Czy mogę nadać dziecku identyczne imię jak to, które nosi synek przyjaciółki?

Ani podoba się to samo imię.
Czy mogę nadać dziecku identyczne imię jak to, które nosi synek przyjaciółki?
Fot. Unsplash (Nynne Schroder)
26.01.2021

Ja i Gosia znamy się od 6,7 lat. Poznałyśmy się tuż po studiach i zaprzyjaźniłyśmy. Ona pierwsza wyszła za mąż i dwa lata temu urodziła pierwszego syna. Ja obecnie również jestem w ciąży. To również będzie chłopczyk.

Od kiedy dowiedziałam się, że to syn, zastanawiamy się z mężem nad imieniem dla niego. Mnie się marzy imię Krzyś, podobało mi się od zawsze, bo brzmi uroczo, kiedy się je zdrobni. Jego pełne brzmienie: Krzysztof, również bardzo mi się podoba. Problem polega tylko na tym, że synek Gosi nosi właśnie to imię… Kiedy je wybierała dla swojego dziecka, mówiłam jej co prawda, że zawsze chciałam tak nazwać swojego syna, ale ona pewnie dzisiaj już tego nie pamięta.

Teraz jestem w kropce i nie wiem, jak postąpić. Myślicie, że mogę nazwać identycznie moje dziecko czy ona to weźmie za kopiowanie?

Ania

Zobacz także: Co mówi o nim data urodzenia?

61 % tak
39 % nie

Polecane wideo

Kiedyś mówiono o niej „żywa lalka”. Dziś znacznie wydoroślała i zachwyca wyglądem
Kiedyś mówiono o niej „żywa lalka”. Dziś znacznie wydoroślała i zachwyca wyglądem - zdjęcie 1
Komentarze (12)
Ocena: 5 / 5
gość (Ocena: 5) 26.01.2021 22:40
Dlatego nigdy się nie mówi na głos jakie imię planujemy dać dziecku. No chyba że ona wpadła na to sama, to wtedy nie masz co mieć żalu że ,,skopiowała,, pomysł od ciebie pierwsza. Nazwij syna tak, jak chciałaś, jeśli ty też planowałaś mu dać takie imię, to daj.
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 26.01.2021 21:05
Jak Ci się podoba to ja bym nazwała ale tak szczerze Ci się podoba? Bo mi no w ogóle i trochę się dziwię ze Ci tak zależy
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 26.01.2021 19:19
Mam koleżankę Gosie i też rok temu nadała imię, które mi się podobało, ale nie wiedziała w sumie o tym. Ogólnie nie mam problemu, że ktoś nadaje tak samo komuś na imię, ale jednak w końcu zdecydowaliśmy się na inne imię, żeby wśród znajomych się nie powtarzało, bo w ciągu dwóch lat te imię stało się w mojej okolicy jakieś takie popularne i co druga moja koleżanka ze szkolnych lat nazywa tak swojego syna, więc darowalam sobie, aby później w klasie czy w piaskownicy nie było, że będzie tylu chłopców o tym samym imieniu 🙂
odpowiedz
Pola (Ocena: 5) 26.01.2021 15:09
Ja bym zawsze nazwala dziecko tak jak chce, to decyzja na cale zycie nie tylko dla mnie
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 26.01.2021 13:20
Ja bym dała , przecież mówiłaś jej że tobie to imię też się podoba i nazwiesz tak swojego syna, więc w czym problem ? Niech się obraża. To będzie świadczyć o niej jak płytką jest osobą.
odpowiedz

Polecane dla Ciebie