Czy zrobić sobie sesję narzeczeńską?

Marta zastanawia się, czy nie jest to zbędny wydatek.
Czy zrobić sobie sesję narzeczeńską?
Fot. Unsplash (Brandon Cormier)
16.07.2021

Dwa tygodnie temu, a dokładnie w moje urodziny, oświadczył mi się chłopak. To była cudowna niespodzianka i do teraz nie mogę uwierzyć, że jesteśmy zaręczeni. Byliśmy wtedy tylko we dwoje, więc zrobiliśmy sobie pamiątkowe selfie i zdjęcie mojej dłoni z pierścionkiem, które przesłaliśmy rodzicom. Moja przyjaciółka podsunęła jednak myśl, że może powinniśmy zrobić sobie profesjonalną sesję narzeczeńską. Jakiś dobry fotograf, ładna sceneria, odpowiedni makijaż, fryzura i stroje.

Zobacz także: Czy powiedzieć przyjaciółce, że nie podoba mi się jej suknia ślubna?

Pomysł bardzo mi się spodobał, ale wiąże się on z wieloma wydatkami. Musiałabym iść do fryzjera i wizażystki, wydać pieniądze na jakąś elegancką sukienkę. Już nie wspominając o fotografie, którego wypatrzyłam na Instagramie. Jego zdjęcia bardzo mi się podobają i na pewno będę go rezerwować na swój ślub, ale nie jest tani. Za sesję narzeczeńską bierze od 1500 zł wzwyż.

Zastanawiam się, czy warto już teraz wpędzać się w wydatki. Wesele i tak pochłonie dużo kasy. Może jednak warto mieć taką piękną pamiątkę na całe życie?

Marta

Czy zdecydować się na kosztowną, ale pamiątkową sesję narzeczeńską? Zagłosuj:

23 % tak
77 % nie

Polecane wideo

Tak wygląda dziewczyna „najseksowniejszego nerda na świecie”! Pasują do siebie?
Tak wygląda dziewczyna „najseksowniejszego nerda na świecie”! Pasują do siebie? - zdjęcie 1
Komentarze (24)
Ocena: 4.75 / 5
gość (Ocena: 5) 24.07.2021 13:08
My nie robiliśmy sesji narzeczeńskiej, te pieniądze przeznaczyliśmy sobie na kupno irobota. Na ślubie mieliśmy fotografa, który zrobił nam dużo zdjęć.
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 18.07.2021 19:27
Jestem fotografem ślubnym i większość par przychodzi do mnie na sesję narzeczeńska, która w pakiecie jest sporo tańsza, a nawet bez pakietu jest, ale ja jestem z małej miejscowości, więc usługi nie mają warszawskich cen. Ideą sesji narzeczeńskiej jest dla większości uchwycić ten fajny moment z życia, kiedy się zdecydowaliście, że będziecie razem. Najlepsze zdjęcia wychodzą z parami, które w miarę naturalnie wyglądają i się zachowują. Sesję narzeczeńską z kilkoma oddanymi zdjęciami można zrobić za 200-500zl, zależy od warunków, a przecież i tak liczy się tylko kilka kluczowych ujęć, a nie pierdylion takich samych ujeć :) może jedna na 10 par przychodzi odstawiona jak na imprezę do remizy. Większość rozpuszczone włosy, delikatny makijaż casual styl. Wygłupiają się, nie boją pobrudzić, jest super. Te odstawione pary mniej fajnie się fotografuje, często są napięte, przeliczają sekundy na złotówki i naprawdę trzeba się napracować, żeby je rozluźnić. Jeśli potrzebujesz nowej sukienki, sztywnej fryzury itp. i to jest najwazniwjsze, to chyba nie warto. Jeśli chcesz fajna, wesoła pamiątkę, to warto.
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 18.07.2021 11:28
Według mnie zdjęcia są świetne. Lepsze niż sama impreza weselna
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 17.07.2021 00:23
Koleżanka miała w lesie, skręciła kostkę i musiała udawać całą sesje uśmiechy bo zapłacone. Przerwali w połowie i pojechała do szpitala. Szczerze, do dziś nie wiem po co im ta sesja była.
zobacz odpowiedzi (1)
gość (Ocena: 5) 16.07.2021 22:46
Trzeba bylo powiedziec kolezance ze moze w takim razie zasponsoruje wam ta sesje:) skoro proponuje:) Ja nie wiem, ludzie maja takie pomysly.
odpowiedz

Polecane dla Ciebie