Czy związać się z facetem, który jest bezrobotny?

Iza ma sporo wątpliwości.
Czy związać się z facetem, który jest bezrobotny?
Fot. Unsplash (Jonathan Rados)
13.01.2021

Miesiąc temu poznałam Michała. Jest w nim bardzo dużo cech, które mi imponują, bardzo podoba mi się również fizycznie. Ogólnie wydaje się dobrym chłopakiem, szczerym, z poczuciem humoru. Ja od ponad pół roku jestem sama, więc wchodzenie w nową relację jest dla mnie ekscytujące. Tym bardziej, że wiem, że bardzo podobam się Michałowi i on o mnie zabiega.

Blokuje mnie tylko to, że on jest bezrobotny od prawie roku. Otwarcie mówi o tym, że nie zarabia, że kończą mu się oszczędności i że pewnie będzie musiał wystąpić o jakiś zasiłek. Nie mam problemu z tym, że to ja płacę za zakupy w sklepie (spotykamy się albo u mnie, albo u niego). Nie mam problemu też z tym, że nic od niego nie dostaję, np. kwiatów. Na dłuższą metę nie wyobrażam sobie jednak takiego stanu rzeczy, a on póki co nie wykazuje jakiejś wielkiej inicjatywy, żeby znaleźć pracę. Mógłby się przecież zaczepić gdziekolwiek.

Zobacz także: Spotykam się z facetem, który ma trudną przeszłość

Najlepsze jest to, że on wspomina o tym, że chętnie by się do mnie wprowadził. To dla mnie sygnał alarmowy. Znamy się dopiero miesiąc, on nie ma kasy i chce u mnie zamieszkać? Nie chcę przekreślać człowieka tylko dlatego, że jest bez pracy, ale z drugiej strony nie chcę pakować się w znajomość z kimś, kto nie zapewni mi stabilnej przyszłości.

Co robić?

Iza

Chcesz podzielić się z nami swoją historią? Wyślij ją na ten adres: [email protected]. Gwarantujemy pełną anonimowość.

6 % tak
94 % nie

Polecane wideo

Julia Wieniawa pokazała swoją nietypową łazienkę. „Wreszcie mogę się nią pochwalić”
Julia Wieniawa pokazała swoją nietypową łazienkę. „Wreszcie mogę się nią pochwalić” - zdjęcie 1
Komentarze (13)
Ocena: 4.69 / 5
gość (Ocena: 5) 13.01.2021 23:22
Od roku nie ma pracy i sie nie stara,zeby jej poszukac dodatkowo chce sie wprowadzic do ciebie to sorry. Daj sobie z nim spokoj, chyba ze chcesz go utrzymywac i po nim sprzatac, gotowac jak wrocisz z pracy.
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 13.01.2021 20:08
Jak o Ciebie zabiega, skoro to Ty spelniasz wszystkie jego potrzeby?
odpowiedz
gość (Ocena: 1) 13.01.2021 13:23
Uciekaj!
odpowiedz
Karola (Ocena: 5) 13.01.2021 12:34
Nie rób sobie tego. Skończysz utrzymując pasożyta, który wyraźnie nie ma ochoty na zmianę. Rok bez pracy to bardzo długo i nie wierzę że przez tyle czasu nie mógł znaleźć jakiejś pracy nawet tymczasowo, żeby po prostu mieć za co żyć. W pełni będzie polegał na tobie i ani się obejrzysz i zamist żyć normalnie będziesz z trudem żyć od pensji do pensji, bo nagle się okaże że on ma tylko potrzeby, ale żadnej chęci wziecia odpowiedzialności za własne życie. To cię zrujnuje nie tylko finansowo, ale przede wszystkim emocjonalnie.
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 13.01.2021 12:07
Puki nie znajdzie pracy to go nie przyjmuj do swojego mieszkania, dopiero miesiąc bez przesady, koleś nie ma pracy rok więc coś jest nie halo, jest ciężko o pracę w czasie plandemii ale bez przesady to za długo jej nie ma, szuka naiwnej która go przenocuje i jeszcze może obiadki pod nos?
odpowiedz

Polecane dla Ciebie