Czy mąż powinien utrzymywać mnie po rozwodzie?

„Twierdzi, że nic mi się nie należy, bo niczego nie wniosłam do tego małżeństwa. Tylko brałam”.
Czy mąż powinien utrzymywać mnie po rozwodzie?
Fot. Unsplash
15.04.2021

Wydawało się, że los się do mnie uśmiechnął. Miałam za sobą dość trudną relację z facetem, który delikatnie mówiąc - w pewnym momencie zaczął mną gardzić. Pozbawił mnie resztek pewności siebie. Przez niego nie wierzyłam, że kiedykolwiek coś mi się uda. Wkrótce później poznałam K. Zaprzeczenie tego poprzedniego.

Przystojny, szarmancki, zaradny, dobrze ustawiony. Nie szukałam sponsora, bo to nie w moim stylu, ale imponowało mi na pewno, że żyje na takim wysokim poziomie. Marne szanse na to, że będziemy razem. A jednak coś zaiskrzyło i po kilku miesiącach znajomości nawet się oświadczył. To był na pewno najlepszy dzień w moim życiu.

Zobacz także: Zajmowanie się dziećmi i domem to JEST praca!

Nie dlatego, że złapałam bogacza i od teraz mogę nic nie robić. Ja go autentycznie kochałam i chciałam przy nim zapracować na własne nazwisko. Zanim jednak zaczęłam realizować swój plan - po niecałym roku coś zaczęło się psuć. Standardowa sytuacja: oddalał się ode mnie, ciągłe delegacje, sprawy do załatwienia na mieście.

Najważniejsza z nich miała na imię J. To z nią mnie zdradzał i do niej ostatecznie odszedł. Jestem zdruzgotana, bo walczyłam o ten związek z całych sił. Teraz nie dość, że znowu jestem sama i przerażona, to na dodatek zostałam z niczym. Odebrał mi wszystko.

Twierdzi, że nic mi się nie należy, bo niczego nie wniosłam do tego małżeństwa. Tylko brałam.

Ale co miałam robić, skoro on mnie przekonywał, że tak powinno być? Sprzeciwiał się temu, żebym pracowała. Wolał mieć kobietę w domu, myśleliśmy też o dzieciach. Zamiast tego się rozwodzimy.

Zaprzyjaźniona prawniczka poleciła mi, żeby udowodnić jego winę rozpadu związku i postarać się o alimenty. Okazuje się, że te wypłacane są nie tylko na dzieci. Byłej partnerce pozostawionej z dnia na dzień bez środków do życia też się coś należy.

Zwłaszcza, że żadnej intercyzy nie było i to przez niego byłam w ostatnim czasie tak niesamodzielna. Myślicie, że po tym wszystkim powinnam żądać od niego pieniędzy?

Z.

71 % tak
29 % nie

Polecane wideo

Jest jednym z najpopularniejszych facetów na Tinderze. Zdradził bezbłędny sposób na tysiące dopasowań
Jest jednym z najpopularniejszych facetów na Tinderze. Zdradził bezbłędny sposób na tysiące dopasowań - zdjęcie 1
Komentarze (35)
Ocena: 4.89 / 5
gość (Ocena: 5) 21.04.2021 11:06
"Ja go autentycznie kochałam i chciałam przy nim zapracować na własne nazwisko. Zanim jednak zaczęłam realizować swój plan - po niecałym roku coś zaczęło się psuć. " - co robiłaś przez ten rok, że nie zdążyłaś zacząć? O to i sąd może zapytać.
odpowiedz
kasia (Ocena: 5) 19.04.2021 20:35
Oczywiście ci się należy nie słuchaj żmij dobra rada. Należy się i już jakby sytuacja była odwrotna np. twój mąż był by np po wypadku a ty miałabyś firmę i dobrze by ci szło na pewno zażądał by alimentów.
zobacz odpowiedzi (1)
JoJo (Ocena: 5) 19.04.2021 16:21
a niby z jakiej racji ktokolwiek miałby utrzymywać dorosłą osobę? Absurd
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 19.04.2021 16:12
Jak już wymyślacie te listy, to róbcie to jakoś logicznie. Laska pisze, że po roku zaczęlo się psuć a przekreśliła dla niego wszystko :D sorry, ale co to jest rok? W takim wypadku to się zbiera swoje zabawki i wraca do swojego życia.
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 17.04.2021 22:34
Dlaczego tak hejtujecie dziewczynę? Wzięła ślub a mąż pobawił się i ją zostawił. Manipulował ją, aby sprzątała mu i gotowała, sam się dorabiał. Weź rozwód z orzeczeniem o winie, walcz o zadośćuczynienie. Wyciągnij z tego lekcję. Trzymam kciuki
zobacz odpowiedzi (1)

Polecane dla Ciebie