Czy zainicjować z synem rozmowę na temat jego orientacji?

Marzena chciałaby, żeby jej syn poczuł się w 100% akceptowany.
Czy zainicjować z synem rozmowę na temat jego orientacji?
Fot. pexels (Anna Shvets)
09.07.2021

Jestem mamą wspaniałego, 16-letniego chłopaka. Wychowuję Daniela sama, bo jego tata zmarł, gdy syn miał 4 lata. Myślę, że wychowałam go dobrze, jak na samotną mamę. Starałam się, żeby nigdy niczego mu nie brakowało, choć czasem bywało ciężko.

Zawsze rozmawialiśmy o wszystkim otwarcie. Kiedy był młodszy, ze wszystkiego mi się zwierzał. Teraz trochę się od siebie oddaliliśmy, bo syn wszedł w okres dojrzewania i buntu. Rozumiem to, sama w jego wieku też nie chciałam być zbyt blisko z moimi rodzicami.

Zobacz także: Polska „największym homofobem UE”. Ten niechlubny tytuł zdobyliśmy już drugi rok z rzędu

Zależy mi na tym, żeby mieć dobry kontakt z Danielem. Chcę, żeby czuł, że jest w 100% akceptowany. Od dłuższego czasu podejrzewam, że syn jest gejem, dlatego chciałabym, żeby nie czuł się przez to gorszy, wyobcowany czy przestraszony. Ja zawsze go będę wspierać i akceptować.

W Polsce społeczności LGBT nie jest teraz łatwo. Trwa nagonka na osoby nieheteroseksualne. Być może dlatego Daniel obawia się być sobą. A ja nie chcę, żeby choć 5 minut ze swojego życia miał spędzić w szafie. Chcę, żeby mówił otwarcie i z dumą o swojej orientacji.

Nie wiem jednak, czy wypada mi zainicjować z nim rozmowę na ten temat. To jeszcze młody chłopak, nie chcę go spłoszyć. Chciałabym mu po prostu jakoś dać znać, że ja go zawsze będę akceptować. Tylko jak?

Marzena

Czy zainicjować z synem rozmowę na temat jego orientacji? Zagłosuj:

69 % tak
31 % nie

Polecane wideo

Serial z jego udziałem rozpala wyobraźnię widzów. Poznajcie Adama Demosa, gwiazdę kontrowersyjnego hitu Netflixa
Serial z jego udziałem rozpala wyobraźnię widzów. Poznajcie Adama Demosa, gwiazdę kontrowersyjnego hitu Netflixa - zdjęcie 1
Komentarze (19)
Ocena: 4.37 / 5
gość (Ocena: 5) 12.07.2021 21:21
A skąd to podejrzenie, że jej syn jest gejem ? Nawet nie opisali dokładnie co jest powodem że matka sądzi że jej syn jest gejem, bo po wyglądzie raczej nie da się stwierdzić czy ktoś jest homo czy nie, a po zachowaniu 16 latka też ciężko stwierdzić. Na dziewczynę jeszcze ma czas, więc nie wiem skąd ta podejrzliwość matki. Za dużo czasu spędza z kolegami ? To normalne w tym wieku.
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 12.07.2021 09:50
Może przy okazji jak będziecie cos oglądać? na netflixie zawsze jakiś gej :P
odpowiedz
gość (Ocena: 1) 11.07.2021 08:00
Wybić mu z głowy orientację devajanta.
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 10.07.2021 21:00
Mojm zdaniem pogadać, ale nie o JEGO orientacji, tylko o orientacjach w ogóle. Jeśli chłopak nie jest gejem, to powiedzenie mu, że na geja wygląda może go obrazić. Nie mówię, że to słuszne, ale w społeczeństwie geje są odbierani jako delikatni i wrażliwi. Może uznać, że jest mało 'męski'. Ja bym po prostu zapytała, czy np. w szkole się rozmawia o hetero, bi i homoseksualizmie, antykoncepcji itp.. Na zasadzie 'chce usystematyzować Twoja wiedzę', a nie mówić, że wygląda Ci na geja. Swoją drogą, jak wygląda i zachowuje się gej? Jak pisałam w społeczeństwie się ich odbiera jakoś, ale nie każdy wrażliwy chłopiec jest homo, nie każdy pasjonat boksu, nogi i samochodów jest hetero :)
odpowiedz
ciasteczko (Ocena: 5) 10.07.2021 10:59
Najlepiej porozmawiać na spokojnie,wytlumaczyć mu też i tak zawsze Będziesz Go kochać,bez względu na wszystko,zaakceptować,bez krzyków kłótni czy awantur.Ochłonąć i dać do zrozumienia,że nie jest inny.
zobacz odpowiedzi (1)

Polecane dla Ciebie