Czy zdecydować się na drugie dziecko po 12 latach od pierwszego porodu?

Magda zastanawia się, czy między dziećmi nie będzie to zbyt duża różnica wieku.
Czy zdecydować się na drugie dziecko po 12 latach od pierwszego porodu?
Fot. Unsplash (Guille Pozzi)
23.06.2021

Pierwsze dziecko urodziłam w wieku 20 lat. Byłam wtedy jeszcze na studiach, a ojca dziecka znałam krótko. Mimo to jesteśmy razem do dzisiaj. Tworzymy szczęśliwą rodzinę, choć nie było nam momentami łatwo.

Przez te wszystkie lata najpierw skupialiśmy się na Alince, a potem na karierach. Dopiero niedawno, kiedy jesteśmy już stabilni finansowo, a córka jest odchowana, zaczęliśmy się zastanawiać nad kolejnym dzieckiem. Różnica wieku między Alą a rodzeństwem wyniosłaby jednak już teraz aż 12 lat, a musimy wziąć pod uwagę to, że może trzeba się będzie o ciążę starać dłużej.

Zobacz także: Rodzice kupili mi mieszkanie. Teraz chcą decydować o jego wystroju

Czy są tu mamy, które drugie lub trzecie dziecko rodziły po dłuższej przerwie? Jak to wpłynęło na starsze dzieci i na Was?

Magda

Czy zdecydować się na drugie dziecko po 12 latach od pierwszego porodu? Zagłosuj:

75 % tak
25 % nie

Polecane wideo

Oni w ogóle nie wyglądają na swój wiek. Nie uwierzysz, ile tak naprawdę mają lat!
Oni w ogóle nie wyglądają na swój wiek. Nie uwierzysz, ile tak naprawdę mają lat! - zdjęcie 1
Komentarze (24)
Ocena: 5 / 5
Julia32 (Ocena: 5) 14.05.2022 23:07
Nigdy w zyciu bym nie urodzila drugiego dziecka. Moja corka jest juz w takim wieku,ze odchodzi mi conajmniej 90% ovowiazkow pray niej, man tez sporo czasu dla siebie-NIE jestem taka glupia,zeby sobie zepsuc wygodne zycie drugim dzieckiem
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 26.06.2021 15:04
Powiem tak.Jeżeli Ty i mąż bardzo chcecie drugiego dziecka to myślę,że warto się o nie postarać.Natomiast jeśli chodzi tylko i wyłącznie o rodzeństwo dla córki to nie pisałabym się na to.Ja urodziłam dziecko jak byłam w twoim wieku a teraz dziecko ma prawie 3 lata a ja nie mogę się zdecydować na drugie.Nie będę się zmuszała tylko po to żeby córka miała rodzeństwo bo wiem że byłabym wiecznie wkurzona.
zobacz odpowiedzi (1)
Anonimka (Ocena: 5) 25.06.2021 11:01
Mam siostrę rok młodszą i brata 10 lat młodszego .Za dzieciaka z siostrą non stop się kłóciłam i tłukłam.Gdy urodził się mój brat moja siostra pomagała mamie ,a ja zbytnio nie byłam zainteresowana zabawą z nim albo interakcją .Po latach się to zmieniło .Z bratem mam lepszy kontakt niż z siostrą , załapaliśmy kontakt jak miał około 8 lat ,z czasem był coraz lepszy. Z siostrą też mam o wiele lepszy kontakt ,niż za dzieciaka .Wszystko z czasem przychodzi :)
odpowiedz
Ja321 (Ocena: 5) 24.06.2021 18:31
Oni nie beda rodzeństwem, to bedzie dwóch jedynakow
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 23.06.2021 16:52
Powiem tak, między mną a moim bratem jest różnica 14 lat różnicy, a między mną a siostrą jest 8 lat... O ile z siostrą mam dobry kontakt i miałam wspólne tematy, tak z bratem nie mogłam znaleźć wspólnego języka, bo między nami była ,,przepaść,, wiekowa. Kiedy ja byłam dzieckiem, on był już dorastającym nastolatkiem, kiedy skończyłam 12 lat on ożenił się,założył rodzinę i wyprowadził się z domu i tyle miałam z nim do czynienia. Siostra wyjechała za granicę jak skończyłam 13 lat, wtedy kiedy najbardziej potrzebowałam jej towarzystwa, porady, pomocy.. Z matką nie mogłam tak pogadać na różne tematy jak z nią.Miałam z nią kontakt tylko telefoniczny. Ale jak dorosłam, wyjechałam do niej i mogłyśmy sobie pogadać jak za dawnych czasów. Z bratem teraz też mogę pogadać o wszystkim, ale z nim nie mam takiej więzi rodzinnej jak z siostrą. Szczerze mówiąc nie czuję, że mam brata. Jeśli chcesz to ufundować swoim dzieciom, to proszę bardzo, droga wolna.
zobacz odpowiedzi (1)

Polecane dla Ciebie