów na tym świecie chodzi. No chyba, że jeszcze jesteś na tym etapie wiary w bajki.
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 26.07.2021 22:52
Moim zdaniem nie. W tym co napisałaś coś mi się nie podoba. Nie pozwól, aby facet Tobą rządził, postaw się i zobacz jak zareaguje. Jeśli Cię zostawi to i tak by to zrobił. Trzymaj się:)
odpowiedz
gość (Ocena: 4) 16.07.2021 13:38
Inwestować razem możecie ale nie sprzedawałabym swojego mieszkania na Twoim miejscu. Zawsze warto mieć plan B a mieszkanie możesz wynająć i mieć z tego dochód.
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 15.07.2021 15:09
Wyjechałam do zupełnie innego miasta, ale dla narzeczonego, z którym zaraz biorę ślub. Jesteśmy z tych par co są "całe życie razem". On dostał bardzo korzystną ofertę pracy. Ja mam taki zawód, że wszędzie znajdę zajęcie. Nie żałuję. Ale w Twoim przypadku sprawa śmierdzi na kilometr. Jak długo jesteście razem? Macie ślub? Dzieci? I najważniejsze: czy Ty tego chcesz?
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 15.07.2021 13:41
Mieszkasz w bloku/kamienicy itp., jeśli nie mieszkałaś nigdy w domu to spróbujcie wynająć taki domek na miesiąc, dwa. Zobaczyć jak się żyje, fajnie tylko zawsze jest robota, koszenie trawy, wiesz ile tu napada śniegu w zimę? Tyle że nie dojedziesz jeśli sobie nie odśnieżysz, nie wszędzie jest wodociąg, gaz podprowadzony. Wiem to z swojego mieszkania w Wiśle, pięknie jest ale pracy w cholere koło domu. Na szczęście rodziców mam 20km od siebie, rodzeństwo. Nie wyjdzie sobie od tak na dyskotekę i centrum handlowego bo to 30km dalej.
odpowiedz

Polecane dla Ciebie