Czy okłamać szefową, że mam inną propozycję pracy? Chcę wynegocjować podwyżkę

Klaudia chce postawić wszystko na jedną kartę.
Czy okłamać szefową, że mam inną propozycję pracy? Chcę wynegocjować podwyżkę
Fot. Unsplash (Alireza Esmaeeli)
17.02.2021

Wszyscy dobrze wiemy, jak teraz wygląda rynek pracy. Jest ciężko, dużo biznesów się zamyka, ludzie są zwalniani lub obcina im się pensję. Moja firma na szczęście ma się nie najgorzej, wszyscy zachowaliśmy stanowiska i płacę. Problem w tym, że już od dawna powinnam dostać podwyżkę, bo obowiązków ciągle mi przybywa, a pieniądze od lat te same.

Zobacz także: Ile trzeba zarabiać, żeby być szczęśliwym? Badacze policzyli to co do złotówki

Byłam co prawda na kilku rozmowach kwalifikacyjnych, ale tam nawet jeśli pensja wyższa, to na śmieciowej umowie. Ja chcę mieć umowę o pracę, tak jak teraz. Pomyślałam sobie więc, że oszukam szefową, powiem jej, że dostałam konkurencyjną ofertę i jeżeli nie da mi należnej podwyżki, to odchodzę. Pracy mam dużo, więc będzie miała problem, żeby wdrożyć kogoś nowego. To się może udać, a z drugiej strony jest ten strach, że ona stwierdzi, że nie da mi podwyżki i droga wolna.

Co robić? Okłamać ją co do oferty z innej firmy?

Klaudia

33 % tak
67 % nie

Polecane wideo

Właśnie zaczął się Chiński Nowy Rok. Co czeka Cię w roku Bawołu?
Właśnie zaczął się Chiński Nowy Rok. Co czeka Cię w roku Bawołu? - zdjęcie 1
Komentarze (3)
Ocena: 3.67 / 5
gość (Ocena: 5) 17.02.2021 23:35
Negocjuj, ale nie kłam. Powiedz o tym, że m.in. masz więcej obowiązków.
odpowiedz
gość (Ocena: 1) 17.02.2021 08:17
Pogadaj o podwyżce, ale normalnie- powiedz to cot u napisałaś, że masz dużo obowiązków a od lat ta sama płaca.
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 17.02.2021 08:16
Nie, bo ten argument zwyczajnie nie zadziała. Szefowa powie ci, ze w takim razie nie będzie Cię zatrzymywać i tyle. Jeśli chcesz otrzymać podwyżkę to musisz uargumentować to ilością obowiązków, jakimi zostałaś obarczona, sukcesami, tym, że jesteś wartościowym pracownikiem i opłaca im się mieć Cię u siebie za większe pieniądze. Z własnego doświadczenia wiem, że argument o odejściu działa tylko wtedy, kiedy rzeczywiście masz inną umowę w garści i obecnemu szefowi podsunięta wypowiedzenie do podpisania. Wtedy ewentualnie jest jakaś szansa na wynegocjowanie podwyżki, jeśli faktycznie jesteś więcej warta. Samo teoretyzowanie na tym polu w żaden sposób nie przyczyni się jednak do uzyskania przez Ciebie tej podwyżki.
odpowiedz

Polecane dla Ciebie