Czy piję zbyt dużo kaw dziennie?

Kasia słyszała różne opinie na ten temat.
Czy piję zbyt dużo kaw dziennie?
Fot. Unsplash (Jakub Dziubak)
29.06.2021

Picie kawy to dla mnie przyjemność i codzienny rytuał. Lubię ją sobie zaparzyć tuż po przebudzeniu, żeby jej aromat roznosił się po mieszkaniu. Pierwszą kawę piję zazwyczaj po porannej toalecie, jeszcze przed śniadaniem. Potem coś jem i parzę drugą kawę. W ciągu dnia potrafię ich wypić nawet pięć, ostatnią około godziny 18:00.

Znajomi zawsze się dziwili, że piję kawę wieczorem, ale ja nigdy nie miałam z tego powodu problemu z zaśnięciem. Dodam tylko, że piję 100% arabica, a nie jakąś rozpuszczalną lurę. Tak jak wspomniałam, dla mnie picie kawy to przyjemność. Piję ją dla smaku, a nie dlatego, żeby się pobudzić. Ostatnio przeczytałam jednak w artykule dotyczącym zdrowia, że dzienny limit kawy nie powinien przekraczać dwóch kubków.

Zobacz także: Czy pozwolić mojej 18-letniej córce zamieszkać z chłopakiem?

Z drugiej strony mówi się dużo o zaletach picia kawy, czy o tym, że poprawia koncentrację i wydolność. Nie jestem od niej uzależniona, ale jeśli mam wybór: herbata czy kawa albo woda czy kawa, zawsze wybieram to drugie.

Pięć kaw dziennie to za dużo?

Kasia

Czy pięć kaw dziennie to zbyt dużo? Zagłosuj:

69 % tak
31 % nie

Polecane wideo

„Gdy podróżujesz jako otyła osoba”. Kobieta relacjonuje pobyt w hotelach z perspektywy plus size
„Gdy podróżujesz jako otyła osoba”. Kobieta relacjonuje pobyt w hotelach z perspektywy plus size - zdjęcie 1
Komentarze (7)
Ocena: 5 / 5
gość (Ocena: 5) 29.06.2021 09:37
Tak. Jesteś kawową narkomanką.
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 29.06.2021 09:15
Nie zdziw się jak za jakiś czas będą ci nogi drętwiały, bo będziesz miała niedobory magnezu. Za duże spożycie kofeiny w ciągu dnia tak działa. Ja tak miałam, tylko że piłam 3 kawy dziennie. Przestałam jak zaczęła mi drętwieć noga raz jedna, potem druga. Musiałam pić później rozpuszczalny magnez i mi przeszło. Teraz piję tylko jedną dziennie, czasami dwie ale słabe.
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 29.06.2021 09:02
Możesz też dorobić się nadżerek i wrzodów żołądka jak ja. A też lubiłam kawkę na czczo wypić i teraz nie mogę pić wogóle bo ból niesamowity. Przystopuj z kawami
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 29.06.2021 06:06
Za dużo..
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 29.06.2021 05:56
Może kup dobre ziarna decaf i połowę tych się pij bezkofeinowych
zobacz odpowiedzi (1)

Polecane dla Ciebie