Czy popełniłam błąd, zaręczając się w wieku 23 lat?

Aneta wciąż słyszy, że to za wcześnie na ślub.
Czy popełniłam błąd, zaręczając się w wieku 23 lat?
Fot. Unsplash (Alekon Pictures)
07.05.2021

Tydzień temu obchodziłam 23. urodziny. Mój chłopak, z którym jestem już 2,5 roku, postanowił zrobić mi niespodziankę i poprosił mnie wtedy o rękę. Oświadczył się przy kilku osobach z mojej rodziny oraz przy moich znajomych. Kompletnie nie spodziewałam się zaręczyn, ale powiedziałam „tak”.

Jestem z Radkiem bardzo szczęśliwa, kochamy się i uzupełniamy. Nie myślałam dotąd jednak o formalizowaniu naszego związku. Oboje jesteśmy jeszcze młodzi, możemy być razem, ale nie musimy przecież brać od razu ślubu. Podobnego zdania są moi rodzice oraz starsza siostra. Wszyscy twierdzą, że z tym krokiem powinniśmy się jeszcze wstrzymać. Najpierw skończyć edukację, znaleźć stabilne zatrudnienie, a dopiero potem zakładać rodzinę. Chyba mają trochę racji.

Czy popełniłam błąd, zaręczając się w wieku 23 lat?

Aneta

Zobacz także: Mój mąż jest kiepskim ojcem. Wychowuję dzieci praktycznie sama…

22 % tak
78 % nie

Polecane wideo

Na Netflixie pojawiła się prawdziwa piękność. Mężczyźni: „Nierealna!”
Na Netflixie pojawiła się prawdziwa piękność. Mężczyźni: „Nierealna!” - zdjęcie 1
Komentarze (36)
Ocena: 4.69 / 5
ja wiem najlepiej (Ocena: 1) 25.05.2021 14:31
OMG! Nowy rodzaj głupich pytań i artykułów
odpowiedz
gość (Ocena: 1) 13.05.2021 13:27
Od zaręczyn do slubu może upłynąć trochę czasu, także na razie wstrzymajcie się z planowaniem ślubu
odpowiedz
Delishya (Ocena: 5) 12.05.2021 16:53
Zaręczyny nie oznaczają od razu ślubu. Ślub nie oznacza od razu dzieci. Dorabiać się można mając rodzinę! Wyszłam za mąż mając 22 lata. Urodziłam dziecko mając 22 lata. Świat stał dla mnie otworem. Nie było rzeczy niemożliwych. Na drugie dziecko zdecydowałam się w wieku 34 lat. Czuję się zmęczona i czasem brak mi chęci, bo wiem jakie jest życie. Zdecydowanie polecam ciążę przed trzydziestką, bo organizm lepiej sobie radzi. Aktualnie kupiliśmy dom pod Warszawą i dorobiliśmy go się mając dziecko. Łatwo nie było, ale nie zamieniła bym mojego życia na inne. Ba! Żałuję, że za młodu nie zdecydowałam się na drugie dziecko, bo wtedy lżej mi w ciąży było.
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 09.05.2021 13:19
W wieku 24 latach mój mąż oświadczył mi się w leszczyńskim tunelu aerodynamicznym. Jesteśmy już po ślubie i nie żałujemy decyzji. Jesteśmy zgraną rodziną, dogadujemy się bez problemów, niedługo na świat przyjdzie nasz synek. Niektórzy do małżeństwa są gotowi w wieku 23 lat a niektórzy później. Jak jesteś pewna , że to ten jedyny to moim zdaniem nie ma się czym przejmować.
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 09.05.2021 11:57
ha ha ha ha, stabilne zatrudnienie w Polsce ... mamy niski wspólczynnik dzietnosci bo kobiety rodzą coraz później, ciągle przekładają decyzje o wyjściu za mąż i rozdzicielstwie, młodzi sobie zakładają" najpierw kariera, rodzina za 5 lat - tyle mi zajmie awans społeczny ", najśmieszniejsze ze tak sie nie dzieje, młodzi przekładają przełożenie rodziny bo kariera, a za 5 lat nadal są w tym samym punkcie bo możliwości awansu nie ma za bardzo, ja bym przyjęła te oświadczyny. Z mężem też można się dorabiać. Nie czekaj z zamążpójściem aż np zdobędziesz dom bo 35 lat (kredyt) na to Tobie zejdzie
zobacz odpowiedzi (1)

Polecane dla Ciebie