Czy mogę zarazić mojego chłopaka, jeśli ja się zaszczepię, a on nie?

Renata usłyszała ostatnio od znajomych, że jest to możliwe.
Czy mogę zarazić mojego chłopaka, jeśli ja się zaszczepię, a on nie?
Fot. Unsplash (Zelle Duda)
05.05.2021

Moi znajomi nie są zwolennikami szczepień na COVID. Twierdzą, że to eksperymentowanie na ludziach i że szczepionki nie są jeszcze dostatecznie przetestowane pod kątem skutków ubocznych. W mojej paczce tylko ja wyraziłam chęć zaszczepienia się na koronawirusa. Ostatnio w czasie majówki dyskutowaliśmy o tym i pojawił się taki temat, że jeśli ja się zaszczepię, a mój partner, z którym mieszkam, tego nie zrobi, to mogę go zarazić wirusem.

Zobacz także: Czy jechać na szczepionkę do miejscowości oddalonej o 200 km?

Chodzi o to, że ja po szczepionce mogę być nosicielem wirusa i mogę go przejść łagodnie, ale w dalszym ciągu zarażać. Szukałam informacji na ten temat w Internecie, ale są bardzo różne opinie. Orientujecie się może w tej kwestii i możecie mi ją lepiej przybliżyć? Z góry dziękuję.

Renata

Czy można zarażać po szczepionce na COVID-19?

66 % tak
34 % nie

Polecane wideo

Na Netflixie pojawiła się prawdziwa piękność. Mężczyźni: „Nierealna!”
Na Netflixie pojawiła się prawdziwa piękność. Mężczyźni: „Nierealna!” - zdjęcie 1
Komentarze (10)
Ocena: 4.6 / 5
Julia32 (Ocena: 5) 14.05.2022 23:21
Nigdy bym nie byla w zwiazku z osoba zascepiona tym syfem
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 05.05.2021 21:49
Zaszczepiłam się i przeszłam covid. Nie wiedziałabym, że to mam, ale test wyszedł mi pozytywny. Zostałam objęta izolacja, ponieważ mogę zarażać innych.
odpowiedz
Przechorowałem ciężko, zaszczepiłem się (Ocena: 5) 05.05.2021 20:15
Tak, możesz zarażać, jednocześnie mając jedynie skąpe objawy lub nie mając ich w ogóle. Szczepionka nie chroni przed zakażeniem, tylko przed ciężkim przebiegiem powikłań.
zobacz odpowiedzi (2)
gość (Ocena: 5) 05.05.2021 18:41
Borze szumiący czy w szkołach już niczego nie uczuą? Bo mnie wyjaśniono jak działają szczepionki już w podstawówce, ale widać stara baba już jestem. Tak, po szczepieniu nadal możesz zarażać innych, a nawet sama zachorować. Nie dziękuj.
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 05.05.2021 16:50
skoro można bez szczepionki się zarazic i nie mieć objawów i w tym czasie zarazac innych to po szczepionce też tak może być bo nie daje ona 100 procent zabezpieczenia. Poza tym ludzie się po szczepionkach i tak zarazaja i nawet przechodzą zakażenie ciężko. Ja cały rok o siebie dbałam jak głupia A po roku zaraził mnie mój partner który złapał to w pracy. No cóż, życie. Nie da się od tego uciec i kogo ma dopasc to dopadnie
odpowiedz

Polecane dla Ciebie