Czy pijecie wodę z kranu?

Monika zastanawia się, czy taka woda jest na pewno zdrowa.
Czy pijecie wodę z kranu?
Fot. Unsplash (Jacek Dylag)
20.05.2021

Mieszkam w Warszawie i przyznam szczerze, że zawsze kupowałam wodę w butelkach. Jakoś nigdy nie miałam zaufania do kranówki, choć wielokrotnie słyszałam, że taka woda jest zdatna do picia, a nawet że jest o wiele zdrowsza od tej mineralnej, ze sklepu. Moja siostra mieszka jednak na osiedlu obok i u niej często z kranu leci brudna, żółta woda. Więc już sama nie wiem, jak to jest z tą kranówką. Moja żółta nie jest, ale mieszkamy niedaleko, więc jakim cudem moja ma nadawać się do picia…

Chcę zrezygnować z wody w butelkach ze względu na ilość plastiku, którą w ten sposób stwarzam. Zależy mi na tym, żeby żyć bardziej ekologicznie i nie produkować ton śmieci. Googlowałam również, czy gdzieś u mnie w okolicy są ujęcia wody oligoceńskiej, ale niestety są zbyt daleko, abym mogła się tam zaopatrywać w wodę kilka razy w tygodniu, bo nie posiadam samochodu.

Jeśli jest tutaj ktoś z Warszawy, będę wdzięczna za sygnał, czy macie zaufanie do kranówki. Pijecie ją bezpośrednio z kranu czy jeszcze jakoś dodatkowo filtrujecie?

Monika

Zobacz także: Mój mąż jest kiepskim ojcem. Wychowuję dzieci praktycznie sama…

Czy pijesz kranówkę? Zagłosuj:

45 % tak
55 % nie

Polecane wideo

Blanka Lipińska pokazała aktora, który wcieli się w rolę Nacho! Przystojny?
Blanka Lipińska pokazała aktora, który wcieli się w rolę Nacho! Przystojny? - zdjęcie 1
Komentarze (8)
Ocena: 5 / 5
Julia32 (Ocena: 5) 14.05.2022 23:15
Nie pije wody z kranu-samo wyobrazenie,ze plynie to przez rury mnie obrzydza
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 20.05.2021 23:54
Nie i nie zamierzam. Mam Britę i to w niej filtruję kranówkę z różnego syfu. Do tej pory też kupowałam butelki z wodą mineralną, ale nie opłacało się to finansowo i ekologicznie.
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 20.05.2021 15:07
Ja akurat nie jestem z Warszawy- w moim mieście niby woda kranowa została uznana za zdatną do picia, ale i tak ją filtruję.
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 20.05.2021 13:57
Ujęcie wody oligoceńskiej masz przy Inflanckiej. Osobiście nie polecam. Mnóstwo bezdomnych "urzęduje" w tej budce. Mnie jakoś to brzydzi....
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 20.05.2021 13:36
mieszkam w górach i swój las z którego bije źródło, tam czerpie taka wodę. Dałam ją do badania to wyniki miała lepsze niż niejedna woda butelkowana.
odpowiedz

Polecane dla Ciebie