Czy popełniłam błąd, zaręczając się w wieku 23 lat?

Aneta wciąż słyszy, że to za wcześnie na ślub.
Czy popełniłam błąd, zaręczając się w wieku 23 lat?
Fot. Unsplash (Alekon Pictures)
16.08.2021

Tydzień temu obchodziłam 23. urodziny. Mój chłopak, z którym jestem już 2,5 roku, postanowił zrobić mi niespodziankę i poprosił mnie wtedy o rękę. Oświadczył się przy kilku osobach z mojej rodziny oraz przy moich znajomych. Kompletnie nie spodziewałam się zaręczyn, ale powiedziałam „tak”.

Jestem z Radkiem bardzo szczęśliwa, kochamy się i uzupełniamy. Nie myślałam dotąd jednak o formalizowaniu naszego związku. Oboje jesteśmy jeszcze młodzi, możemy być razem, ale nie musimy przecież brać od razu ślubu. Podobnego zdania są moi rodzice oraz starsza siostra. Wszyscy twierdzą, że z tym krokiem powinniśmy się jeszcze wstrzymać. Najpierw skończyć edukację, znaleźć stabilne zatrudnienie, a dopiero potem zakładać rodzinę. Chyba mają trochę racji.

Czy popełniłam błąd, zaręczając się w wieku 23 lat?

Aneta

Zobacz także: Mój mąż jest kiepskim ojcem. Wychowuję dzieci praktycznie sama…

23 % tak
77 % nie

Polecane wideo

Na Netflixie pojawiła się prawdziwa piękność. Mężczyźni: „Nierealna!”
Na Netflixie pojawiła się prawdziwa piękność. Mężczyźni: „Nierealna!” - zdjęcie 1
Komentarze (46)
Ocena: 4.52 / 5
gość (Ocena: 1) 18.08.2021 09:46
Zaręczyny to nie ślub.
zobacz odpowiedzi (1)
A (Ocena: 2) 17.08.2021 17:04
A po co od razu ślub? Zaręczyłam się w wieku 21 lat (byliśmy parą jeszcze licealną), pobraliśmy się dopiero 6 lat później - gdy skończyliśmy studia i mieliśmy oboje stabilną pracę. Wczesne zaręczyny nie obligują automatycznie do przygotowań ślubnych, to "tylko" deklaracja, że traktuje się drugą osobę poważnie i planuje się z nią spędzić życie.
odpowiedz
... (Ocena: 5) 16.08.2021 11:35
od razu nie musicie brać ślubu, powinnaś się cieszyć, bo to znaczy, że Twój partner myśli o Tobie poważnie a nie czeka na lepszą opcje. Mężczyźni którym nie zalezy dopiero po paru latach konkubinatu oświadczają się dla świętego spokoju albo wymieniają na lepszy model.
zobacz odpowiedzi (3)
gość (Ocena: 5) 16.08.2021 11:00
Problemem nie jest wiek, ale etap życia, na jakim się znajdujące. Kończę 23 lata pod koniec tego roku, a od 2 miesięcy jestem mężatką. Różnica jest taka, że oboje już pracujemy, mamy własne mieszkanie i tak czy siak tworzyliśmy już własny dom, więc ślub był kolejnym krokiem. Rodzina ma sporo racji, żeby zakładać rodzinę trzeba być jakoś ustabilizowanym. Mieć gdzie mieszkać, za co żyć, być w pełni odpowiedzialnym za swoją nową rodzinę. Nie znaczy to jednak, że zaręczyny były błędem. Jeśli jesteś pewna, że to facet, z którym chcesz spędzić życie, to po prostu nie spieszcie się ze ślubem i cieszcie narzeczeństwem. Nie jestem fanką długiego narzeczeństwa, bo dla mnie oznacza to przygotowania do ślubu, ale w tym wypadku lepiej poczekac i cieszyć się z tego, że jesteście razem i złożyliście sobie tak piękną deklarację jak chęć spędzenia ze sobą całego życia.
odpowiedz
ja wiem najlepiej (Ocena: 1) 25.05.2021 14:31
OMG! Nowy rodzaj głupich pytań i artykułów
odpowiedz

Polecane dla Ciebie