Czy iść do pracy, w której będę zarabiać mniej niż teraz?

Kasia rozważa tę propozycję z jednego powodu.
Czy iść do pracy, w której będę zarabiać mniej niż teraz?
Fot. Unsplash (Olga Serjantu)
15.06.2021

W mojej obecnej formie nie dzieje się najlepiej. Pracy jest dużo, rąk do niej – zdecydowanie za mało. Obowiązki innych ciągle są rozdzielane na cały zespół. Bardzo często mam pracujące weekendy, bo w tygodniu się nie wyrabiam. A rzadko kiedy kończę wtedy pracę do 19:00. Tak właściwie to w tej firmie trzyma mnie tylko umowa o pracę i bardzo dobre zarobki. Dostaję na rękę 6 tys. zł.

Ostatnio byłam na kilku rozmowach kwalifikacyjnych, bo zależy mi na tym, żeby mieć więcej czasu wolnego. W jednej firmie, na której zresztą zależało mi najbardziej, zaproponowali mi pracę. Nie zgodzili się jednak na moje oczekiwania finansowe i zaproponowali dużo niższą stawkę niż ta, którą mam w obecnej pracy (około 4 tys.-4,5 tys. na rękę).

Zobacz także: Zawody w Polsce, w których zarobisz najlepiej. Takie kwoty nie mieszczą się w głowie

Jeszcze nie dałam im odpowiedzi, bo ciągle waham się co robić. Z jednej strony zasuwam dużo, ale mam bardzo dobre wynagrodzenie. Z drugiej – będę miała więcej luzu i spokojniejszą głowę, ale i kasę dużo mniejszą. Co byście zrobiły na moim miejscu?

Kasia

Czy Kasia powinna zmienić pracę na spokojniejszą, ale gorzej płatną? Zagłosuj:

68 % tak
32 % nie

Polecane wideo

12 znanych mam, które normalizują publiczne karmienie piersią
12 znanych mam, które normalizują publiczne karmienie piersią - zdjęcie 1
Komentarze (9)
Ocena: 5 / 5
gość (Ocena: 5) 15.06.2021 23:21
ja bym nie chciała pracować w weekendy za żadną kwotę i oczywiście zmieniłabym pracę. Jeśli twoja sytuacja życiowa jest taka, że mozesz sobie na to pozwolić to chyba warto to zrobić a w międzyczasie mozesz szukac czegoś lepiej płatnego
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 15.06.2021 14:22
No wiesz, w sumie to brzmi rozsądnie mniej pracy za mniejsze pieniądze. Może właśnie dlatego w obecnej pracy chcą ci płacić te 6 koła, ale oczekują dłuższych godzin. Nie wiem jaka to branża, ale być może w innych miejscach oferują ci stawkę zupełnie normalną, dostosowana do 40h tygodniowo, oczywiście zależnie od branży, stanowiska, doświadczenia itp, tego nie zdradziłaś więc ciężko stwierdzić. Pamiętaj jednak, że czas również ma ogromną wartość, możesz się czegoś uczyć, a może po prostu lenić, lub spotykać ze znajomymi, rodziną, może zajmować się swoim hobby. Także zdecyduj co dla ciebie na tym etapie życia jest ważniejsze. Możesz też szukać dalej.
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 15.06.2021 10:28
Ja zarabiałam dużo więcej i nawet lubiłam tę pracę, ciągle na wysokich obrotach i w biegu, za to szef był ze mnie zadowolony i pensja z której dużo można było odłożyć. I co z tego jeżeli dorobiłam się bezsenności i wrzodów żołądka - potworny ból. Teraz zwolniłam, pracuję 5 godzin dziennie i studiuję dla przyjemności. Pytanie czy możesz sobie na to pozwolić, bo łatwo powiedzieć pracuj mniej i zarabiaj
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 15.06.2021 08:52
Szukaj dalej. Czemu rezygnowac i miec 2 tysiace mniej, w koncu znajdziesz taka jaka chcesz.
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 15.06.2021 07:28
Ja bym na Twoim miejscu zrezygnowała. Wiem, ze 6 tys to super kwota, ale Zastanów się czy jest warta stresu, zmęczenia, braku czasu dla siebie itp. Niestety od stresu powstają różne choroby. A spokojne życie jest najważniejsze. Przynajmniej wg mnie :)
odpowiedz

Polecane dla Ciebie