Czy powiedzieć córce, że mąż mnie zdradza?

Julita rozważa szczerą rozmowę z 13-letnią córką.
Czy powiedzieć córce, że mąż mnie zdradza?
Fot. Unsplash (Karly Gomez)
23.02.2021

4 tygodnie temu dowiedziałam się, że mąż ma romans w pracy. Kiedy wszystko wyszło na jaw, przepraszał mnie i obiecał, że to się nigdy więcej nie powtórzy. Początkowo sądziłam, że będę w stanie mu wybaczyć, ale wewnętrznie jeszcze się po tym wszystkim nie pozbierałam. Każde jego wyjście z domu, każdy telefon czy SMS od razu sprawiały, że nabierałam podejrzeń. To było wykańczające i niszczyło mnie od środka. W miniony weekend kazałam mu się wyprowadzić z domu. Rozważam rozwód.

Zobacz także: Exclusive: Jestem tą trzecią

Całą tę sytuację przeżywam nie tylko ja, ale też nasza 13-letnia córka. Widziała, że między mamą i tatą coś jest nie tak, mocno przeżyła też wyprowadzkę ojca, choć powiedzieliśmy jej, że to tylko na chwilę, bo rodzice muszą sobie kilka rzeczy przemyśleć. Córka swój żal i złość przenosi na mnie, bo ja jestem najbliżej. Obwinia mnie o to, że jej tata się wyprowadził. Boli mnie to, dlatego zastanawiam się, czy powiedzieć jej prawdę o jego romansie. Ona ma już 13 lat, nie jestem maluchem i dużo rzeczy już rozumie.

Czy któraś z czytelniczek była w podobnej sytuacji do mojej? Nie chcę przedstawiać męża jako potwora, który zniszczył naszą rodzinę, tylko na spokojnie wyjaśnić dziecku, co jest powodem naszego rozstania, a być może wkrótce i rozwodu.

Powiedzieć córce, że jej ojciec mnie zdradzał?

Julita

86 % tak
14 % nie

Polecane wideo

My KONTRA nasi rodzice, gdy byli w naszym wieku: 10 obrazków, które celnie pokazują, jak bardzo zmieniły się czasy
My KONTRA nasi rodzice, gdy byli w naszym wieku: 10 obrazków, które celnie pokazują, jak bardzo zmieniły się czasy - zdjęcie 1
Komentarze (12)
Ocena: 4.67 / 5
osa (Ocena: 5) 14.03.2021 10:41
oczywiście że tak dziecko ma prawo znać prawdę
odpowiedz
ToJa (Ocena: 1) 28.02.2021 00:36
Nie obciążaj dziecka, żeby się mścić na mężu. Najlepiej nie pytać obcych ludzi w internecie, tylko psychologa.
odpowiedz
Oliwia (Ocena: 5) 24.02.2021 17:57
Moim zdaniem w takich sytuacjach warto się rozstać. Ja też się dowiedziałam, że mój mąż mnie zdradza od Detektyw Skrzypek, ale nawet nie chciałam ciągnąć dalej tej farsy. Powiedziałam potem dzieciom, że rodzice już nie będą razem i absolutnie mu nie ograniczam kontaktów.
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 23.02.2021 20:03
Najpierw musisz sama sobie to w glowie poukladac i podjac decyzje czy chcesz rozwodu czy nie . Jesli nie to nic jej nie mow, jesli podejmiesz decyzje o rozwodzie to ojciec powinien z nia porozmawiac i wyjasnic jej co zrobil nie Ty . On powinien poniesc konsekwencje i to on powinien wyjasnic jej dlaczego zostala sama z mama w domu . Czemu masz mu ulatwiac cokolwiek ??? Niech sam swojej ukochanej corce spojrzh w twarz i powie prawde . Cokolwiek Ty nie zrobisz bedzie zle , jak powies bedzie Twoja wina bo zniszczysz relacje ojciec - corka , jak nie powiesz dziecko bedzie obwinialo Ciebie . W kazdej powyzszej sytuacji jestes na straconej pozycji , dlatego odpusc sobie ta przyjemnosc i postaw jego w tej sytuacji . On zawalil on niech ponosi konsekwencje . Wczesniej bym tylko z nim porozmawiala na ten temat zeby Ci powiedzial jak planuje ta rozmowe przeprowadzic i co powiedziec zebys wiedzialamczy jest to dla Ciebie do zaakcepyowania.
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 23.02.2021 20:00
Niech wie, co jej tatuś umiłowany wyprawia. 13-latki już duuużo rozumieją.
odpowiedz

Polecane dla Ciebie