Czy dzielicie się z partnerem obowiązkami domowymi po równo?

Ola bardzo się o to stara, ale… wciąż nie wychodzi.
Czy dzielicie się z partnerem obowiązkami domowymi po równo?
Fot. iStock
26.05.2021

Miesiąc temu podjęliśmy z Bartkiem decyzję, żeby razem zamieszkać. Ze względów logistycznych on wprowadził się do mnie. Ogólnie bardzo się z tego cieszę, że zrobiliśmy kolejny krok, ale przed jego przeprowadzką nie zrobiłam najważniejszej rzeczy i teraz mocno tego żałuję. Nie ustaliłam z nim podziału obowiązków domowych.

Zobacz także: Mój partner nie dogaduje się z moim dzieckiem

Ja jestem osobą, która lubi porządek. Nie jestem pedantką, ale walające się wszędzie koszulki czy skarpety to nie jest przyjemny widok. Bartek ma tendencję do zostawiania ciuchów gdzie popadnie. Wiszą na krzesłach, leżą na podłodze, kanapie, stole. Często zostawia też naczynia w zlewie na całą noc, zamiast zmyć je od razu. Denerwuje mnie to i często kończy się tak, że sama to zbieram/zmywam.

Zwracałam mu już uwagę kilka razy. Prosiłam, żeby wszystko po sobie ogarniał na bieżąco, zamiast czekać, aż zbierze się sterta brudów do sprzątnięcia. Przyznawał mi rację, dwa dni było OK., a potem znowu powtórka z rozrywki.

Nie wiem, jak mam go zmusić do utrzymywania porządku. Jakieś rady?
Ola

Czy dzielisz się z partnerem obowiązkami domowymi po równo? Zagłosuj:

64 % tak
36 % nie

Polecane wideo

Wygrał Eurowizję i rozkochał w sobie miliony fanek. Kim jest Damiano David?
Wygrał Eurowizję i rozkochał w sobie miliony fanek. Kim jest Damiano David? - zdjęcie 1
Komentarze (34)
Ocena: 4.88 / 5
Julia32 (Ocena: 5) 14.05.2022 23:13
Tak dziele sie z mezem/partnerem obowiazkami domowymi
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 02.06.2021 11:34
Mniej więcej tak bo wiadomo, że jak któreś choruje to druga osoba przejmuje jego obowiązki. Ale tych rzeczy do podziału nie ma nie wiadomo ile, dzięki roombie odpada odkurzanie, zakupy robimy online z dostawą do domu, suszarka i zmywarka też znacznie nas odciążają.
odpowiedz
Anna (Ocena: 5) 30.05.2021 18:43
Jak można tworzyć związek z kimś takim? A co jak wyjedziesz, pójdziesz na kilka dni do szpitala? Chłopiec utopi się w brudzie. Kobiety ogarnijcie ich. Mój mąż wszystko sam umie zrobić, jak wyjeżdżam to wracam do wysprzątanego mieszkania a kolacja czeka. Odwrotnie tak samo jest. Ale cóż, ja nigdy z siebie nie robiłam sprzątaczki i służby męża. Tak samo pracuje i tak samo wykonujemy obowiązki, ale każdy robi co bardziej lubi i jest idealnie. Podziękujcie z resztą matkom swoich facetów.
zobacz odpowiedzi (1)
gość (Ocena: 5) 30.05.2021 18:12
mój mąż ponieważ jest silniejszy fizycznie robi nawet więcej w domu :) ja np nigdy nie myję okien (mamy do samej ziemi) to jego zdanie ;)
odpowiedz
JoJo (Ocena: 5) 30.05.2021 12:27
tak, oczywiście, dzielimy się po równo.
odpowiedz

Polecane dla Ciebie