Czy związać się z niepijącym alkoholikiem?

Marlena poznała ostatnio mężczyznę, który w przeszłości miał problem z alkoholem.
Czy związać się z niepijącym alkoholikiem?
Fot. Unsplash (Thomas Picauly)
14.07.2021

Od pewnego czasu korzystam z aplikacji randkowych. Wiele randek było niewypałem. Z P. szybko jednak złapałam bardzo fajny kontakt. Jest inteligentny i wesoły, w dodatku wygląd w moim typie.

Póki co widzieliśmy się kilka razy, ale nie doszło jeszcze między nami do niczego więcej. Za każdym razem dziwiło mnie, że on nie zamawia alkoholu. Zawsze tylko sok lub woda, choć nie przyjeżdżał na spotkania autem. Ostatnio rozmawialiśmy szczerze o naszej przeszłości i przyznał mi się, że jest niepijącym alkoholikiem. Nie ukrywam, że mocno mnie to przestraszyło. Nigdy nie spotykałam się z facetem, który miał alkoholowy problem. To dla mnie zupełna nowość.

Zobacz także: Jesteśmy razem 4 lata, a on nadal nie chce ze mną mieszkać

Na spotkaniu nie dałam po sobie tego oczywiście poznać. Pogratulowałam mu wytrwałości, bo podobno nie pije od dwóch lat. W głowie pojawiła się jednak myśl, że jeśli się z nim zwiążę to każdego dnia będę się martwić, czy on sięgnie po kieliszek. Na co dzień jest przecież dużo stresujących sytuacji. Choroba, gorszy dzień w pracy, kłótnia… Wszystko może sprawić, że on wróci do picia.

Boję się angażować w związek z kimś takim, a z drugiej strony głupio mi przekreślać faceta, który kiedyś zbłądził i teraz stara się ułożyć sobie życie na nowo. Co robić?

Marlena

Czy związać się z niepijącym alkoholikiem? Zagłosuj:

48 % tak
52 % nie

Polecane wideo

Jest tak piękna, że mężczyźni boją się do niej podejść. Ale nie zawsze tak wyglądała
Jest tak piękna, że mężczyźni boją się do niej podejść. Ale nie zawsze tak wyglądała - zdjęcie 1
Komentarze (17)
Ocena: 4.53 / 5
Team Harry! (Ocena: 1) 31.07.2021 12:16
Czy związać się z niećpającą narkomanką? Powiedziała, że kiedy ś brała ale już nie bierze. Uwierzyć jej?
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 14.07.2021 19:01
Przede wszystkim osoby ktore maja sklonnosc do nalogow, sa niezrownowazone i nieodpowiedzialne. Omijac takich ludzi szerokim lukiem.
zobacz odpowiedzi (1)
gość (Ocena: 5) 14.07.2021 18:12
Jako córka alkoholika zdecydowanie nie związałabym się z takim facetem. Oczywiście to bardzo na plus, że nie pije już 2 lata, że wziął się za siebie, ale zawsze miałabym z tyłu głowy to, że pewnego dnia może wrócić do nałogu, a wiem jakie to pieklo. Mój ojciec do dziś twierdzi, że nie ma problemu z piciem mimo, że wiele razy sąsiedzi przynosili go do domu, bo leżał zaszczany na klatce czy na śniegu zima, ale to nie jest dla niego upadek moralny. Wszystko jest ok, bo przecież ma okresy nie picia nawet po kilka miesięcy (zawsze wymuszone, najczęściej jak coś od*ebie w pracy po pijaku i straszą go, że go zwolnią). Jak go wysyłałam na leczenie to strzelał na mnie focha, w ogóle nie rozumial i co mi chodzi czytałam dużo literatury na temat DDA, alkoholizmu, znam niepijacych alkoholików, którzy niestety po kilku latach ulegli. Wystarczyło jedno piwko, jeden kieliszek i poszło. To się zdarzyło w jednym wypadku po 8 latach, a w drugim po 12, także 2 lata o niczym nie świadczy.
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 14.07.2021 14:59
jeśli myślisz o związku na stałe to oczywiście nie. Nie szukaj guza życie jest ciężkie i bez dodatkowych problemów.
odpowiedz
gość (Ocena: 1) 14.07.2021 14:52
Oczywiście tak
odpowiedz

Polecane dla Ciebie