Jestem w związku od niedawna. Czy możemy już razem zamieszkać?

Paulina zastanawia się, czy to właściwy moment.
Jestem w związku od niedawna. Czy możemy już razem zamieszkać?
Fot. Unsplash (Brooke Cagle)
01.04.2021

Zależy mi na chłopaku, ale nie chcę go postawić w niezręcznej sytuacji. Znamy się dość krótko, bo 3 miesiące, ale jest nam dobrze. Pewnie normalnie nie proponowałabym mu mieszkania razem już teraz, ale sytuacja jest, jaka jest. On mieszka z kolegą w jakiejś wynajętej kawalerce, bo nie stać go na nic lepszego. U mnie jest sporo wolnego miejsca.

Wcześniej jakoś się dogadywali, ale teraz nie jest już tak miło. Podobno on ma do niego pretensje, że przychodzi za wcześnie, kiedy on jest ze swoją dziewczyną itd. Czuje się jak intruz we własnym mieszkaniu. Za takie pieniądze niczego lepszego nie wynajmie, więc albo będzie się tam męczył, albo skorzysta z mojej propozycji. Chociaż nie wiem sama czy to dobry pomysł.

Zobacz także: On myśli, że jesteśmy razem, bo ze sobą spaliśmy…

Jestem z nim blisko, ale wiadomo, że wspólne mieszkanie to coś poważnego. A nie wiem jeszcze, czy to ten. Boję się trochę, że jak będziemy ze sobą dzień w dzień, to pojawią się jakieś wątpliwości i będziemy mieli siebie zwyczajnie dość. No, ale może warto spróbować, żeby wiedzieć już teraz?

Paulina

42 % tak
58 % nie

Polecane wideo

HOROSKOP PTASI: Sprawdź, co data urodzenia mówi o Tobie
HOROSKOP PTASI: Sprawdź, co data urodzenia mówi o Tobie - zdjęcie 1
Komentarze (12)
Ocena: 5 / 5
gość (Ocena: 5) 03.04.2021 14:08
Zdecydowanie za wcześnie. Nawet nie mieliście okazji dobrze się poznać.
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 02.04.2021 21:06
3 miesiące to dużo jeśli para spotyka się codziennie po kilka godzin i mało jeśli para spotyka się raz w tygodniu lub rzadziej. Ja ze swoim mężem chyba właśnie po 3 miesiącach zamieszkaliśmy razem, a właściwie on u mnie i jest ok. Mi też było lżej, bo czynsz itp. płaciliśmy po połowie. Ogólnie wychodzę z założenia, że człowieka najlepiej poznaje się, właśnie kiedy się z nim prowadzi wspólne gospodarstwo domowe i... Lepiej zamieszkać razem i się rozstać niż być ze sobą kilka lat, zamieszkać razem i dopiero wtedy się rozstać. Szkoda czasu na niedobrane towarzystwo i naprawdę lepiej jak najszybciej przekonać się, czy warto w to dalej brnąć.
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 02.04.2021 14:11
Śmieszą mnie takie porady jak poniżej. Jak tu jakaś kiedyś pisała, że wzięła ślub po roku znajomości. Albo zaszła w ciążę po kilku miesiącach znajomości to mi się śmiać chce. Takie podwójne standardy.
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 02.04.2021 11:34
Jakby do mnie kiedyś chciał się przeprowadzić facet, to powiedziałabym mu wprost, że dopóki nie jesteśmy małżeństwem to może nie jakoś dużo, ale ma jednak zapłacić choćby połowę tego co na wynajem, jeśli chce u mnie mieszkać, bo powiedzmy sobie szczerze- masa facetów mieszka u lasek kilak lat, a potem nagle się ulatniają do innej. Tak więc niech chociaż się dorzuci do wydatków. Jeśli facet nie będzie miał złych zamiarów to co za problem dla niego zapłacić za prąd, wodę, gaz i symboliczne choćby z 200 zł za dach nad głową. Przecież to mało, a nie naraża się drugiej osoby na straty
zobacz odpowiedzi (2)
gość (Ocena: 5) 01.04.2021 12:08
Za wcześnie dajcie sobie chociaż rok. Może ściemnia że ma takie układy z współlokatorem żebyś go wzięła do siebie. Myślisz że będzie się dokładał do rachunków, jedzenia? Przecież go nie znasz!
odpowiedz

Polecane dla Ciebie