Czy powiedzieć kuzynce, że powinna bardziej o siebie dbać?

Aneta uważa, że jej kuzynka powinna przykładać większą wagę do swojego wyglądu.
Czy powiedzieć kuzynce, że powinna bardziej o siebie dbać?
Fot. Unsplash (Dmitriy Ilkevich)
02.03.2021

Ja i moja kuzynka Zosia mieszkamy w stolicy, ale wiadomo jak to jest. Nie zawsze jest czas na to, żeby się spotkać, bo każda z nas ma swoje obowiązki i swoje życie. Ostatnio jednak zaprosiła mnie do siebie na kawę, ja akurat byłam w okolicy, więc do niej zaszłam. Pierwsze, co rzuciło mi się w oczy to to, że ona jest bardzo zaniedbana.

Od wybuchu pandemii pracuje zdalnie, więc być może przez to nie czuje potrzeby malowania czy strojenia się. Ja to doskonale rozumiem. Nie pojmuję jednak, dlaczego nie może umyć włosów lub wyczyścić paznokci. To chyba powinno być naturalne dla każdego człowieka, żeby przynajmniej minimalnie dbać o higienę…

Zobacz także: Czy już teraz powiedzieć rodzicom, że jestem w ciąży?

Ona nie ma żadnej chandry czy depresji. Jej niedbałość o wygląd wynika po prostu z lenistwa i niechcenia… Szczerze mówiąc to miałam ochotę od razu jej powiedzieć, żeby bardziej o siebie zadbała, ale ugryzłam się w język.

Czy powinnam porozmawiać z nią o tym wprost przy kolejnej okazji?

Aneta

51 % tak
49 % nie

Polecane wideo

Jak dzisiaj wygląda Duża Ania z Warsaw Shore? Trudno ją rozpoznać…
Jak dzisiaj wygląda Duża Ania z Warsaw Shore? Trudno ją rozpoznać… - zdjęcie 1
Komentarze (5)
Ocena: 4.6 / 5
Marago (Ocena: 3) 21.03.2021 15:02
Częste mycie włosów wcale nie jest korzystne dla zdrowia. To po pierwsze. Po drugie, nawet jeśli się pracuje tylko zdalnie, można być po prostu zmęczonym. Po trzecie, dla mnie, jeśli ktoś potrafi pokazać się w nieładzie i nieszykownym stroju we własnej chałupie, to znaczy, że mi ufa i niczego przede mną nie udaje. Po czwarte - może kuzynka przedkłada co innego nad wygląd, i najpewniej nie ma ochoty wysłuchiwać przy tym opinii szczególarzy, którzy najwyraźniej nudzą się w bezrobotnościowym koronawirusie i zajmują czyimiś paznokciami. Po piąte i najważniejsze - ONA JEST U SIEBIE. Jak się korzysta z czyjejś gościnności, nie wypada robić mu przytyków odnośnie tego, jak wygląda.
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 02.03.2021 14:02
Szczerze jeśli nie było widać po niej, że ma depresję czy inne badziewie, to co autorce listu do tego jak wygląda? Ja pewnie bym sobie też pomyślała o takiej osobie, że brudas czy coś, ale ostatecznie ludzie są różni. Jak mi coś nie odpowiada, to ograniczam kontakt do miminum i tyle.
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 02.03.2021 09:29
Z listu można wywnioskować że autorka niezbyt często widzi kuzynkę. Może ta miała akurat gorszy dzień lub coś było akurat ważniejsze niż umycie głowy? Jeśli kuzynka cały czas tak chodzi od dłuższego czasu to już inna sprawa
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 02.03.2021 08:47
Zaczęłam prace w domu jeszcze przed wybuchem pandemii. Nie maluję się, chyba ze jest jakaś okazja. Ale umyte włosy, czyste paznokcie czy ubrania, codzienny prysznic są dla mnie bardzo ważne i nigdy z tego nie rezygnuję. Uważam wręcz, że zaczęłam bardziej o siebie dbać. Częściej gotuję, uważam na to, co jem, udało mi się schudnąć, poprawić stan cery i włosów. Jeśli macie dobry kontakt to porozmawiaj z nią, zapytaj czy ma jakieś problemy, co się z nią dzieje.
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 02.03.2021 07:56
Skad ty wiesz co jej jest najgorsi w życiu to ludzie którzy na siłę chcą być jak autorka listu żyj swoim życiem wyjedź pkznaj kogoś bo chyba jesteś niespełniona!
odpowiedz

Polecane dla Ciebie