Czy wyprowadzić się dla faceta do innego miasta?

Basia zastanawia się nad życiową rewolucją.
Czy wyprowadzić się dla faceta do innego miasta?
Fot. pexels
15.07.2021

Od półtora roku jestem z Kubą. On wcześniej pół życia mieszkał zagranicą, wrócił do kraju przez pandemię. Poza mną, nic go w Warszawie nie trzyma. Pracę ma taką, że może ją wykonywać właściwie wszędzie. Z rodziną praktycznie nie ma kontaktu. Ja przeciwnie. W stolicy mam siostrę, a pod Warszawą mieszkają moi rodzice. Tutaj mam też swoje mieszkanie, przyjaciół, pracę. Mimo to rozważam, czy nie wynieść się z Kubą w góry.

Zobacz także: Czy powiedzieć przyjaciółce, że nie podoba mi się jej suknia ślubna?

On od pewnego czasu bardzo często o tym mówi. Nie znosi stolicy, tłumu, smrodu, betonowej dżungli. Chciałby mieć domek w górach, własny kawałek ziemi. Zaproponował, żebym sprzedała swoje mieszkanie i żebyśmy razem zainwestowali w dom na południu Polski. Z jednej strony tego chcę, z drugiej oznaczałoby to zupełnie nowy start. Musiałabym rzucić swoją pracę, oddzielić się od rodziny i przyjaciół. Widywanie ich stałoby się o wiele rzadsze.

Iść za żywioł czy się z tak poważną decyzją jeszcze wstrzymać? Kuba to facet na całe życie, wiem to, ale co z moim dotychczasowym życiem?

Basia

Czy wyprowadzić się dla faceta do innego miasta? Zagłosuj:

23 % tak
77 % nie

Polecane wideo

Tak wygląda dziewczyna „najseksowniejszego nerda na świecie”! Pasują do siebie?
Tak wygląda dziewczyna „najseksowniejszego nerda na świecie”! Pasują do siebie? - zdjęcie 1
Komentarze (7)
Ocena: 4.29 / 5
gość (Ocena: 4) 16.07.2021 13:38
Inwestować razem możecie ale nie sprzedawałabym swojego mieszkania na Twoim miejscu. Zawsze warto mieć plan B a mieszkanie możesz wynająć i mieć z tego dochód.
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 15.07.2021 15:09
Wyjechałam do zupełnie innego miasta, ale dla narzeczonego, z którym zaraz biorę ślub. Jesteśmy z tych par co są "całe życie razem". On dostał bardzo korzystną ofertę pracy. Ja mam taki zawód, że wszędzie znajdę zajęcie. Nie żałuję. Ale w Twoim przypadku sprawa śmierdzi na kilometr. Jak długo jesteście razem? Macie ślub? Dzieci? I najważniejsze: czy Ty tego chcesz?
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 15.07.2021 13:41
Mieszkasz w bloku/kamienicy itp., jeśli nie mieszkałaś nigdy w domu to spróbujcie wynająć taki domek na miesiąc, dwa. Zobaczyć jak się żyje, fajnie tylko zawsze jest robota, koszenie trawy, wiesz ile tu napada śniegu w zimę? Tyle że nie dojedziesz jeśli sobie nie odśnieżysz, nie wszędzie jest wodociąg, gaz podprowadzony. Wiem to z swojego mieszkania w Wiśle, pięknie jest ale pracy w cholere koło domu. Na szczęście rodziców mam 20km od siebie, rodzeństwo. Nie wyjdzie sobie od tak na dyskotekę i centrum handlowego bo to 30km dalej.
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 15.07.2021 13:29
nawet ślubu nie macie a on rozporządza twoim mieszkaniem, dobre sobie. Jak chce mieszkać w górach to niech sam zarobi na to, to jego pomysł nie twój. Ja bym olała tego leszcza i w życiu nie zrezygnowała z tego co osiągnęłam, co ty będziesz robić tam na zadupiu i z czego życ? Egoista.
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 15.07.2021 11:52
To jest jego marzenie, nie Twoje. Rzucenie wszystkiego i przeprowadzka w góry, bo on tak chce? Nie widzę tu kompromisu. On nic nie traci, Ty bardzo dużo. Nie bądź kobieta, która zaspokaja wszystkie zachcianki faceta, bo nie będziesz szanowanaw tym związku. Skup się na swoich potrzebach, przedstaw swoje oczekiwania i wypracujcie kompromis.
odpowiedz

Polecane dla Ciebie