Czy odejść od faceta po zaręczynach?

Aneta zastanawia się, co powinna zrobić.
Czy odejść od faceta po zaręczynach?
Fot. Unsplash (Sandra Seitamaa)
28.01.2021

Czekałam na oświadczyny mojego chłopaka przez 6 lat. W tym czasie wydawało mi się, że to jest facet mojego życia. Nie mogłam się doczekać, kiedy wreszcie uklęknie na jedno kolano i poprosi mnie o rękę. Kiedy wreszcie w sylwestra to się stało, najpierw poczułam niesamowitą ulgę i radość, a potem niewyjaśniony lęk. Przeraziłam się, że to już na zawsze, nieodwołalnie.

Od tamtego czasu ciągle biję się z myślami. Z jednej strony patrzę na Kubę i wiem, że to dobry chłopak, który będzie cudownym mężem i ojcem. Z drugiej strasznie panikuję, że mamy wziąć ślub. Nie mamy jeszcze wyznaczonej daty, a mimo to wpadam w panikę na samą myśl…

Nie rozumiem, co się ze mną dzieję. Rozważam w ogóle rozstanie z Kubą, może nie na zawsze, może tylko na kilka miesięcy, żebym wszystko poukładała sobie w głowie… Nie wiem tylko, jak on na to zareaguje. Nie chcę go zranić, zwłaszcza teraz, gdy jest moim narzeczonym.

Odejść od niego po zaręczynach?

Aneta

Zobacz także: W tym wieku Polki najczęściej wychodzą za mąż. Czy to idealny moment na ślub?

28 % tak
72 % nie

Polecane wideo

Jak wyglądają partnerki najprzystojniejszych facetów na świecie?
Jak wyglądają partnerki najprzystojniejszych facetów na świecie? - zdjęcie 1
Komentarze (47)
Ocena: 4.91 / 5
gość (Ocena: 1) 31.01.2021 14:17
Tak. Odejdź, bo same te "rozterki" sprawiają, że na niego nie zasługujesz.
odpowiedz
M (Ocena: 5) 30.01.2021 12:56
najważniejsze żebyś Ty była szczęśliwa. Zycie jest za krótkie żeby dzielić je z kimś kogo się nie kocha.
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 30.01.2021 04:01
Co za problem? Powiedz ze nie chcesz jeszcze ślubu i tyle. Pierścionek już masz wiec to od ciebie zależy czy ślub będzie i kiedy będzie. Żyj jak dotąd a ślub weźmiecie kiedy poczujesz ze to odpowiedni moment. Możesz być narzeczona 30 lat jak będzie ci tak pasowało
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 28.01.2021 22:28
Ludzie to nie zabawki. Jak odejdziesz na kilka miesięcy to nie masz prawa wymagać żeby czekał. Jeśli go nie kochasz albo nie chcesz ślubu to najlepiej odejść jak najszybciej ale załóż że to odejście na zawsze, nieodwołalnie. Niech facet ma czas się z tym pogodzić i iść do przodu a nie czekać bo może wrócisz a może nie.
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 28.01.2021 20:59
Podziwiam ludzi, którzy marnują swój czas z ludźmi których nie kochają. Nie kumam tego serio. Jakbym miała być w byle jakim związku przed 6 lat to bym wolała być singielka. Nie wiem. Nie rozumiem. Ludzie to emocjonalne uposledy.
zobacz odpowiedzi (1)

Polecane dla Ciebie