Czy odejść z pracy solidarnie z przyjaciółką?

Patrycja ma zawodowy dylemat.
Czy odejść z pracy solidarnie z przyjaciółką?
Fot. Unsplash (Minh Pham)
14.01.2021

Wiele osób uważa, że w pracy nie można znaleźć prawdziwej przyjaźni. Zwykle pracownicy mają do siebie dystans, podkopują się u szefa, rywalizują ze sobą. Ja mam jednak zupełnie inne doświadczenia. W swojej obecnej firmie poznałam 5 lat temu Kasię i dzisiaj z całym przekonaniem mogę powiedzieć, że to moja najlepsza przyjaciółka.

Nigdy się o nic nie spieramy, zawsze sobie pomagałyśmy, a kiedy któraś z nas dostawała awans lub podwyżkę, szczerze się z tego cieszyłyśmy. Wielokrotnie razem narzekałyśmy na szefostwo i obiecywałyśmy sobie, że jeśli któraś z nas zostanie zwolniona, druga też od razu rzuca papierami. Tak się właśnie ostatnio stało. Kasia została niesłusznie zwolniona, co mocno ją podłamało. Weszła w konflikt z szefową, choć to Kasia miała w tym sporze rację i wszyscy wokół to wiedzą. Teraz pozostaje jednak kluczowa kwestia, mianowicie to, czy ja również, solidarnie z przyjaciółką, powinnam rzucić papierami.

Zobacz także: Dzięki temu genialnemu trikowi zaoszczędzisz aż 5000 zł. Wystarczy kartka

Nie mam w tym momencie żadnego kredytu na głowie, ale nie mam też innej pracy, a czasy ze względu na pandemię są ciężkie. Kasia nie oczekuje ode mnie oczywiście, że odejdę z firmy, ale czułabym się fair wobec siebie i niej, gdybym faktycznie to zrobiła. Biję się z myślami. Chyba spróbuję znaleźć jakieś zatrudnienie i rozejrzeć się po ofertach na rynku, zanim dam szefowej wypowiedzenie. Prawda jest taka, że to byłby dla niej niezły prztyczek w nos, bo kiepsko zarządza firmą i ludzie powinni jej pokazać, że wyrzucanie dobrych pracowników ma swoje konsekwencje.

Odejść z pracy razem z Kasią? Od razu?

Patrycja

9 % tak
91 % nie

Polecane wideo

Wszyscy mówią o trzecim mieszkaniu Julii Wieniawy. Oto wnętrza jej dwupoziomowego apartamentu
Wszyscy mówią o trzecim mieszkaniu Julii Wieniawy. Oto wnętrza jej dwupoziomowego apartamentu - zdjęcie 1
Komentarze (15)
Ocena: 4.6 / 5
Elsa (Ocena: 5) 14.01.2021 17:26
jaką korzyść będzie miała Kasia z tego że ty też będziesz bezrobotna..Na nikim to nie zrobi wrażenia, bo nie ma ludzi niezastąpionych.
odpowiedz
gość (Ocena: 3) 14.01.2021 16:50
Szukaj nowej pracy i wtedy odejdz. Co bedzie jak obie zostaniecie bez pracy?
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 14.01.2021 15:30
Nie jesteś w szkole że dzieci małpują od siebie wszystko co robią. Przyjaciółka przyjaciółką ale zwalniać się z takiego powodu to błąd, szczególnie w czasie plandemii gdzie jest ciężko o pracę. Może być tak że ona znajdzie pracę od razu a ty będziesz na bezrobociu długi czas i co? Myślisz że będzie Ci szukała posady albo cię wkręci do firmy? Przyjaźń się może skończyć właśnie na tym etapie.
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 14.01.2021 12:11
Ciekawe Tul ko czy jak Kasia znajdzie nowa pracę pierwsza to też Ci tam załatwi posadę? Bo nie zdziw się gdy ty się zwolnisz, ona znajdzie pracę A ty będziesz siedzieć w domu rok
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 14.01.2021 11:14
Nawet o tym nie myśl. Znajdź inną pracę i wtedy się zwolnij
odpowiedz

Polecane dla Ciebie