Mąż upiera się na podwójne imię dla syna. Zgodzić się?

Zdaniem Dominiki to kiepski pomysł.
Mąż upiera się na podwójne imię dla syna. Zgodzić się?
Fot. pexels
07.03.2021

Za kilka tygodni rodzę, to będzie synek, nasze pierwsze dziecko. Od kiedy dowiedziałam się, że jestem w ciąży, myślimy z mężem nad imieniem. Do tej pory nie możemy dojść do porozumienia. Mnie bardzo podobają się imiona, które są teraz modne, czyli np. Antek albo Staś. Można je ładnie zdrobnić i brzmią pięknie w pełnej formie. Nie upieram się przy nich tylko dlatego, że teraz co drugi chłopczyk tak się nazywa.

Zobacz także: Moja 14-letnia córka już ma chłopaka...

Mężowi marzy się z kolei podwójne imię: Ireneusz Aleksander. Osobno te imiona są dla mnie w porządku, ale ich połączenie moim zdaniem brzmi zbyt arystokratycznie. Zwłaszcza, że nie nosimy nazwiska Czartoryscy, tylko inne, proste, które w połączeniu z tymi długimi imionami będzie dziwnym zestawieniem. W ogóle podwójne imiona dla dzieci to jak dla mnie zbędny wymysł, chyba że chodzi np. o połączenie imion po dziadkach, a w naszym przypadku tak nie jest.

Mąż jest bardzo uparty, ja mam bardziej ugodowy charakter. Co sądzicie o imionach Irenesz Aleksander? Czy tylko dla mnie źle to brzmi?

Dominika

Czy Dominika powinna nazwać syna podwójnym imieniem?

37 % tak
64 % nie

Polecane wideo

10 zwariowanych ciążowych zwyczajów z różnych zakątków świata
10 zwariowanych ciążowych zwyczajów z różnych zakątków świata - zdjęcie 1
Komentarze (43)
Ocena: 4.93 / 5
gość (Ocena: 5) 08.03.2021 19:54
Logicznie rzecz biorąc, po co dawać jedno imię, skoro można dać dwa? To przynajmniej zmniejszy ilość ludzi nazywających się identycznie.
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 08.03.2021 16:46
Jako argument piszesz, że nie jesteś arystokracji, tylko masz zwykłe proste nazwisko, i nie ogarniam jakie ma to znaczenie? Przecież i tak takie dziecko dla znajomych czy nauczycieli będzie zwykłym np.Irkiem Bąkiem, a nie Ireneuszem Aleksandrem Bąkiem 😂 drugie imię ma się tylko w dokumentach, niektórzy nawet nie wiedzą, że je posiadają, a tu dylemat jakby to było nie wiadomo jak ważne.
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 08.03.2021 16:29
Wtf? Przecież podwójne imię to coś tak powszechnego, że nie rozumiem w czym problem. To taka Polska tradycja, że nadaje się drugie imię np.po dziadkach, wg tego jakie imieniny są w kalendarzu w dniu urodzin dziecka, czy po prostu jako kompromis pomiędzy niezdecydowanymi rodzicami (jednemu bardziej podoba się takie, drugiemu takie, to dziecko będzie miało oba). Drugie imię tak naprawdę nawet nie musi być ładne, bo jego się nawet zazwyczaj nie używa, napisałam zazwyczaj, bo np.mojej babci bardziej podobało się jej drugie imię, dlatego wśród znajomych i rodziny używała tylko drugiego, a pierwszego imienia właściwie większość ludzi nie znało i nawet nikt nie wiedział, że babcia używa drugiego, a nie pierwszego.
zobacz odpowiedzi (1)
gość (Ocena: 2) 08.03.2021 10:24
A kogo to obchodzi Ty wybrałaś sobie takiego partnerstwo masz
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 08.03.2021 09:40
wiekszosc osob ktore znam, zreszta ja sama maja jedno imie a Ci z dwoma imionami, mowia, ze to jedynie problem. ale nie rozumiem rozterek autorki, przeciez nikt nie bedzie mowil do niego Ireneuszu Aleksandrze...
zobacz odpowiedzi (2)

Polecane dla Ciebie