Czy polecić koleżankę do pracy w mojej firmie?

Ania obawia się, że jeśli coś będzie nie tak, wina spadnie na nią.
Czy polecić koleżankę do pracy w mojej firmie?
Fot. Unsplash
12.05.2021

Pracuję w niewielkiej firmie. W czerwcu miną mi w niej dokładnie 3 lata. Szef mnie lubi i ceni, nie narzekam na pensję. Moja znajoma niestety nie ma tyle szczęścia, bo jakiś czas temu została zwolniona ze swojej korporacji. Rozsyła teraz CV gdzie się da, ale odzew jest żaden. Zadzwoniła więc z prośbą o pomoc do mnie, żebym poleciła ją w mojej firmie.

Zobacz także: Facet mówi do mnie w domu po angielsku, choć jest Polakiem…

Ostatnio szef wspominał, że będzie kogoś szukał do zespołu, ale zastanawiam się, czy wkręcanie znajomych do firmy to na pewno dobry pomysł. Prywatnie bardzo się z nią lubię, ale nie wiem, jakim jest pracownikiem. Jeśli coś zrobi źle, będzie na mnie, że ja polecam niekompetentne osoby. Z drugiej strony bardzo chciałabym jej w jakiś sposób pomoc.

Co robić. Polecać ją szefowi?

Ania

19 % tak
81 % nie

Polecane wideo

Ile lat mają polskie gwiazdy? „Myślałam, że jest z 10 lat starsza…”
Ile lat mają polskie gwiazdy? „Myślałam, że jest z 10 lat starsza…” - zdjęcie 1
Komentarze (10)
Ocena: 4.6 / 5
gość (Ocena: 1) 15.05.2021 09:01
Jeśli chcesz stracić koleżankę, to tak...
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 12.05.2021 12:04
Myślę że to nie jest dobry pomysł, jest dobra koleżanka ale nie wiesz jakim pracownikiem. Może pomóż jej w taki sposób że jeśli pojawi się ogłoszenie to niech aplikuje, ale nie mów szefowi że ją polecasz. Nie wiesz jak na tym wyjdzie, czy się sprawdzi, będziesz świecić oczami? Z drugiej strony może być tak dobra że awansuje i tobą będzie kierować.
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 12.05.2021 08:52
Kilku osobom pomogłam ale w podobny sposób jak ktoś napisał na dole słówko do kadr żeby była rozmowa a porem już ich broszka. Swoją droga jedna moja koleżanka nie przeszła takiej rozmowy i śmiertelnie się na mnie obraziła , cóż za strata , choć od początku wiedziała gdzie moja pomoc się kończy.
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 12.05.2021 08:12
Z doświadczenia - NIE . 1. Przypadek - wkręciłam koleżankę, nie dość że sprzedawała "moje" prywatne sprawy o których kiedyś wiedziała, to jeszcze zawalała robotę 2. Nie nauczyłam się na błędzie to mam za swoje, siostra mojej przyjaciółki, nie mogła znaleźć pracy to ją poleciłam, po dwóch miesiacach zaszła w ciąże. Efekt ?Szef był na mnie ostro wkurzony.
zobacz odpowiedzi (3)
gość (Ocena: 5) 12.05.2021 07:37
Kumpel mojego męża wkręcił już kilka osób do pracy. Robi to tak: podpowiada czego można się spodziewać na rozmowie kwalifikacyjnej, w kadrach szepcze słówko, żeby z danym kandydatem się umówić. Zazwyczaj jego koledzy zostają przyjęci, ale on im pomaga tylko do tego momentu. Utrzymać się w pracy musza już sami.
odpowiedz

Polecane dla Ciebie