Czy nazwać psa „ludzkim” imieniem?

Karolina od niedawna ma pupila. Wymyśliła już dla niego imię.
Czy nazwać psa „ludzkim” imieniem?
Fot. Pexels (Daria Shevtsova)
16.03.2021

Od kilku dni mam wymarzonego pieska. To słodki Maltańczyk. Jak trafił wreszcie do mojego domu i spojrzałam na jego pyszczek to od razu wiedziałam, że chcę mu dać na imię Zosia. Wydawało mi się to zabawne, że będę do niego wołać Zośka, Zofia, Zosieńka.

Wczoraj w czasie spaceru z pieskiem miałam jednak nieprzyjemną sytuację. Zosia oddaliła się ode mnie, więc zaczęłam do niej wołać. Wtedy podeszła do mnie jakaś starsza kobieta i powiedziała, że to wstyd nazywać zwierzęta ludzkimi imionami. Jej wnuczka ma na imię Zosia, więc jak ja śmiałam psa nazywać w ten sposób. Zrobiło mi się głupio, więc oddaliłam się od tej kobiety. Odpowiedziałam tylko coś na zasadzie, że to mój pies i moja decyzja.

Zobacz także: Do czego są zdolni właściciele czworonogów? 9 najbardziej absurdalnych zwyczajów

Teraz jednak zastanawiam się nad jej słowami. Może faktycznie nie powinno się nazywać psów czy kotów imionami dla ludzi. Jak myślicie?

Karolina

Czy nazywać zwierzęta „ludzkimi” imionami?

66 % tak
34 % nie

Polecane wideo

Jak mieszka Klaudia Halejcio? Apartament w stylu Pinteresta
Jak mieszka Klaudia Halejcio? Apartament w stylu Pinteresta - zdjęcie 1
Komentarze (21)
Ocena: 4.95 / 5
gość (Ocena: 5) 16.03.2021 23:58
A te wszystkie Baśki konie i Baśki krowy? Na wsi to przecież norma.
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 16.03.2021 23:23
mój "przyszywany" dziadek miał konia o moim imieniu. przebijcie to.
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 16.03.2021 23:21
gdy byłam dzieckiem, moja babcia miała psa - Kubę. później w rodzinie jej sąsiadów urodziło się dziecko któremu rodzice nadali imię Jakub, czyli zdrobniale Kuba. moja babcia była oburzona, że jak to psim imieniem dziecko nazywać. 😂 punkt widzenia zależy więc od punktu siedzenia 👍🏻 ja mam psa, Ritę.
odpowiedz
Fan psów (Ocena: 4) 16.03.2021 22:44
Mój sąsiad miał psa Kubę :) ja miałem psa Karola :) ... I niestety takich sytuacji mieliśmy wiele... Ludzie są dziwni ... ale za to ile razy się razem śmialiśmy wśród naszych znajomych gdy opowiadaliśmy np. Że Karol ugryzł Kubę :) Albo że Kuba chciał pokryć Karola :P
odpowiedz
Katarzyna (Ocena: 5) 16.03.2021 22:19
24 lat temu miałam kotkę Zuzię. 12 lat temu mój kuzyn nazwał tak swoją córkę. Jak kiedyś powiedziałam cioci, że jak będę miała córkę to nazwę ją Różą, to dała tak na imię nowonarodzonej krowie. Ale i tak jakbym miała córkę, nazwałbym ją zapewne Różą.
odpowiedz

Polecane dla Ciebie