Czy powiedzieć narzeczonemu, że nie podoba mi się pierścionek zaręczynowy?

Ola nie jest zadowolona ze swojej zaręczynowej błyskotki.
Czy powiedzieć narzeczonemu, że nie podoba mi się pierścionek zaręczynowy?
Fot. Unsplash (Alvin Mahmudov)
12.01.2021

Moment zaręczyn wyobrażałam sobie od dawna. Z Radkiem jesteśmy już razem od 5 lat, więc przypuszczałam, że oświadczy mi się lada moment. Upragniona chwila nadeszła w Święta. Było bardzo romantycznie, bo po wigilijnej kolacji poszliśmy na spacer do pobliskiego parku. Tam Radek uklęknął na jedno kolano i poprosił mnie o rękę. Byłam szczęśliwa i wzruszona, od razu powiedziałam „tak”.

Początkowo emocje wzięły górę i nawet nie przyjrzałam się pierścionkowi zaręczynowemu, ale kiedy wróciliśmy do domu i powiedzieliśmy jego rodzicom o oświadczynach, wszyscy zaczęli chwytać mnie za rękę i przyglądać się błyskotce. Ja im dłużej na nią patrzyłam, tym bardziej byłam rozczarowana jej wyglądem.

Zobacz także: Od lat staramy się o dziecko. Mąż chce spróbować naprotechnologii

Przede wszystkim ja zawsze noszę albo tradycyjne, albo różowe złoto, a mój pierścionek zaręczynowy jest ze złota białego, za którym nie przepadam. Poza tym ja wolę minimalizm, a pierścionek od Radka ma za dużo detali i zdobień. Taka biżuteria po prostu jest nie w moim stylu i mi się nie podoba. Oczywiście noszę pierścionek od tamtej chwili, zdejmuję go tylko do snu czy do zmywania naczyń, ale noszenie go na palcu nie sprawia mi przyjemności. Chciałabym się patrzeć na coś ładnego, a wygląd tego pierścionka trochę mnie drażni.

Powinnam powiedzieć narzeczonemu, żebyśmy wymienili pierścionek na taki, który będzie mi odpowiadał? Nie chcę robić mu przykrości, zaręczyny były magiczne i żadna biżuteria tego nie zepsuje, ale ja po prostu nie chcę nosić kolejny rok czy dwa na palcu czegoś, co jest kompletnie nie w moim guście…

Ola

61 % tak
39 % nie

Polecane wideo

To najbardziej instagramowa suknia ślubna, jaką kiedykolwiek zobaczysz. Piękna?
To najbardziej instagramowa suknia ślubna, jaką kiedykolwiek zobaczysz. Piękna? - zdjęcie 1
Komentarze (9)
Ocena: 5 / 5
gość (Ocena: 5) 17.01.2021 10:17
Bardzo dziwne, że po 5 latach facet nie wie co się podoba osobie, na której mu zależy. Mój facet powiedział mi niedawno, że ilość pierścionków strasznie miesza w głowie ale to co wybrał podobało się jemu i po prostu wiedział, że jest w moim stylu. Jesteśmy ze sobą prawie dwa lata i tyle wystarczyło, żeby poznał mój gust. Co do wymiany, nie wyobrażam sobie takiej sytuacji.
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 12.01.2021 12:57
Problemy gimnazjalistek.
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 12.01.2021 11:57
A ja marzę o pierścionku z białego złota lub srebra oraz z dużym kamieniem, także autorka może mi go oddać 🙃
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 12.01.2021 11:25
Zna ciebie 5 lat, miał dużo czasu by się przyjrzeć jaka nosisz biżuterie. Faceci nie odróżniają czy złoto jest żółte, białe, różowe dla nich to jedno, mógł zapytać jaki to odcień, zrobić dyskretnie wywiad. Też bym się źle czuła gdyby pierścionek mi się nie podobał a miałabym go nosić całe życie.
zobacz odpowiedzi (1)
gość (Ocena: 5) 12.01.2021 10:02
ja bym wymieniła w końcu będziesz go nosić całe życie.
zobacz odpowiedzi (1)

Polecane dla Ciebie