Chrzestna mojej córki zaniedbuje swoje obowiązki. Przywołać ją do porządku?

Córeczka Agaty nie mogła liczyć nawet na świąteczny prezent.
Chrzestna mojej córki zaniedbuje swoje obowiązki. Przywołać ją do porządku?
fot. Unsplash
02.01.2021

Dla większości to pewnie nic takiego, ale ja bardzo długo zastanawiałam się nad powierzeniem tej roli. Pierwsze dziecko, więc rodzice chrzestni powinni być idealnie dobrani. Po 3 latach mogę powiedzieć, że odniosłam połowiczny sukces.

Zobacz również: LIST: „Nie byłam świadkową na ślubie siostry i nie zostałam chrzestną jej dziecka. Czuję się zbędna”

Ojcem został młodszy brat mojego męża, który wydawał się trochę roztrzepany i mało rodzinny, ale oszalał na punkcie małej. Regularnie ją odwiedza, obsypuje prezentami i mają rewelacyjny kontakt. Tak właśnie powinno być.

O matce nie mogę powiedzieć zbyt wiele dobrego.

Padło na jedną z moich przyjaciółek i chyba kierowałam się bardziej współczuciem, niż zdrowym rozsądkiem. Ostatnia panna w towarzystwie, bezdzietna, więc chciałam jej zrobić przyjemność. Zgodziła się z radością.

Zobacz również: Czy ciężarna może być chrzestną? Przesąd mówi, że urodzi chore dziecko

Przez rok nie mogłam jej niczego zarzucić. Pomogła w organizacji chrzcin, odwiedzała nas praktycznie co tydzień, a na pierwsze urodziny kupiła naprawdę świetny prezent. Od tego czasu więzy zaczęły się rozluźniać i chrzestna z niej marna.

Doszło wręcz do tego, że w święta zupełnie zapomniała o mojej córce. Nie odezwała się, a o upominku nawet nie wspomnę. Zalicza wpadkę za wpadką i powoli kończy mi się cierpliwość. Są jakieś granice bezczelności.

Myślicie, że powinnam jej to wytknąć?

Agata

Zobacz również: Nie każdy będzie mógł zostać chrzestnym. Kościół wprowadza 2 ograniczenia

7 % tak
93 % nie

Polecane wideo

15-latka urodziła dziecko. Teraz ujawnia, jak potoczyło się jej życie
15-latka urodziła dziecko. Teraz ujawnia, jak potoczyło się jej życie - zdjęcie 1
Komentarze (38)
Ocena: 4.68 / 5
gość (Ocena: 5) 11.01.2021 12:43
Chrzestna mojej córki odwiedza ją dość często, ja tam nie liczę na to by przynosiła jakieś prezenty. Nie musi, ważne że przyjdzie. Ja jak chodzę do swojej chrześnicy to czasami jej kupię np. bukiet żelków z poczty kwiatowej, czy jajko niespodziankę i tyle. Na urodziny czy święta zawsze dostaje większe prezenty.
odpowiedz
Chrzestny (Ocena: 5) 08.01.2021 06:37
Ludzie na chrzestnych bierze się rodzeństwo poczytajcie skąd ten zwyczaj.Bierzecie koleżanki z pabu a potem zdziwienie. To po pierwsze po drugie chrzestni nie są od prezentów. Z żoną mamy 9 chrzestnych jak miałbym na święta każdemu kupić telefon wybnormalni jesteście . Poprostu palantyzm
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 07.01.2021 10:01
U mnie była ostatnio awantura bo na mikołaja ja kupiłam bratankowi telefon, z siostrą drugą ustaliłam że ona kupi prezent większy bratanicy i będzie po równo. I co ? Wysłuchałam że jestem skąpa bo młoda nic ode mnie nie dostała...
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 04.01.2021 19:34
Jesteś wredną, zawistną, chciwą zołzą. Ona na szczęście zawczasu to przejrzała.
odpowiedz
Abc (Ocena: 5) 04.01.2021 13:34
Moi chrzestni byli tylko na moich chrzcinach. Żeby było jasne- nie lecę na kasę. W moim domu zawsze było skromnie. Teraz zastanawiam się czy moja chrzestna, (która była majętna) nie widziała i nie wiedziała jak u nas jest... ?To ojca siostra. Prezenty nie ale potrzeby. Kurtka, buty... Marzyłam o książkach... Nie oceniajcie proszę ale powiedzcie co o tym myślicie.
zobacz odpowiedzi (2)

Polecane dla Ciebie