Czy pożyczyć przyjaciółce drogą sukienkę na wesele?

Paulina wydała na nią majątek.
Czy pożyczyć przyjaciółce drogą sukienkę na wesele?
Fot. Unsplash (Laura Chouette)
08.06.2021

We wrześniu zeszłego roku żenił się mój brat, a ja byłam druhną. Chciałam wtedy wyglądać wyjątkowo, więc przez Internet kupiłam bardzo drogą sukienkę. W przeliczeniu na złotówki wydałam na nią około 1100-1200 zł. To kreacja od znanej marki, najdroższa ze wszystkich rzeczy w mojej szafie. Jest piękna i staram się bardzo o nią dbać.

Zobacz także: Moja mama miała 17 lat, kiedy mnie urodziła. Strasznie się tego wstydzę

Na weselu wszyscy mnie komplementowali, że wyglądam w niej zjawiskowo. Moja przyjaciółka też się zachwycała tym strojem, kiedy oglądała potem moje zdjęcia. Ostatnio zapytała mnie, czy mogłabym pożyczyć jej tę kreację. Ona w lipcu ma wesele znajomych i nie ma w co się ubrać. Nie jest druhną, tylko zwykłym gościem. Początkowo powiedziałam jej, że oczywiście, pożyczę, ale teraz sobie myślę, że to nie jest dobry pomysł. Na weselu dzieją się różne rzeczy. Może ją zaplamić, rozerwać, spocić się w niej. Ten model nie jest już dostępny na stronie internetowej, więc gdyby coś się zadziało, nie mogłaby jej już mi odkupić…

Nie chcę, żeby się na mnie pogniewała, ale wydałam majątek na tę sukienkę i bardzo zależy mi na tym, żeby nic się z nią nie stało. Co robić?

Paulina

Czy Paulina powinna pożyczyć przyjaciółce bardzo drogą sukienkę? Zagłosuj:

12 % tak
88 % nie

Polecane wideo

Horoskop miłosny na czerwiec ♥
Horoskop miłosny na czerwiec ♥ - zdjęcie 1
Komentarze (40)
Ocena: 5 / 5
gość (Ocena: 5) 30.06.2021 10:21
Nie warto. Chyba że wiesz że odda ci kasę jak zniszczy. Mi kuzunka zniszczyła kurtkę i sukienkę na wesele. Pożyczała by dalej gdybym jej tego nie powiedziała. A i jeszcze się chwaliła że ona lepiej w tym wygląda. Bezczelność. Niepotrzebny stres i nerwy.
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 18.06.2021 12:46
skoro masz watpliwosci to sama sobie odpowiedzialas na to pytanie. I nie ma tu zadnych sentymentow, kupa kasy na to poszla i tylko frajer by pozyczył komus, kto to upoci i podrze. Fuj
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 16.06.2021 14:00
Nie pożyczaj. Są ludzie co lubią się stroić w cudze ubrania. Hołduję zasadę, choć w tym co masz. POŻYCZAŁAM, oddała Mi brudne i spocone, obrzydzenie było wziąć do ręki. Dostałam nauczkę. Nie pożyczam. - Pozdrawiam.
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 14.06.2021 09:01
Nawet się nie zastanawiaj i nie daj się wyrobić w poczucie winy. Nie odmawiasz jej pozyczenia pieniędzy na chleb tylko sukienki na wesele za ponad 1000 zł!
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 13.06.2021 11:17
Mam ulubiona sukienkę, która często noszę więc jej bym nie pożyczyła bo ja uwielbiam, ale mam też kilka ciuchów w szafie, które tam po prostu zalegają i pożyczam.. Pytanie czy chcesz jednak eksploatować sukienkę czy mieć okaz w muzeum i czy warto?
odpowiedz

Polecane dla Ciebie