Czy powinnam zmienić nazwisko po rozwodzie?

Agata zastanawia się, co powinna zrobić.
Czy powinnam zmienić nazwisko po rozwodzie?
Fot. pexels
10.02.2021

Jestem właśnie w trakcie rozwodu. Moje małżeństwo trwało dosyć krótko, bo tylko trzy lata. Nie mamy dzieci. Powodem rozwodu jest słynna „niezgodność charakterów”. Wcześniej byłam świadoma, że ja i mąż jesteśmy jak dwa przeciwległe bieguny, inne zainteresowania, inne priorytety, ale jak to mówią, diabeł nałożył na nos różowe okulary. Sądziłam, że skoro się kochamy to będziemy w stanie się dogadać w każdej kwestii. Pandemia sprawiła jednak, że najpierw się ciągle kłóciliśmy, a potem w ogóle przestaliśmy ze sobą rozmawiać. Zapadła decyzja o rozwodzie.

Zobacz także: Dwa tygodnie temu zamieszkałam z chłopakiem. Teraz on chce, żebym się wyprowadziła…

Zastanawiam się, czy powinnam zostać przy nazwisku męża, kiedy będę już rozwódką, czy powrócić do swojego. Szczerze mówiąc, to najchętniej zostałabym przy jego nazwisku, bo jest po prostu ładne. Ja swojego panieńskiego nigdy nie lubiłam. Z drugiej strony to trochę słabe rozwodzić się z facetem i nadal nosić to samo nazwisko, co on. Mąż oczekuje zresztą, ze wrócę do panieńskiego, bo mi to powiedział.

Zmienić nazwisko jak już dostanę rozwód?

Agata

68 % tak
32 % nie

Polecane wideo

Jak mieszka Marcelina Zawadzka? Takiej łazienki nie ma chyba żadna gwiazda
Jak mieszka Marcelina Zawadzka? Takiej łazienki nie ma chyba żadna gwiazda - zdjęcie 1
Komentarze (15)
Ocena: 4.73 / 5
Katarzyna (Ocena: 5) 10.02.2021 19:57
Miejcie laski do siebie trochę szacunku. Jak nie macie wspólnych dzieci, to nie widzę potrzeby pozostawania przy nazwisku męża. Poza tym uważam że mam swoje nazwisko i jakbym wychodziła za mąż to zostawilabym panieńskie. Ewentualnie podwójne. Najpierw jesteście wielkimi feministkami, ale jak przyjdzie co do czego to nazwisko po mężu, jakbyście były beznazwiskowe. Makabra po prostu.
zobacz odpowiedzi (1)
gość (Ocena: 5) 10.02.2021 18:15
Jeśli mąż by miał ładne nazwisko i by mi się podobało to bym zostawiła jego. Bez przesady, on na pewno nie jest jedyną osobą z takim nazwiskiem, bo te często się powtarzają. Ja mam dość rzadkie, a i tak spotkałam osoby z tym samym nazwiskiem! Już nie wspomnę, że będziesz musiała wymieniać dokumenty, co kosztuje, więc jeśli twój ex chce Cię do tego zmusić to niech zapłaci....
zobacz odpowiedzi (1)
gość (Ocena: 5) 10.02.2021 16:31
Amaro mógł se zostawić ładniejsze, to Ty też ;P
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 10.02.2021 12:26
Prawnie nie musisz tego robić i mąż nie zmusi cię do tego, zależy jak się z tym czujesz czy wolisz jego czy swoje
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 10.02.2021 11:52
Zależy jak brzmi nazwisko :P jesli jest ładne, ludzie tak cię kojarzą i nie chce ci sie znowu załatwiać zmiany w dokumentach, to nie wiedzie potrzeby.
odpowiedz

Polecane dla Ciebie