Czy przyjąć ofertę pracy, której się wstydzę, ale mogę tam nieźle zarobić?

Ola marzyła o zupełnie innym zawodzie.
Czy przyjąć ofertę pracy, której się wstydzę, ale mogę tam nieźle zarobić?
Fot. Unsplash
14.05.2021

Myślałam, że moje dorosłe życie będzie wyglądało trochę inaczej. Tak jak moich koleżanek, które robią fajne rzeczy i dostają za to porządne pieniądze. Nie wiem, może brakuje mi szczęścia albo nie mam siły przebicia.

Prawda jest taka, że nigdy nie zarabiałam w taki sposób, jaki chciałam. Zawsze to były jakieś mało ciekawe rzeczy, które na nikim nie robiły wrażenia. Nie doceniałam tego, co mam i dopiero teraz przejrzałam na oczy.

Muszę pilnie znaleźć coś nowego i na razie mam tylko jedną konkretną ofertę.

Na moje CV nikt nie reaguje, ale znajoma zaproponowała mi posadę w firmie jej rodziców. Zajmują się produkcją mięsa i szukają kogoś sprytnego do jego rozbioru. Miałabym obierać, kroić i dzielić na porcje.

Zobacz również: Praca po koronawirusie. 13 zawodów, którym bezrobocie na pewno nie grozi

Same przyznacie, że nie jest to wymarzona fucha. Zwłaszcza dla dziewczyny, która zawsze chciała pracować w branży urodowej. Jakiś salon kosmetyczny albo spa. Zamiast tego mam patroszyć kurczaki i obcinać świnkom nogi.

Wiem jak to niedorzecznie brzmi, ale taka jest moja rzeczywistość. A waham się tylko dlatego, że oferują stałe zatrudnienie i całkiem przyzwoitą pensję. O wiele wyższą, niż kiedykolwiek miałam. I to od zaraz.

Doradźcie mi coś. Myślicie, że powinnam się zgodzić?

Ola

Zobacz również: 10 zawodów, w których zrobisz furorę bez magisterki

76 % tak
24 % nie

Polecane wideo

Ile ważą znane modelki?
Ile ważą znane modelki? - zdjęcie 1
Komentarze (33)
Ocena: 4.76 / 5
gość (Ocena: 5) 16.05.2021 17:00
Wstyd to kraść i się puszczać. Taka praca to nie wstyd, tylko czy dasz radę psychicznie? Ja nie mogłabym pracować w ubojni, za bardzo kocham zwierzęta.
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 15.05.2021 17:13
Ewentualnie pracuj tam, a zarobione przez ciebie pieniądze przeznacz na dokształcanie się w kieruku Kosmetologa lub fryzjerstwie , bez doświadczenia oraz umiejętności nikt ciebie nie przyjmie do salonu. Znałam taką co się kształaciła na kosmetologa oraz pracowała fizycznie . Taka Praca to nie wstyd .
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 15.05.2021 16:24
Jeśli nie jesteś ideologiczną wegetarianka czy weganka to jak najbardziej możesz iść. Tylko osoby które mają problem z zabijaniem zwierząt i jedzeniem miesa nie powinny brać takiej roboty, albo osoby bez rąk, bo było by ciężko cokolwiek zrobić
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 15.05.2021 15:51
moja kuzynka pracuje teraz w ubojni zagranicą i zarabia super pieniądze, oczywiście musiała zdobyć najpierw praktykę ale zaczynała mniej więcej tak jak ty. Girl Power!
odpowiedz
ciasteczko (Ocena: 5) 15.05.2021 14:10
Moim zdaniem TAK,bo czemu by nie?Wstyd to początku może się pojawić,ale nie dość że dużo zarobisz,będziesz mieć pieniądze to wstyd z czasem napewno minie.powodzenia
odpowiedz

Polecane dla Ciebie